Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


Původ slova "smažka" lze jednoznačně spatřovat ve slově smash, o kterém Encyklopedie Britannica doslova říká to go to pieces suddenly under collision or pressure. Druhotný význam a výklad se odvíjí od slovesa smazat. Toto sloveso popisuje snažení (podle některých "smažení") každé opravdové smažky - smazat svou identitu a dostat se co nejblíže bodu nula, kterým je absolutní nevědomí, ozařované pouze záblesky vrozené inteligence. Při průzkumu životního cyklu smažky obecné (dále SO) je zapotřebí vyvarovat se její záměny se smažkou drogovou (dále SD) případně se smažkou roztržitou (dále SR). Jakkoliv můžeme u SO pozorovat mnohé rysy SD či SR, z každého činu SO vyzařuje navíc jakási neuchopitelná energie, která staví její činy, často zaměnitelné právě s činy SD a SR, do zcela jiného světla.
Pokud snad máte problémy s chápáním výše uvedeného textu, víte pravděpodobně, o čem mluvím.

První a základní pravidlo, podle kterého poznáte smažku obecnou je: ukaž smažce šipku a ona se podívá na její konec, nic jiného ji nezajímá

klikni si pro další ukázku
(pozorování ze dne 14.2.2003)

Tento klub se zabývá pozorováním chování smažek obecných a popisy standardních modelů jejich chování.


Díky S_M_Lomozovi je obsah původního klubu smažka obecná k vidění ZDE.

Adelbert_Steiner Každý si za svůj život zodpovídá sám,  není třeba koronašikanovat celý národ.
Druhý odstavec se mi někdy v druhé třídě stal taky... přijdu domů, po nějaké době teda úkoly... a v aktovce jenom notýsek (předchůdce to žákovské), jinak NIC... úplně všechno ve škole v lavici (komunistické měly odkládací prostor, že se to tam v pohodě vešlo, když googlím, co je ve školách teď, nepředpokládám, že by se to tam všechno vecpalo)...
Tigo Nesmím mít traktor,   musím být doktor. ಠ_ಠ
!!!
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Já ho nevyzvedávala, ale prý měl plnou náruč a hovor s otcem zahájil otázkou "Víš, proč mám tolik věcí v rukou?"
skvrna_od_kreozotu skvrnu pořídíme snadno 
Plot twist!
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
=> opět profit.
lucipher ¯\_(ツ)_/¯ 
To není roztržitost - jeho podvědomí dobře vědělo že má všechno důležité od pátku ve škole, a nemusí to tedy nosit => profit! (no akosi bez tašky to neodnese a zůstává to navždy ve škole)
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Mladší syn (druhá třída) je roztržitý extrémně, ale včera překonal sám sebe, když si do školy zapomněl vzít AKTOVKU (že si toho nevšimli jeho otec a starší brácha, co s ním do té školy šli, to je jiná věc - oba svorně tvrdili, že ho celou cestu neviděli zezadu).
Když se vrátil ze školy, tuze si liboval, jak to dobře vyšlo, protože si v pátek ve škole naštěstí zapomněl všechny důležité sešity a učebnice.
Mladá generace smažek se neodbytně hlásí o slovo.
 
Sobotní SMS od hygieny: "Dne 19. 1. jste byl/a v rizikovém kontaktu s případem onemocnění covid-19. Vyplňte sebetrasování na https://trasovani.mzcr.cz/rizikovy (kod xy a pin wz), dodržujte pravidla KARANTENY dle htttps://covid.gov.cz/rk do 24. 1. a pote po dobu 5 dnu při kontaktu s dalšími lidmi nosit respirátor (děti do 15 let roušku). Projeví-li se u vás příznaky onemocnění, kontaktujte svého lékaře a podstupte PCR test. Děkujeme, KHS"
Tož asi tak.

Já byl ve čtvrtek sotva 5 minut od práce, když mi volali, že nemám chodit, že kolega z kanclu je cov+ (samotest). Na PCR bych nutně nemusel (necítím je hůř než jindy), ale půjdu. Plus mi v práci hnedle strčí samotest. Na PCR bych asi býval mohl pěšky nebo třeba vlastním vozem (nemám), ale v práci stejně počítali, že budu ještě dneska doma.

Prostě jenom smažka neumí kalendář a počítat do 5. A tím bych to uzavřel.
 
Adelbert_Steiner Každý si za svůj život zodpovídá sám,  není třeba koronašikanovat celý národ.
Tak jsem to asi domotal, ono taky kdo se v tom má vyznat, když se to co chvíli mění...

Měl jsem na mysli

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3423766-zive-vlada-jednala-o-zkraceni-izolaci-a-karanten - narážel jsem na

Karanténa – nikoli izolace – bude od 17. ledna povinná i pro lidi, kterým vyjde pozitivní antigenní test a nepodstoupí konfirmační PCR test. Bude-li tento test negativní, karanténa tím skončí... je otázkou, za jak dlouhou dobu se na konfirmační PCR test člověk dostane - měl jsem za to, že pokud bych v pondělí měl pozitivní AG a hypoteticky se v úterý dostal na PCR a ten byl negativní, karanténa končí.... No to je už jedno, díky za upřesnění.
Říkají tomu karanténa, ale popisují izolaci. V tomto případě má zaměstnanec možnost jít na PCR, a když je negativní, tak se vrací do práce hned.
Uhrovite_devce  
Ze Seznamu:
Po pozitivním antigenním testu nastupuje zaměstnanec do pětidenní karantény. Po uplynutí karantény se může vrátit do práce, musí ale podstoupit další antigenní test. Druhou možností při návratu do zaměstnání je prokázání se negativním PCR testem.
Karanténa je 5 dní bez výjimek.
Adelbert_Steiner Každý si za svůj život zodpovídá sám,  není třeba koronašikanovat celý národ.
Já teda nevím, ale neplatí ono nějak nově, že karanténa je na pět dní, ale pokud člověk podstoupí PCR na vlastní žádost a ten vyjde negativní, karanténa končí dnem negativního testu, takže teoreticky i třeba druhý den po nařízení, pokud ten test takhle rychle stihnete?
Druhá věc je, jestli na ten PCR jaksi dotyčný smí jít, když karanténa a tedy by neměl vylejzat z baráku... nebo nejste v karanténě, ale izolaci (jste pozitivní)? Tam by "žádné chození na PCR test, pozitivní nesmíte z baráku!) dávalo aspoň jakžtakž smysl...
SOm vstává, že půjde na PCR test. Aha, karanténa je ještě na dnešek. No nic, tak ke strojům na HO.
 
Bloodrat Inkwizytora z planet tańczących mongołów 
Muž vytáhl z mrazáku těsnicí pásku do oken, svinovací metr, krabičku vrutů a SDS vidiák. To by mělo být snad poslední nakřečkované nářadí, protože bylo všechno v igelitce pod čínskou směsí (což svým zvráceným způsobem dávalo smysl).

Já bych ta stěhování zakázala.
 
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
vyšetřování odhalilo, že ji ztopila puberťačka
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
za to muze ta kocka co se tam schovava vzadu.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
a moje odměrka se teď jen tak mýrnix týrnix objevila ve dřezu
Adelbert_Steiner Každý si za svůj život zodpovídá sám,  není třeba koronašikanovat celý národ.
Odměrky se ztrácejí, to jsem tu psal snad pár dní zpátky... jedna ze dvou odměrek na prací prášek.
A zatím se, potvora, neobjevila, ač jsem zakoupil jinou... budu muset vynést "recyklační tašku", tzn. tašku s plastovým odpadem a vzít to při házení do kontejneru kus po kuse... protože pokud odměrka nevysublimovala, tohle je už snad jediná možnost...
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
jé, to jsem včera fotila taky. ale já zašantročila odměrku, prohledala jsem všechny možné skříňky, vůbec nechápu, kde může být