Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


trol
 
Může jen v případě, že to má ve stanovách.
 
Společenství vlastníků může hlasovat i online díky nástroji pro hlasování per rollam. Sousedé.cz pomohou také vytvořit stanovy SVJ, plná moc SVJ, a jiné vzory dokumentů SVJ a s řízením vašeho SVJ
Steve Coups Pour Coups 
Oznamovani o preruseni dodavky elektriny je dano zakonem - viz zde. Obvykle ho distributor elektriny vylepuje na vchodove dvere. PRE na to ma dokonce jasne dany vlastni formlar a jeste tuto informaci sdeluje "vyveskou" na svych internetovych strankach.
Dort skolstrejk för klimatet! 
Zkoušeli jste někdo ve svém SVJ zavést nějaký sdílený nástroj pro projektové řízení, jako Trello? Povedlo se? Bylo to užitečné?
 
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Tak daleko jsme se nedostali, protože diskuse se pak svezla k žertovné konverzaci o vyhlašování formou obecních bubeníků.
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
Chodník patří městu, nebo MČ?
Chukcha nezcestovalý, opovrhující 
Jestli chodník patří městu, tak je to zábor veřejného prostransví a normálně se za to platí.
Je otázka, jak se to ta předsedkyně SVJ dozví? Řekl bych, že úplně stejně, jako všichni ostatní vlastníci.

Na informování má třeba ČEZ https://www.cezdistribuce.cz/cs/sluzba a předpokládám, že to jde i u jiných distributorů.
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
Ale to je roztomilé! A postavit třeba ceduli na chodník by taky bylo poškozování soukromého majetku?
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
To je zajímavé. Vzpomněla jsem si na drobnou slovní přestřelku s radnicí naší městské částí, když poo 30 letech z naší jednosměrné ulice udělali obousměrnou. bylo to docela nebezpečné - je to hodně klidná ulice, takže člověk byl prostě naučený rozhlížet se na jednu stranu, případně autem vycouvávat celkem v klidu. Upozornila na to na FB sousedka, které někdo málem nabořil auto při vyjíždění a ona teprve pak zjistila, že na koncích ulice ubyly zákazy vjezdu.

Vznesen dotaz na radnici, zdali to nešlo lidem týden dopředu oznámit třeba formou výlepu na dveře domů, kde by si toho lidi všimli a třeba by si pak dali pozor při přecházení s dětmi. Radnice odpověděla, že by šlo o poškozování soukromého majetku a radnici by za to nepochybně někdo žaloval, a že si brzy zvykneme.
robi_ Bata nemuze sit dobre boty! 
Odpovedny je snad dodavatel energie, zde bych hledal nejakou moznost, jak byt informovan o odstavkach, me chodi nejaka SMS nebo mail
 
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
!!! Zapomněli napsat, že ta nástěnka je v zamčené místnosti s cedulkou "pozor levhart".

Zvlášť v dnešní době, kdy spousta lidí nevychází z domu, pokud nutně nemusí, je to úlet. Tahle oznámení na sloupech veřejného osvětlení jsem viděl akorát ve vesnicích, které tak úplně nevypadaly, že by tam mohlo existovat něco jako SVJ. Ve městě takové oznámení patří minimálně na dveře baráku.¨

To je tedy s hlediska vyššího principu mravního. Vůbec mě nepřekvapí, pokud neexistuje žádný předpis, který by jim takovou povinnost ukládal.
Upozornění mailem snad jde nastavit u dodavatele, pokud je elektroměr na vás.
Dadel Respect my authoritah! 
Asi pul roku bydlim v novem dome. Dnes rano se probudim a zjistuju, ze nejde proud, coz je ponekud problem, kdyz mate home office. Boucham na predsedkyni SVJ, ta mi nastvane sdeli "planovana odstavka, bylo to vsude napsany, nemam cas vam to vysvetlovat" a triskla dverma. Dalsim patranim u sousedu, nekteri taky o nicem nevedeli, jsem zjistil, ze to potrva az do 15:30! Odjel jsem do prace a napsal na SVJ email, proc tak dulezitou vec nedaji na nastenku nebo nerozeslou emailem. Odpovedeli mi, ze to neni v kompetenci SVJ a ze to bylo na uredni desce obce a na sloupech verejneho osvetleni (!).
No ja nevim, ale me to nepripada uplne normalni. V mem minulem bydlisti se podobna oznameni bezne lepila na dvere vytahu...
 
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
Aha, uz chapu, diky. Ja jeste resim to, ze jsme povinni jednou rocne schuzi mit, coz v kovidu asi je ok nemit, nebo jestli je nutny to aspon udelat jakoze - seznameni s vysledky hospodareni, plan oprav atd. Nebo jestli proste muzeme poslat jen to hlasovani a cau.
Ujo In God we trust. 
Ne, soucasne se vsemi materialy pro hlasovani bylo zaslano i upozorneni, ze epidemie Covid je zavaznym duvodem, abychom dle stanov normalni schuzi nemeli a hlasovalo se per rollam.

Vybor pripravil body, o kterych bylo potreba hlasovat. My jsme hlasovali pisemne (per rollam) a o vysledku hlasovani vyhotovil vybor zapis, ktery dal na webstranky a nastenky v dome.

Takze jste se realne pokusili svolat schuzi svj a lidi prisli? Aspon cast? Tomu bychom se prave radi vyhli, abychom se nekde fyzicky sesli s celym svj. Neco jinyho je si jako vybor ve trech sednout a probrat, co je potreba.