Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

Reaver.man

Může vás zajímatReklamaDiskuzní klub o Zeměploše a o Terrym Pratchettovi.

hkmaly - Slava pomlcky -  .
No, koncept kulateho sveta je na zemeplose znam a existuje nabozenstvi, ktere ho prosazuje silou ... tak proc ne ?
Je tu někdo?
Ahoj, mám dotaz k mapě Zeměplochy. I když jsem anglickou verzi mapy našla na spoustě míst na webu, nikde jsem neobjevila vysvětlivky. Hlavně kolem Kruhového moře, ale i jinde na mapě se totiž vyskytují čísla v kolečku od 1 do 29. Poradí mi někdo, kde bych vysvětlivky našla? Všimla jsem si ještě jednoho nonsensu v Podivném Regimentu (kromě té velké země na východě). Na straně 14 je popis seržanta Honzáruma: "Patřil k lidem, kteří nemají pas. On měl rovník." Myslíte, že tento vtípek by na Zeměploše pochopili?
 
Protisměrná brána?
Na české mapě Zeměplochy jsou brány: Okrajová, Zrádců, Říční, Zmaštěná, Cibulová, Kulhavá, Středová, Vodní a Poslední. Brána na konci Krátké ulice je bez popisu. V knize Barva kouzel je na straně 69 zmíněna Protisměrná brána. Nemohla by to být ona? Citát:... ?Protisměrná brána je nejblíž!? pokusil se Mrakoplaš překřiknout hukot padajících trámů. ?Pojďme!? Chytil vzpouzejícího se Dvoukvítka za ruku a táhl ho po ulici pryč... Mrakoplaš s Dvoukvítkem prchají po požáru hostince Prokopnutý buben (pokus o pojí-štěnicový podvod :-)) Když se podíváš na mapu tak neoznačená brána je skutečně nejbližší východ z města, pro ty, kdo utíkali při požáru Bubnu. Ale zase se mi zdá, že geometricky by měla Protisměrná brána ležet spíš v místě Kulhavé nebo Cibulové brány. Takže si to přeber.
 
Víte, že vyšel komiks Stráže! Stráže!? a je celkem slušný
 
Už jsem si řikal, co je to za nesmysl
autoklav Gwen Ha Du 
Tohle neberte vážně můj kámoš se přivtěřil ke klávesnici s tím že tu něco napíše Jak ho napadla helenka nevím...
 
autoklav Gwen Ha Du 
Jasne nachazi se v paralelnim vesmiru... ps musis hledat.(jmenuje se helenka)
Jasne nachazi se v paralelnim vesmiru... ps musis hledat.(jmenuje se helenka)
brana
Hoj, muze mi nekdo objasnit, jak se jmenuje brana na Kratke ulici v AM? Dik
 
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
Vencis
Díky!
 
Halef Méně závisti,  více prestiže.
Existuje, v originále. Česky jen na křídě.
 
no posledneho hrdinu mam fuu ta cena, /Paul Kidby to paradne zilustroval /, ale neviete existuje aj vydanie klasicke t.j. paperback ? predsa len sa to zle cita je to viacej na pozeranie ...
 
Vencis Cože? Tisícletá kreveta... 
Jaase
"Atmosféru dokresluje hudba Jana Vondráčka" Převzato z www.divadlovdlouhe.cz
 
Ne hudbu neznam a autora už vůbec ne, ale na internetu to zcela jistě zjistíš. Z knihy jsem ji také kupodivu neslyšel...
 
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
Dotaz
Včera jsem byl (konečně :-) v divadle na Soudných sestrách (super :-))), ale chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, od koho je hudba? Ta jsem v knížce (kupodivu:) neslyšel, a moc se mi líbila ...
 
Jo, posledního hrdinu mají skoro všude. Například největší knihkupetství v ČR Palác Neo Luxor - střed Václavského náměstí (999,- Kč)
 
neviete ci sa da niekde v prahe zohnat "posledny hrdina" ...
 
Jojo, to byla myš v hlavni brokovnice, taky mě to zarazilo.
 
dobrý nápad, asi si také vymyslíml nějaké nové světové strany :-) hkmaly: jo je to tak. podobně jako slovo brokovnice o pár (desítek) stran před tím.
 
Oddjob Slastné flákání až do zářijových státnic 
To víš, Borograviánci...třeba jsou u nich tradiční plošské strany Hříchem před Tváří, a tak si vymysleli sever,jih,západ a východ..