Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

smartusReklamaByl bych rád, kdybychom se v tomto klubu věnovali aktuálním sporům ve vědě. Flejmy na daná témata nevadí, pokud se nebudou objevovat osobní útoky a vulgární výrazy. Historie vědeckých sporů je plná flejmů. Můžete upozorňovat na všechny aktuální nevyřešené otázky, budu se snažit je psát do záhlaví. Pokud máte zajímavý link, sem s ním.

Zdržte se prosím debaty na téma Globální oteplování, které má vlastní klub.

Aktuální spory:
  • Homo floresiensis - nový druh nebo mikrocefalie?
  • Jak vznikla ropa a kolik jí zbývá? 1, 2, 3
  • P = NP? - problém, o kterém asi málokdo ví, ale jeho potvrzení byste možná pocítili na vlastní kůži (nicméně spíš platí opak ;))

Hmm, a na konci článku je malá poznámka, že pár fosílií, které podporují závěry molekulárních biologů se už našlo :-/. Zkusím najít lepší zdroj.
Spíš jen špatná formulace, na wikipedii jsem našel tohle:
Modern birds are divided into two superorders, the Paleognathae (mostly flightless birds like ostriches), and the wildly diverse Neognathae, containing all other birds. Depending on the taxonomic viewpoint, the number of species cited varies anywhere from 8,800 to 10,200 known living bird species in the world. It is generally agreed that the Neornithes evolved in the Cretaceous Period and that the split between the Galloanseri and the other Neognathae occurred before the K-T extinction event, but there are different opinions about whether the radiation of the remaining neognathes occurred before or after the extinction of the other dinosaurs.[1] This disagreement is in part caused by a divergence in the evidence, with molecular dating suggesting a Cretaceous radiation and fossil evidence supporting a Tertiary radiation. Attempts made to reconcile the molecular and fossil evidence have proved controversial.

To znamená, jestli to dobře chápu, že zřejmě nemluví o existenci moderních ptáků jako takových, ale o jejich současném rozdělení.