Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládežiNové

Spravují:

Cichlasoma,
Dvacet3ReklamaCo se v jakém těle děje s látkami a energií, když dostane jídlem kolik čeho, případně i bez toho. Ne nutně v lidském těle. Krátkodobě i dlouhodobě. Vlivy na zdraví, výkonnost, psychiku, na cokoli. Vědecké studie, názory (pro dotyčného) autorit i vlastní zkušenosti, pokud možno ale ne jedna paní povídala (neboli - zdrojujte, kkti!). Skoro nic o vlivech jídla (či nejezení) tu není OT, jen redukční diety (a jiné liposukce) a průběžná hlášení (ne)úspěchů s hubnutím patří do klubu "Musím zhubnout !!!"

nekonecno-osmicka zpusoby, ale na okounu i vic
Reakce na | Vlákno  
mylsim, ze staci dockat casu, pomalu s ezase objevuji vlny nazoru, ze takovy to hystericky MUSITE JIST PETKRAT DENNE A SNIDAT TRI VTERINY PO PROBUZENI taky neni vončo
Rakosnik Nobody expects the Spanish inquisition! 
Záleží, co si představuješ pod pojmem "výsledek" a kolik je toho alkoholu. Alkohol je po sportování nevhodný ze dvou důvodů - a) dehydruje b) každá sklenička prodlužuje regeneraci o zhruba dvě hodiny...
Myslite, ze alkohol hodinu po konci sportovani uz tolik v tele nenici vysledky toho sportovani?
 
tapeworm the ballet of extiction, it's  nice
zeptám se tady, když tu teda skoro nic není OT a cichlasoma těmhle věcem většinou rozumí :) co je to ALCAT test? a není to nějaká píčovina? nějak k tomu nemůžu nic moc nestranného najít.
 
Rakosnik Nobody expects the Spanish inquisition! 
Pohyb, +- hodina v minimalnim tempu. Pomaha se taky vyjet hned po vykonu (20 - 30 minut). Zadny alkohol, hned po dojezdu se najist (sacharidy), o hodinu az dve pozdeji bilkoviny.
 
Pomáhá svaly rozplavat.
po brutalnim nasupu je treti den nejhorsi, ctvrtej uz v pohode.
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Já většinou jeden den, lepší než vůbec nic se mi zdá většinou nic a k tomu troška lehkého pohybu, ale jiného, než kterým jsem se utahal původně. Univerzální mi připadá lehká procházka (po kole i po běhání), plavání, nějaké to protažení apod. – všechno v relaxačním tempu.

Když jsem byl nedávno na čtyři dny pryč, najel jsem cca 90 km denně, první den 180, druhý den 35 (ale to jsem trošku brečel), třetí den 55 plus malý pěší výlet, nakonec 90. Za ten druhý den a následující noc se mi po krátké ranní jízdě v podstatě povedlo zrelaxovat, takže jsem byl třetí den celkem v pořádku. Týden nato jsem jel od Bystřice na Svojanov, cestou píchl zadní kolo, spravoval to komplikovaně a nadvakrát, otočil jsem se a jel skoro od Svojanova nasraný domů. Bylo to celkově necelých 100 km a nemohl jsem se z toho dostat několik dní, takže ona je ta únava při těchto rekreačních aktivitách z velké části i v hlavě. Ale jeden den (nejhůř dva) mi většinou stačí.
Nevim kam s tim, tak to zkusim trochu ozivit tady. Jak dlouho regenerujete po nejakem vetsim vykonu? A regenerujete tak, ze nic nedelate, nebo je lepsi si naordinovat lehky pohyb?

V nedeli jsem se trochu vystavila na kole (95 km prevazne terenem). V pondeli jsem musela do Prahy, tak jsem najela na kole 35 km, ale noham se moc nechtelo. V utery jsem se cely den valela doma u pocitace a vecer zajela nakoupit (5 km na kole). Ocekavala jsem, ze dnes bych uz mela byt ok, ale cestou do prace se nohy stale tvarily unavene.

 
Cichlasoma  
Tady je o soli článek s odkazy http://www.nytimes.com/2010/01/21/health/nutrition/21salt.html?_r=1

(Studii o nejezení žádné soli jsem nenašel, článků, které doporučují, je ale mnoho a nepochybně tak kvanta lidí jedí a neslyšel jsem, že by někdo měl z toho problémy. (Je pravda, že většinou jedí dost zeleniny.))
 
Cichlasoma  
Jinak aby bylo jasno - já si nemyslím, že je glutaman zdravý. Jen říkám, že názor, že nějak nezanedbatelně škodí, je asi stejně extrémní jako názor, že je nejlepší nejíst sůl vůbec. A myslím, že lidem na Západě škodí sůl a cukr víc než všechna chemie v jídle.
 
Aranel Zprvu pln skrupulí a trochu popletený,   pak ale s rozvahou a beze všech rozpaků
Ano, váhala jsem nad ním. Díky.
Case Fortune and glory, kid.  Fortune and glory...
Klub Medicína.
Aranel Zprvu pln skrupulí a trochu popletený,   pak ale s rozvahou a beze všech rozpaků
patří to sem?
Na transfuzce mi kvůli nízkému krevnímu obrazu napakovali domů železo. Něco přes týden tedy polykám Aktiferrin a přijde mi, že mi pozoruhodně vzrostla chuť na sladké. Může to souviset, potkal se s tím někdo? Nebo si to namlouvám?
 
Cichlasoma  
No, procházel jsem články, zatím ne do hloubky a nečet jsem zatím nic echt autoritativního a zatím myslím, že se věc dá shrnout takto: Panuje prakticky bezvýhradný konsensus, že Evropané jedí nejméně dvakrát, spíše třikrát či víckrát více soli, než by bylo zdrávo. (Samozřejmě se najde i nějaká ojedinělá studie, která to zpochybňuje, ale to se najde u všeho.) Názor, že přemíra soli (a případně cukru) je pro zdraví nejdestruktivnější aspekt běžné stravy v naší civilisaci, je velmi častý, i mezi vědci.
Naproti tomu o tom, že by byl jakkoli škodlivý třeba glutaman, vůbec žádný konsensus neexistuje, jetěžké najít i jen jedinou studii jakoukoli škodlivost glutamanu prokazující.
Pokud jde o to, zda je zdravější nesolit vůbec, nebo solit přiměřeně (tj. mnohem míň, než je u nás zvykem), většina vědecké obce tvrdí, že je lepší trochu solit. Absolutní vyloučení soli propagují většinou spíše "extrémisté" a "alternativci". (I když vůbec nesolit doporučuje i řada makrobiotiků, což už imho žádný velký "extrém" není.) Já vím, že velmi mnoho lidí vůbec (přidanou) sůl nejí a zjevné problémy z toho nemají. Já jsem taky několik let v kuse ani zrnko soli nesnědl a ok; asi se k tomu zas vrátím. Za kategorické tvrzení, že nejezení soli neublížilo a neublíží nikdy a nikomu, se ale omlouvám - co já vím - lidi jsou různé, třeba může záležet na složení nesolené stravy a třeba i na dalších věcech.
(Bylo by zajímavé spočítat, kolik sodíku, případně i NaCl, člověk vlastně přijme při jaké stravě nesolené stravě, porovnat to s uváděnými potřebnými množstvími a zjistit, jaké studie vlastně prokazují, že přijímat ona uváděná množství je nutné.)
 
Rejpavej_krtek  
Nevim co bys chtěl, tvrzení že sůl je jed je prostě píčovina, na to nepotřebuješ žádný extra zdroje.
Rejpavej_krtek  
Ano co?
Cichlasoma  
Ale dodám časem nějaký texty, Ty se taky s něčím vytas.