Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

FiSReklamaProblemy, dotazy, hadky ohledne statictickeho modelovani a inference, od t-testu po zobecnene linearni smisene modely, modelovani strukturnich rovnic, item-response theory... Taky vymena informaci mezi zoufalci, kteri pouzivaji R, MX, xgobi, gauss, pripadne i podradne softwery jako SAS nebo SPSS.

Vitany jak zprazujici prispevky zkusenych matematiku, tak dotazy zacatecniku.


DadB jsem zralý na  šrotovné
Co všechno víš o těch 400 lidech - jenom ano/ne - nebo i nějaké další údaje - vzdělání, příjem...
grigorij hmmmm 
Ja bych bud udelal test dobre schody (eventuelne Fisheruv test, proste koukal na to jako na kontingencni tabulku), nebo (a to asi radsi) logistickou regresi.
totálně začátečnický dotaz
Ahoj, pokud to tady totálně nechcíplo, tak prosím přítomné zkušené matematiky, jestli by mě mohli trochu nakopnout, neboť zkoušku ze statistiky už mám pár let za sebou a totálně v tom plavu.

Mám data, která říkají, že mezi cca 400 lidmi je odpověď na otázku Ano/Ne rozložená v poměru 55:45. Zároveň mám nějaká socioekonomická data, která ukazují, že u vysokoškoláků či lidí s vysokými příjmy je 80:20 (přičemž tyto skupiny čítají nějakých 100, resp. 50 lidí). Potřebuji nějak statisticky průchozím způsobem dokázat, že platí hypotéza, že vyšší příjem (vzdělání, pracovní status…) indikuje větší pravděpodobnost odpovědi "Ano", ale nejsem na to schopen napasovat žádný z testů, o kterých jsem se kdysi učil.

Může mě někdo prosím nakopnout, popřípadě mi doporučit, co bych si měl přečíst/jaký soft použít? Díky.