Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Cestování

Spravují:

Bew,
GinBookReklamaWaze je bezplatná online navigace s aktuálnímí mapovými podklady a informacemi o dopravě. Obsahuje herní a sociální prvky.
Je k dispozici pro android i IOS.
Základní zdroje:
www.wazer.cz - web české komunity, informační rozcestník
Live mapa - "živá" mapa s dopravními informacemi umožňující plánování trasy
Eventy - CZ - Významné události v ČR mající vliv na dopravu (maratony, závody, ...)
Wazeopedie - česky - Česká "wiki" Waze shrující pravidla a návody.

Komunity:
G+, FB, Waze-CZSK Fórum

Protisměr například. A pokud si rozklikneš upozornění ručně místo toho počkat až se objeví samo, taky to nejde zrušit.
armin_tamzarian  
to jsem xkrát zmiňoval i já. dokonce jsem měl udělanej i screen, ale byl jsem línej ho sem vložit.
Mam dotaz, jaktoze se na mape objevuji upozorneni ktere nejdou odkliknout ze uz tam nejsou. Napriklad co jezdim do prace tak tam zustavaji symboly kolon z predesleho dne.
 
teď jsem byl dva týdny v Itálii a celou dobu mi tam Waze hlásil problémy s přípojením k síti.. i když jsem byl na datech i na místní wifi.. prostě se Waze nepřipojil.. předtím jsem s ním jel z Čech přes Rakousku v pohodě....
a cestou zpátky stačilo přejet do Rakouska a už se to zase připojilo....
 
Problém s připojením k síti se dá spolehlivě "reprodukovat" když se waze zapne v dosahu (a připojeno) k wifi a pak se od ní "vzdálí" a mělo by přepnout na data - zpravidla se to nepovede, spraví to až vyp/zap appky.
Co se týče GPS, tak bacha - waze aby fungovalo, potřebuje mít "přesnou" polohu, tj. opravdu FIX GPS ne jen přibližnou z mobilní sítě atp.
 
Stejně tak výpadek dat tam, kde ostatní aplikace datují. Většinou je to ale po zapnutí a pak se to uklidní.
cestujicivnoci  
Dotaz. Jak spolehlivě vám waze používá gps? Mně hlásí často výpadek gps i tam, kde jiné app gps mají.
 
No, jednu dobu mělo waze trochu "problém", když se (náhodně) sjelo z trasy která předtím byla vybraná jako alternativní a pak nepřepočítávalo a zobrazovalo "najeďte na vyznačenou trasu". Ale ona je to vždycky otázka kombinace dané verze aplikace ++ toho jak jsou v kondici servery ke kterým je daný wazer připojen (serverů je XY a některé mohou být zcela OK a některé mít nějaký problém) v rámci naší INTL části světa ...
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
Jo, už to mám, dík.
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Já myslel tu navigaci. Chudinka navrhne trasu, pán vofrní nos, tak se navigace urazí, řekne "tak si teda trhni" a přestane ukazovat. :)
Všechno aktuální. Začalo to dělat tak před měsícem.
Kdepak, hodně, hodně práce (i mimo waze a okouna) :D
Pod - "žlutá bublina - žlutý trojúhelník "nebezpečí" - Na vozovce / Krajnice" - tam to nemáš? V Obou těch submenu je "odstavené vozidlo" - aspoň v té verzi kterou mám nainstalovanou.
Tohle se mi popravdě nestává, vůbec mě nějak míjí všechny ty "chybky" co trápí wazery okolo, netuším proč. :D Zkusím to poptat, předpokládám, že aplikaci průběžně aktualizuješ? Nemáš žádnou "prehistorickou" nebo XY verzí zpět?
armin_tamzarian  
tipuju, že to je pryč, pže to bylo bráno jako otravné, často se vyskytující a jízdu málo ovlivňující. nějaký fakt blbě odstavený, lze asi označit jako tu obecnou překážku, či co tam je.
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Urazí se a nemluví s tebou, to je jasný.
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
A to hlášení odstaveného auta zmizelo? Nebo je někde zašité?
 
Rozumím, díky za vysvětlení. :-) BTW s tím, že v poslední době, když ve Waze přijmu lepší navrhovanou trasu, Waze přestane navigovat a jen ukazuje moji pozici na mapě, asi nic neuděláte, že? S tím musím vejš, co?
Jako nejsme telepati, že .. takže se klidně může stát, že tam uzavírka byla a "oficiálně skončila" - dle data co bylo na nějakém povolení atp. a jenom jaksi stavba nenahlásila že ještě vlastně nemá hotovo (nebo do systému chytrý úředník zadá třeba 2 etapy z 5 kousků atp ...). Kreativita českého úředního šimla fakt nemá mezí. Plus se k tomu přidává to, že wazeři sice třeba hlásí problém ale už dále nekomunikují, takže opět - bez křišťálové koule se nedozvíš že tam je uzavírka např. ... Takhle mi třeba trvalo pár dnů dohledat uzavírku na 1. třídě v nejmenovaném městě ve správě ŘSD, kde se jim prostě propadla vozovka u napojení na mostovku ... nikde nic nebylo. Až z hromady hlášení jsme vydedukovali uzavírku a zavřeli to. A nahlásili na DopravníInfo, načež se to tam "zázračně" najednou objevilo. :)
BMW aby bylo jasno, nejde o uzavírku jedné ulice.. jde o uzavírku v podstatě obchvatu města - něco jako, kdyby waze nevěděl o uzavírce jižní spojky...