Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Pokec o vesmíru, jeho pozorování a všem okolo toho. Nástupce klubu Vesmír z Průvodce...

aha
Aha, ja jsem tuhle velkou nevidel. Pardon.
Že tahle fotka http://www.lpi.usra.edu/resources/apollo/images/print/AS17/M/2805.jpg připomíná koláž, nebo na co se ptáš.
re: pokrájený na kousky
Co ze to?
Mi to cely pripada jako sci-fi knizka na webu. Je to zabava cist :) Trosku to pripomina Soucka.
 
ad Vandenberg v Kalifornii, dívali jste se na to přes googla?, ta základna je relativně malá, za kopci, je do ní silnice přes kopce a je na ní letiště, které má sice ok ranway i pro Shuttle. Přístav je jen malý, ale pro navezení díků rakety asi jde použít. Ale stejně si nedokážu představit, jak by tam tu raketu Saturn 5 dostali.
Navíc raketa by musela startovat východním smerem a letěla by přes celé státy. Základna se využívá spíše na starty přes pacifik a hlavně na polární dráhy. Jediný místo, ze kterýho by to tam šlo je SLC-6
http://en.wikipedia.org/wiki/Vandenberg_AFB_Space_Launch_Complex_6
Kterej byl puvodně stavěnej pro vynášení orbitální laboratože (MOL), pak to přebudovali pro Space Shuttle, ale nikdy tam nestartoval. Ted to zase předělali pro Deltu IV.
Jak vidno, je to celkem nezmysl, aby tam měli startovací rampu na Saturn 5 a startovali s tím směrem na měsíc. Potřebovali litět východním směrem a to je tady nezmyslné, navíc jsou blízko osídlené oblasti...
Na každém šprochu je pravdy trochu, tj na tech snímcích asi něco muže být, ale výprava Apollo 20, je myslím si blobost.
http://en.wikipedia.org/wiki/Vandenberg_Air_Force_Base
 
CountZero - jak řidič v ruce  tygrova vůdce
To jediny me celkem zaujalo.
 
Nevíte proč ten detailní sken měřické fotky (a její sousedi) co jsem linkoval prve, je pokrájený na kousky a poskládaný tak že nenavazují, na rozdíl od náhledu? V oné konspirační teorii je to pokládáno za projev toho, že jiný, ještě zajímavější objekt byl vystřižen. Jiné měřické fotky takové natrhané nejsou.
 
snop ikonku of fuxofta,  mozek svuj
ze se o tom vubec bavite...
 
Chvátal je imho pako :-). Neco jako cesky Hoagland. Taky pochybuju, ze by z Vandenbergu mohl startovat Saturn V.
 
jasně, pak jsem to četl taky, ale i tak pochybuju, v CA nemají na to tak velkou montážní halu, i když pak tam postavili jednu rampu pro raketoplan, ale ten má jiné rozměry než Saturn5.
Silně mi to připomíná ty akce okolo tváře na marsu a spiknutí okolo Marsu.
Mimochodem, neletěla už k měsíci nějaká soukromá sonda? Mám dojem že už ho fitila určitě ne ameriaká a ne sovětská sonda, takže pokud tam něco bylo, tak se to musí nelést i na dalších nezávislých fotkách
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Tato kosmická mise byla vypuštěná z americké základny Vandenberg v Kalifornii.
Ten "objekt" má NASA na více fotkách toho místa, a takový smysl pro humor aby to bylo falešné, asi nemají. Na té co jsem linkoval naposledy je nejzřetelnější.

Na druhou stranu, ta "autentická" videa působí nedůvěryhodně.

Město - připomíná mi to obálky Ikarie, když v redakci zrovna nesehnali nějakou hodnotnější ilustraci.
Barevný přelet - střih z reálného záběru do triku maskovaný přesvícením obrazu, po němž se zjeví úplně jiný obraz a kamera se najednou třese jako z ruky.
Černobílý přelet - Samoúčelný patetický záběr na vlaječky. Rozklepané záběry z přeletu, kdovíproč sestříhané jako v akčním filmu - když už to bylo tak převratné, proč to stříhali? Pokud byl filmový materiál z přeletu tak dlouhý že jej bylo třeba prostříhat, mohl by LEM tak dlouho lítat okolo? A ten divný kříž uprostřed... měl by smysl pokud by to byla statická kamera na modulu, ale ty záběry se klepou jak z ruky. Navíc zatímco se záběry klepou, kříž se točí zcela pravidelně, a jeho poloha vzhledem k orientaci objektu se mezi záběry mění, takže to nebude ani kompas, ani umělý horizont, ale dokreslovačka.
A to povídání o průzkumu lodi v senzačním magazínu... i pan Scott to ztvárnil důvěryhodněji :-)

 
a saturn5 by tajně neodstartoval, florida není kazachstán, kde se dá vše utajit. obávám se, že je to tedy kachna...
 
Chvatala vazne samozrejme neberu.
 
hezke, ale vetsina techto artefaktu je bud hra svetla a stinu nebo kaz na fotografickem materialu :-). Bylo by treba to vyfotit znova a z vetsi blizkosti.
 
 
Co myslíte, vypečená kachna, nebo na tom něco je?
http://www.lpi.usra.edu/resources/apollo/frame/?AS17-M-2805 vlevo nahoře, napravo od těch dvou protínajících se kráterů
http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=2145

 
diky za info, sledovat to live(predevsim ty EVA) je mnohem vetsi adrenalin, nez jakekoliv Armageddony a jina veldila:)
 
Nasa TV vysila uz mnoho let, v USA je to normalní satelitní vysílání, ale již pár let to vysílá i na netu a mají na to poměrně velký CDN (distribuovaná sít serveru), takže kapacitně jsou na tom poměrně dobre. Jinak na tom kanále jede tuším pořád něco, pokud je zdovna nějaká akce, jako let k ISS, tak je to skoro celé o tom, jinak tam mají dokumenty a pořady k dalším misím atd
 
Mam dotaz, ta nasa tv vysila kompletni vysilani z letu raketoplanu od kdy?driv jsem nemel pripojeni na to abych to mohl sledovat,tak me zajima jak dlouho uz to zive vysilani funguje.