Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

DagenReklama
Tak třeba se autorům dokumentu zdálo, že největší bitevní loď měla vydržet víc. :o) O tom, kolik inkasovala, se vedou do dnes spory, stoprocentne to bylo deset torpéd všechny do levoboku. Pumy se udává od třech po desítky, ale ty nebyly tak podstatné, jako torpéda.
Ono zase jak se to vezme. Bitevní lodě našli své uplatnění i v Pacifiku, ovšem ne v nějak rozsáhlém významu. Ale třeba u Guadalcanalu sehrál Washington a South Dakota rozhodující roli ve vítězství Američanů. V Evropě se používali více, ale to bylo dáno spíše charakterem bojiště. Přeci jen, oproti Pacifiku je Středozemní či Severní moře nebo Severní ledoví oceán uzavřené a operace probíhají na menších prostorách.
 
No prave, co jsem cetl, tak k tomu, aby se potopila, tak tech bomb a torped schytala pozehnane, ale na Spectru to rikali tak, jakoby ji potopilo 1-2 torpeda a par bomb. Jinak je stejne zajimave, ze v Pacifiku bitevni lode moc uplatneni zas oproti Evrope nemely, kde je naopak rada valcich stran hodne pouzivala, ackoliv operovali v dosahu letectva z pevniny.
 
Nadrchal: Ono záleží co je podle tebe rychle. :o) Nálety na Jamato začali asi v půl jedné a Jamato se potopilo asi v půl třetí, tedy po dvou hodinách.
 
El_Diablo: no, nevim, jestli je to totozny, ale vypada, ze min. z velke casti stejne. Jenom to bylo anglicky. 8-)

Dagen: no, nejsem proti, jen jsem ted nejakou dobu nic necetl. :-D Akorat jsem videl na Spektru zanik Yamata, moc jsem se o to nezajimal (v jinych zdrojich), ale vazne slo Yamato tak rychle ke dnu?
 
Já jsem spíše ani netušil, že ještě existuje. :o) Tkaže to tu klidně můžeme znovu rozjet. :o)
 
ani jsem nevedel ze ho mam mezi oblibenymi...:-)
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
I když vlastně já si to spletl s klubem "vojenská technika"....! Takže je to docela možný.
 
captainn to houká kápo  sýček
slovy ani jeden? :)
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
To né mezitím chybí příspěvky co se stratily při pádu Okouna...
 
Po dvou letech, dva příspěvky, dobrý. :o)
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Tohle?
 
Nemapatuje se nekdo, jak byla ta stranka, kde byla obrovska databaze lodi, hlavne WW2? ciste warship.com to totiz myslim nebylo a ted jsou tam jen odkazy ...