Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Cestování

Spravují:

Bew,
GinBookReklamaWaze je bezplatná online navigace s aktuálnímí mapovými podklady a informacemi o dopravě. Obsahuje herní a sociální prvky.
Je k dispozici pro android i IOS.
Základní zdroje:
www.wazer.cz - web české komunity, informační rozcestník
Live mapa - "živá" mapa s dopravními informacemi umožňující plánování trasy
Eventy - CZ - Významné události v ČR mající vliv na dopravu (maratony, závody, ...)
Wazeopedie - česky - Česká "wiki" Waze shrující pravidla a návody.

Komunity:
G+, FB, Waze-CZSK Fórum

rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
To je vlastně pravda, jmenovalo se to tam zóny měření. Ale byly to stacionární radary :-)
Každopádně v žádné jiné zemi (respektive Rakousko, Německo, Itálie a ČR) na zóny měření neupozorňovala.
Reakce na | Vlákno  
Ve Francii se tuším na stacionární radary ale upozorňovat nesmí "bodově" v místě reálné polohy. Takže se to tam tak trochu obchází "zónou měření".
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Když jsem byl s Garminem ve Francii, ukazoval stacionární radary, což jinde nedělal.
trasa Seč <-> Trhová Kamenice ... ale nepotřebuji to řešit :-)
Reakce na | Vlákno  
Klidně do vzkazníku kde se nemůže "rozhodnout", kouknu se tam jak to vypadá s časy...
Reakce na | Vlákno  
jo to sleduju, pravidelně jezdím jednu trasu a v jedno místě mě to posílá jednou nebo druhou silnicí (vzdálenost i hustota provozu je tak nějak stejná)
vysmatej_kuauik  
Tomtom zná jen dva druhy cest: cyklostezky a dálnice.
A libovolná trasa z bodu A do B se dá sestavit pomocí těchto dvou typů cest. Není to sice vždy jednoduché, ale Tomtom to zvládá dobře.
 
vysmatej_kuauik  
To je possible. A ty Garminy, jsou někam napojené online?
rampa Strach zabíjí myšlení  svoboda rozvíjí kreativitu
Francouzi mají Garmin.
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
Tohle jste mi neměl prozrazovat, jistě jsem vždy oním průzkumníkem, ať už kolon či obskurních cest. Aspoň pokud to mohu srovnat s čekáním ve frontách v obchoďácích. Obzvlášt Lidl vždycky rafinovaně počká, až vyložím svůj nákup za Vietnamcem, který nakupil týdenní zásobu pro svou večerku, a pak se ozve: "Vážení zákazníci, otvíráme pokladnu číslo 3..."
Tyhle detoury jsou "zlo", algoritmy co víme tak obsahují mechanismy které by jim měly bránit, jsou ale situace kde to prostě nezafunguje. Problém je ale třeba i s tím, že pokud je na té "hlavní" např. zastávka MHD/ BUS nebo třeba škola/školka, tak může mít waze v nějakém úseku díky zastavujícím řidičům chybná data, takže prostě jako rychlejší v některé časy a dny prostě vychází ta boční ulička. Není to o tom že by tě poslalo čistě "kratší" trasou, takhle to nefunguje - naopak, klidně tě pošle i delší, pokud si myslí že je rychlejší.
Pak existuje ještě druhý případ, tomu říkáme "průzkumník" - prostě se nám zdá že routingové servery prostě náhodně pošlou nějakého wazera "jinudy" aby si očuchaly situaci bokem. Protože na těch bočních cestách mají méně /nebo žádné/ data o průjezdnosti / rychlosti. Stejně tak někdy waze prostě někoho pošle do kolony - nějak musí zjistit jestli ta kolona pořád je nebo už se rozjela..
V Německu obecně jednak není funkční pořádně komunita, druhak se hádají sami mezi sebou (sever vs jih) a do třetice "externím" editorům kteří by třeba i mapu opravili rovnou rozdávají BANy. :) Druhý pohled je to že tam se waze obecně prostě příliš neuchytilo, tím pádem je penetrace wazerů menší, waze má obecně méně rychlostních dat, o něčem jako našem JSDI / dopravniinf.cz ohledně uzavírek se jím zdá jen ve vlhkých snech a to pak všechno dokupy udělá co udělá.
 
presne, me v italii v jednom mestecku, radsi hnal ulickama kde se museli sklapet zrcatka aby se dalo projet, nez abych si 500m zajel a jel po hlavni...
 
Mormegil Už jste  přispěli?
Anebo radí „sjeď“, tak sjedu, projedu nějakou rovnou miniaturní uličkou přes sídliště, načež za šest set metrů se napojím zpátky na tu původní silnici, která dělala kilometrový oblouk kolem toho sídliště, takže jsem tím ušetřil čtyři sekundy cesty. Možná. (Ale OK, z dálnice kvůli tomuhle sjíždět neradí, jen z nižších silnic.)
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
+1 naučil jsem se to poslouchat kvůli pár pěkně bolestným zakysnutím
Waze v Německu nefunguje zdaleka tak dobře jako u nás právě vinou menší komunity.
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
Já většinou zapínám Waze vždy. Hlásit policejní hlídky a jiná uhynulá zvířata je bohulibá činnost.
vysmatej_kuauik  
Já Waze používám skoro furt, i po Praze, vyjma popojížděk do 15 minut. Když jsem to měl krátce a radil mi sjet z dálnice, říkal jsem si "to je nějaká blbost, dyk za dva kilometry sjíždíme". Jo, sjeli, za půl hodiny.
Pak v Německu říkal "sjeď", sjel jsem - a pak jsme jeli po okresce vedle naprostýho "štau" na dálnici.
Ale je zajímavý, že podle ikonek na telefonu mám dojem, že u nás podle Waze jezdí mnohem víc lidí, než v Německu.
Není to tím, že lidi jezdí podle Google, který se tam nezobrazuje?
Jo ve Francii (jezdím tam 2x za rok) si myslím, že jsem exot, co jezdí podle nějaké sociální navigace. Tam kralují Tomtomy vestavěné natvrdo v autech.
 
Jejda, jsem se přehlédl, pardon. :)
ano to je ono, kupodivu tam je zdrzeni do 2 minut, je tam semafor s ukazatelem casu, maji tam minutovy intervaly...zatim, jestli se zacne vic cestovat tak se to tam zblazni, jezdim tam denne a objet se to da jen pres Velesin,coz je opruz.