Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Tento diskusní klub slouží k debatě o webdesignu. (tzn. design, použitelnost, funkčnost. s technickýma věcma táhněte do... www.

Machiavelliho alternativní diskusní klub o webdesignu, fuckingdesign, JavaScript, Mozilla, PHP, SQL, WWW

Může to být tak, že tu funkci chceš občas dočasně vypnout a nechceš aby se ti ztratilo nastavení.
spic už jen wtf 
Když odhlédneme od toho, co je správně, proč by na tom mělo záležet? Je lepší, když se po zvolení nadřazené možnosti objeví vybraný default, nebo to, co uživatel vybral aniž by potom nadřazenou možnost využil?
V tom případě bych asi rozlišoval, zda je ta sekce disablovaná (hodnota je furt vidět) nebo skrytá.
cestujicivnoci  
Takže 1:1 a asi bych mohl udělat jasný závěr, že je to špatně navržený formulář.
matahl z Magea 
ja bych v takovem pripade ocekaval ze odesilani zprav je vypnute, takze nema smysl ukladat interval. Nevidim duvod proc ukladat parametry vypnute funkce
podle mě ano (zkus si to představit v tom módním antipatternu, kde formulářové prvky ukládají změnu hned)
cestujicivnoci  
Představme si webový formulář. Je tam checkbox "Odesílat zprávy" a ten enabluje/disabluje sekci, ve které jsou parametry toho odesílání, jako třeba interval. Otevřu stránku s formulářem, zatrhnu checkbox, změním interval, vypnu checkbox, sekce zašedne. Odešlu formulář. Jaké byste očekávali chování? Má se ten změněný interval uložit?
 
spic už jen wtf 
Možná, že mě někdo opraví, ale když řetězíš eventy na stejnou událost, nemůžeš spolehlivě určit jejich pořadí, takže je těžké navěsit svůj event až za event, který ti tam ty formy přidá. Zkusil bych se z toho nějak vyvlíct :)
cestujicivnoci  
Člověk se k tomu musí proklikat, resp. kliknutím asi na tři věci po sobě si to vygenerovat.
Teď jsem navíc zjistil, že tam je chyba v html a jeden z těch formů se generuje dovnitř toho nadpisu, takže tím bych to asi uzavřel jako neřešitelné, protože tohle do "všechny nadpisy" a pak "všechny formy" nepřesypu.
spic už jen wtf 
ve $(window).on('load' eventu to ještě načtené není?
cestujicivnoci  
Nebo ještě možná jinak. Existuje možnost napíchnout se na nějakou funkci a reagovat na to, když se právě provedla? Ještě jednou: řeč je o externím kódu přilinkovaném k něčemu, co samo o sobě nemůžu ovlivnit.
cestujicivnoci  
Dotaz. Stránka, kde se několik formulářů přepíná javascriptem takto:
nadpis1
form1

nadpis2
form2

nadpis3
form3

Po kliknutí na nadpis javascript zobrazí daný form, ostatní schová.

Není to můj web, ale musím ho používat a tenhle styl, kdy po rozbalení form1 odjedou všechny položky dolů, mně pije krev. Nedá se to csskem přeskládat tak, aby byly všechny nadpisy vodorovně a až pod nimi všechny ty formuláře? Udělal bych to v jquery, ale celá ta stránka je sestavená javascriptem a moje injektované jquery se provede ještě předtím, než vůbec celá tahle věc existuje.
Napadá mě, jestli by to nedokázal nějaký flex nebo něco, ale vím o něm jen že existuje.
 
matahl z Magea 
kdyz to zkusim ze sveho pc tak xenu se to porad nelibi. Kdyz to zkusim z pracovniho pc tak tam tuto chybu nehlasi. kdyz se divam do access.log (ziskal jsem pristup) tak v nem chyba jiz neni (od zmeny http u obrazku na https). Takze to vypada na nejakou cache a ja tu par minut honil ducha. Zakaznik projel web jinym crawlerem a tam mu to taky nenaslo
v logu webserveru se to objevuje s každým návštěvníkem, nebo jen když tam lezeš s tím analyzátorem?
furt to dělá?
(takový náhodný nápad, změň popis obrázku, jestli se změní i to 404 url)
matahl z Magea 
Ukazte mi ze jsem slepej...
Zakaznik mi hlasil ze si na jednom webu ktery jsem prevzal do spravy udelal report a ten mu ukazal nejake 404. Odstranil jsem je, ale jedna nemuzu najit. Pro mistni to bude mrknuti a reknou mi ze jsem slepej... vysledek z Xenu:

https://www.kliste.cz/cz/vse-o-klistatech/clanek/Roz%9A%ED%C5%99en%ED%20viru%20kl%ED%9A%C5%A5ov%E9%20encefalitidy
error code: 404 (not found), linked from page(s):
	https://www.kliste.cz/cz/vse-o-klistatech/clanek/klistova-encefalitida

Na te strance byl problem obrazkem ktery mel title Rozšíření viru klíšťové encafalitidy - byl linkovany pres http, takze tam naskocila 301, ktera smerovala na https. To jsem upravil a kdyz si dam v konzoli vyvojare Sit tak vidim na vsechny requesty kod 200, ve zdrojaku stranky neni nic co by ukazovala na url obsahujici ...../clanek/Roz.... Jsem slepej enbo Xenu blbne?
 
cestujicivnoci  
Kontaktoval jsem je, naše zadání vykrýt dokážou, zpřesňujeme si detaily. Jen to teda není úplně levná věc.
Na mailgun se podívám. Díky.
Koukněte na Mailgun
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Asi bych napsal něco, jako píšeš tady. Session cookie využívaná pro udržování identifikace uživatele po dobu přihlášení, nebo tak něco. Ale jaká je správná GDPR formulace, nevím.
matahl z Magea 
jasne, proto prave pisu o tech kampanich - ptal jsem se zakaznika jak to funguje - zalozis kampan, pripravis si v ni emaily. A jakmile do te kampane pridas cloveka tak mu jde prvni email. Pak muzes v kampani treba nastavit ze za 10 dnu mu automaticky prijde dalsi email. Nebo mu muze prijit pripraveny jiny email na zaklade jeho reakce v nejakem jiz poslanem emailu