Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


hkmaly - Slava pomlcky -  .
Zajimave by bylo kdybys vedel o nejake brane na kterou se to cpe GETem. Ja o takove nevim a pripadneho autora bych povazoval za pitomce.
SMS brána ja tady naše lokální a my samozřejmě umíme posílat SMS přes její API, což obnáší http POST požadavek. Jeden soft, který nám sem vnutili, tvrdí, že umí posílat SMS přes http, ale jak se ukázalo, umí jen GET. No a já jsem jim chtěl podstrčit nějaké naše udělátko, které ten jejich GET vezme, udělá z toho potřebný POST, pošle to na naši SMS bránu a vrátí její odpověď tomu softu. Říkal jsem si, že bych se mohl naučit něco nového.
Ale firma otočila a milostivě sdělila, že se tedy přizpůsobí naší bráně a že to zadali programátorům.
Takže díky všem.
PS: Mimochodem, mám přístup i na jednu komerční SMS bránu a tam se to cpe jak? No samozřejmě taky POSTem, že.
Pokud by nevadilo cloudové řešení, tak bych to zpohodlněle naklikal v AWS API Gateway + AWS Lambda
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Nejjednoduseji to bude nejspis v PHP pod tim Apache. Pokud ti nevadi, ze ti za 10 let budou nadavat. Obecne, potrebujes aplikaci napsanou na ty dve konkretni brany - tu co to umi a tu co to neumi - ktera pobezi na nejakem web serveru s povolenym odchozim HTTP. Pokud ma navic ten kram za mega tu adresu natvrdo, tak presmerovat ty pozadavky na vas server je mozne na firewallu nebo modifikaci DNS.
ja nevim, co ten soft umi nebo neumi. Ja ti jenom rikam, co by takovy SW na posilane SMS mel umet delat a klidne se v tom to mega utopi. Konektor na http branu je jenom malinkej kousel
the_majkl  
Který soft? Ten, co neumí POST? To je IDM od Autocontu a SMS bránu potřebujeme pro potvrzování změny hesla. Z hlediska dalších funkcionalit okrajová banalita, ale začíná se zdát, že to ilustruje celkově úroveň toho sw.
Tam by mne spise zajimalo, co ten sw umi nez jenom tranformovat SMS na POST. Operatori implementuji ruzne antispam ochrany, takze rozumny SW by mel mit planovac , rozklad zateze, prioritizaci zprav atd. Ten samotny konektor je tresnicka na dortu
the_majkl  
Transformace http požadavku
Software za milion Kč umí posílat sms přes http bránu, ale jen metodou GET, ne POST (stejný software umí ssh, ale neumí ověřování klíčem, jen jméno heslo; no comment).
Jak co nejjednodušeji udělat nějakou mezibránu, která jejich GET transformuje na (uplně jiný) POST, pošle na SMS bránu někam jinam a vrátí jim to, co vrací SMS brána?
Nebo se vykváknout na nějaké udělátko a vrazit tam Apache (ne že bych věděl, ja to udělat v něm)?
 
Dík. Já jsem si pak ještě vzpomněl na Kivy, který by se mi líbilo už pro to, že je v Pythonu. Nicméně jsem se mezitím začal koukat na Qt, který si slibuju už mnoho let prozkoumat, tak uvidím :)
Reakce na | Vlákno  
ano
nebo dear imgui - ma hlavne bindings uz asi vsude, na polo produkcni ( a nekdy i produkcni ) veci vice nez dostacujici
hkmaly - Slava pomlcky -  .
.... a ano, specialne pro microsoft: nema smysl ani aby na desktopu vypadala jako na mobilu.
the_majkl  
Vykládej to Microsoftu...
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Vetsina desktopovych grafickych knihoven ma integrovany event loop ktery IMHO na mobilu nebude fungovat. Jen rikam ze me to az tak moc neprekvapuje. Krome toho, ono pro malokterou aplikaci ma vubec smysl aby na mobilu vypadala stejne jako na desktopu ...
Netuším, nepotkal jsem :/

Rozdíly jsou mi vcelku jasný, vyvíjím pod oboje. Teď mi šlo čistě o GUI. Tam je z mýho pohledu problém spíš v tom, že jsem snad s výjimkou toho Qtčka a možná Xamarinu (na kterejch se mi pro změnu nelíběj jiný věci :) ) nenašel GUI knihovnu, která by měla mobilní i desktopovou část dotaženou do produkční kvality.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Nebylo tohle uz nekde nedavno?

Prehlizis, ze na mobilu normalne vyvijet nejde, mobilni aplikace jsou radikalne odlisne od desktopovych, musi se zvladnout vyrovnat s tim, ze je muze OS kdykoliv odstrelit a podobne.
Multiplatformní GUI: desktop + mobily
Hola, hola :)

Jsem si chtěl narychlo spíchnout jednoduchou GUI utilitku, kterou bych měl na mobilu i desktopu.

Tak jsem si říkal, to přece musí jít snadno.
Tak jsem se rozhlížel po GUI knihovnách a zatím teda bída s nouzí.
Klasický desktopový knihovny (Gtk, wxWidgets, SWT) mobily podporujou leda experimentálně v pre-alfa verzi, mobilní frameworky (React Native, Flutter) to samý vůči desktopu.

Snad leda Qt/Qt Quick. Ale žádná velká bomba.

Nebo to můžu napsat jako HTML/Javascript pro Electron/PhoneGap a mít tak velkou pomalou obludu konzistentně na všech platformách.

Tak nwm, přehlížím něco?
 
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Existují různé normalizace unicode, tak si dejte pozor. Například č může mít myslím občas délku dva.
Hodnoty a jejich typy jsou vytářené importem csv přes openpyxl. Ale to, cos poradil, se zdá fungovat, sláva. Dík!
Hodnota ti zřejmě přichází odněkud zvenčí. Pokud není způsob, jak zařídit, aby se z ní stal unicode řetězec už na vstupu, zkusil bych len(unicode(hodnota)).
Python a délka hodnoty
Jsem asi blbý... Python 2.7. Mám nějakou hodnotu, obecně číslo nebo unicode řetězec a potřebuju zjistit, kolik obsahuje znaků. str() mi padá, pokud se v řetězci vyskytují české znaky. Budiž. Ale padá i hodnota.encode('ascii'), kterou volám, jen když je to unicode, to fix proč? Jak z toho zruším české znaky, respektive, jak je převedu na tvar bez diakritiky?
(V příkazové řádce iconv a ASCII//TRANSLIT, ale tady se ztrácím.)