Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

smartusReklamaByl bych rád, kdybychom se v tomto klubu věnovali aktuálním sporům ve vědě. Flejmy na daná témata nevadí, pokud se nebudou objevovat osobní útoky a vulgární výrazy. Historie vědeckých sporů je plná flejmů. Můžete upozorňovat na všechny aktuální nevyřešené otázky, budu se snažit je psát do záhlaví. Pokud máte zajímavý link, sem s ním.

Zdržte se prosím debaty na téma Globální oteplování, které má vlastní klub.

Aktuální spory:
  • Homo floresiensis - nový druh nebo mikrocefalie?
  • Jak vznikla ropa a kolik jí zbývá? 1, 2, 3
  • P = NP? - problém, o kterém asi málokdo ví, ale jeho potvrzení byste možná pocítili na vlastní kůži (nicméně spíš platí opak ;))

Nebo si spíš své myšlení do jazyka sami zaškatulkovávají. Pokud má pravdu hypotéza LOT, naše myšlení je jazyk... a nic jiného. Tudíš se jazyk ani nemůžeme naučit a musí být vrozený i se všemi pravidly a pojmy (viz spor o Univerzální Gramatiku).
bwian I'm a lucky bastard! 
Nechce se mi to hledat, ale ve Faustovi se Mefisto Faustovi vysmívá, že lidé dovedou myslet pouze ve škatulkách svého jazyka. Tedy že myšlenka se stává vědomou myšlenkou až ve chvíli formulace ve slovech.
Pomocí distribuovaných reprezentací, eventuálně internalizací symbolů přirozeného jazyka. Taky tomu moc nerozumím.
Sarnegarth i don't share your greed, the only  card i need is the ace of spades
moc tomu nerozumim, jaka je jina teorie? tedy jak jinak by clovek mel myslet?
Ono taky v hypotéze mentálštiny nejde o mateřštinu, ale spíš o to, jestli se naše myšlení skládá z manipulací abstraktními symboly, jako v digitálním počítači.