Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Potřebujete si něco koupit, a nevíte, kdo to nabízí v jaké kvalitě, kde to sehnat za solidní cenu, který z možných typů je pro vás nejvhodnější? Zažili jste něco pozitivního nebo negativního s určitou firmou či výrobkem, a rádi byste to sdělili ostatním Okounům? Narazili jste na zajímavý test kvality zboží nebo webovou stránku věnující se spotřebitelské tématice? Potřebujete poradit, jak neúčinněji reklamovat před nedávnem nabytý šunt? Pak prosím, poslužte si.

Pokud nemáte konkrétní spotřebitelský dotaz, ale chcete si pouze postěžovat na poměry, pak prosím nezatěžujte tento klub, ale odeberte se do sesterského klubu Společnost, který určen mimo jiné pro diskuse na podobná témata.

Pokud máte konkrétní spotřebitelský dotaz na některé z témat, která jsou na Okounu zastoupena speciálními kluby, můžete se též zeptat přímo tam: česká pošta, džentlmenovy hadry a jiný věci, hardvér, jú pí sí, noutbuky, potraviny, rozvážka zboží domů, sluchátka, služby a energie, šlehačka, vstupenky.


Wiwianka Krasavica ynteligentni 
Lozni peru samozrejme zasadne na 60, nekdy i na 90. Ale to prekvapeni, ze nevyzehlene uterky utiraji stejne jako vyzehlene a nezhrouti se svet...
Wiwianka Krasavica ynteligentni 
Dobry den, zavarene prebytky beru. Na zavarovani jsem lina, ale komputek bych si obcas dala.
Moirain za všechno se platí.. 
rodinná historka z 1. republiky, moje babi se vdala sice za staršího pána, možná rozvedeného, možná vdovce, jehož (ex)žena zemřela na nelegální potrat, nicméně, pán byl finančně dobrá partie, tak babi od něj dostala svatebním darem pračku, její babka to viděla, ušklíbla se a prohlásila "valcha stejně pere nejlíp"
 
pKV Rem tene... 
Teda - jako spotřebitel jsem docela rád, že jediný můj výrobek od Samsungu má rozměry jen nějakých 7x15cm...
 
Zavařování je normální další druh konzervace. Což nemění nic na tom, že obdarovávání zavařenými záležitostmi je většinou pure zlo. Tyvole, já nemůžu za to, že jste koupili tunu okurek nakládaček, protože byly levné, strávili jste tři dny zavařováním a teď to nemáte kam dát a nikdo to nežere. Hlavně mi prosím při každé návštěvě nechystejte destikilovou výslužku nějakých sklenic!
 
Zavarovani je manie moji matky, tak nejak spojena s manii okopavat furt nejakou zeleninu na zahradce. Takze nas pak na podzim obdarovava hnusnym rozvarenym kyselym lecem a spol., a je nam blbe ji s tim poslat nekam....
Jakože se pralo bez vody? Ručníky a ložní taky peru na 60, vodu zavedenou máme. Zavařování je běžný způsob konzervace části úrody i dnes, všichni nemaj neomezenou kapacitu mrazáku.
Radgost Excuse me. My english is bat. 
Dodnes peru ložní prádlo a ručníky na 60...
 
ertegun staromládenecký divnočlověk/lidový mudrc 
To jsou zvyky přetrvávající z jiných poměrů, v tomto případě z dob, kdy lidé neměli domů zavedenou teplou vodu, případně žádnou vodu. To se pak povlečení muselo prát jinak. Tyhhle instituce mají sovu setrvačnost. Tuhle jste připomínala zavařování. To je taky z dob, kdy lidi tak docela nespoléhali na to, že příští rok budou na místním trhu samozřejmě pořád k mání potraviny, dokonce za srovnatelné ceny.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Verilo se v jine veci.
 
(Stejně je divné, že dřív se spoustu věcí vyvařovalo, já třeba to ložní dneska peru na 40° a vůbec nemám pocit, že by se to vypralo špatně.)
Tu jsem taky zažila. Když jsem začala svůj samostatný život v garsonce, jeden známý se nabídl, že kupuje novou pračku a tatramatku mi věnuje. Pak jsem ještě zjistila, že v ní neurčitý počet let prala rodina našeho společného kamaráda, za flašku rumu ji poslala dál, tam byla asi pět let a já byla už třetí vlastník. Časem jsem k ní někde jinde dostala el.ždímačku. Dokonce jsem to stěhovala do dalšího bytu, takové čtyři nebo pět let jsem v tom prala. Skončilo to tak, že zemřela ta ždímačka a já se rozhodla pro novou pračku. Byla to s mým mužem naše první společná investice.
tak
skurdupel  
Prispeji do nostalgickeho okenka
U nás se pralo vzdy v sobotu ráno v minikoupelne ve virivce romofulnek a zdimalo valcovou zdimackou spoustenou pedalem. Ve vane se machalo. Pak se koupila horneplnena tatramatka, kodove oznaceni tanecnice. Kus gumy z pasoveho dopravniku pod kolecky includet. V panelaku se jednou na schuzi odhlasovala direktiva, ze prat v tomto typu stroje je po 19. hod zapovezeno. Jedine misto, kde mohla v koupelne stat, bylo u stupackove roury topeni a to pak busilo celym panelakem. Pamatuju si situace, kdy byl uprostred cumeni na hodnotny porad CSTV vyhlasen poplach, kdyz zacalinala zdimat. Kdo byl nejblize koupelny, bezel vlastnim telem branit v tanci.
 
No ale v jedné vodě a v jednom prášku se vypraly třeba tři várky. Začlo se světlým prádelkem a končilo těmi montérkami.
Akorát ložní, ručníky a utěrky se ještě zvlášť vyvařovaly.
Vířivá pračka na jedno naplnění měla 30 litrů, to se tedy ušetřilo...
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ok, maljutka byla vlastně plastová. Tyhle, co říkáš, jsem ještě předloni viděl prát modráky.
To si už nevzpomínám. Byl to takový celkem široký válec barvy slonové kosti, vevnitř nerez s jednou nerez vrtulí dole. Mělo to víko, které když se vyklopilo, vylezla ruční ždímačka, takové dva gumové válce na kliku. To bylo něco strašného, tak jsem prosadila zvlášť el. ždímačku. Máchalo se ve vaně.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Nejmenovalo se to Maljutka?