Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

nepiste sem vyhulenecke tipy:)

Tak takhle při letecké archeologii zjišťují, že pod terénem něco je? Jestli by neměl OC kopnout do země, třeba něco najde ;-)
Istral boli tam selijake ine flaky 
Přischlý, může tam být menší vrstva půdy, utužené podloží nebo tak.
+ Elmar: Je to prasklé asi metr a půl od konce, uvažovala jsem, že to jako rozšroubuju a zkrátím a pojedu takhle dál. Máme 20m klasické hadice a k tomu je přidělaná takhle, myslím 15m, a je to tak akorát, když chci zalít i borůvky v rohu. A někde mám i vozík se starou hadicí, že bych to mohla nějak naroubovat na to, mno. Ale ta samonavíjecí mi přijde taková elegantnější.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Já zrovna minulý týden koupil tu natahovací, modrou, levnou. Prdla na jednom konci hned to prvním puštění, opravil jsem, prdla na druhým. Opravil jsem a drží. Ono se to dá opravit strašně snadno a prdá to hlavně proto, že to je už načnutý a blbě sestavený z výroby. Když se tam ta silikonová hadička nasadí dobře a pěkně utěsní a utáhne, pak to drží. Druhou takovou už mám pár let. Mně ty klasický tuhý hadice děsně serou, jak se frut kroutí, lámou a jsou děsně neforemný.
Ale proč sem jdu: Včera mi praskla na chatě hadice, taková ta natahovací, za pár korun. Tak jsem se hluboce zamyslela, že bych vyhodila úplně všechno a koupila v lidlu samonavíjecí dlouhou hadici, třeba tuhle:.Taky to není los ideálos, protože buď to bude viset v místě, kde to bude vidět a nebude to nic moc, nebo to dám z boku chaty a tam je od plotu jenom metr, takže netuším, jestli projedu se sekačkou. Máte s tím někdo zkušenost? 4.5k je už dost peněz, nicméně kdyby se pak už nikde neválely hadice, hezky se to navinulo po zalití, stojí to za zvážení.
 
Na rybníček brčálníček mezi kameny a diviznami si pamatuju. Budete to mít nejkrásnější.

(Zrovna dneska se jdeme podívat na návrh naší zahrady, jsem zvědavá co vymyslí.)
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Tak zahradníci to fakt zvládli během dneška, a to celý dopoledne lilo, klobouček… Po 13 letech máme kompletně založenou zahradu. Tedy skoro kompletně – ale ten největší strašák neprůchozí kamenný džungle je snad konečně minulostí. Dnes tam přistálo přes 300 sazenic.

https://www.icloud.com/sharedalbum/cs-cz/#B19GqkRUiGrKVdO
 
Lehce pohnojit, hodně zalévat.
Téměř určitě jed. V obchodech běžně k dostání jako brusinky.
neprihlaseny_OC  
(Flek, sakra, co to píši. Re, tuti...)
neprihlaseny_OC  
Ostatně ten zelený flex naproti na pravém okraji snímku je vrba; u té bych podobné problémy čekal mnohem spíše, ale nejsou tam, tráva tam normálně prosperuje.
Na jednom místě to dělaly břízy - vytáhly vodu a tráva odešla. Do borovice bych to neřekl, má kořeny dole a i spotřebu bych čekal nižší.
neprihlaseny_OC  
Klikva. To je žíra žoravina.
neprihlaseny_OC  
Když už na Rybě zas jednou po čase exhibuji — není zde náhodou nějaký trávopravec, který by tušil (a) proč je na tomto místě:

ta tráva tak blbě žlutá (a také, což na snímku není moc vidět, krátká a řídká), (b) jak to napravit?

Táhne už se to pár let, je to čím dál tím horší. Občas jsme to zkoušeli i zalévat, moc to nepomáhalo. S vedřinami a suchem to až tak úplně souviset nebude, neboť jinde se to, jak ostatně vidno i na obrázku, neděje.

Uvažoval jsem o tom, zda tam vše nevypijí ty borovice, nicméně to by muselo totéž být i za nimi z druhé strany, ne? A tam je tráva zelenější, byť to není za plotem (ono je to i trochu vidět na tom obrázku). Tak nwm. Je-li třeba dodat nějaké další informace, napište jaké, učiním tak mílerád. Dík!

 
A jak to půjde dohromady s rajčaty?
Reakce na | Vlákno  
Istral boli tam selijake ine flaky 
Lol, to je hladový a kyselý od pohledu. No, uvidíte.
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
kli... co?
(Vygooglil jsem, asi jsem v životě nejed.)
Reakce na | Vlákno  
ara Putin delendus est! 
Pokud plesniví hrášek, tak fazole tím tuplem... Co tam dát klikvu? Ta má vlhko ráda. Jen budeš muset dát lesní hrabanku, prostě kyselou půdu.