Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

ahasver

Může vás zajímatReklamaKlub slouží k projevení nostalgických nálad a vzpomínek na dětství přispěvatelů.

Druhotným záměrem je zjistit autora Rodokapsu s Kenem Woodem. Jestli ho někdo znáte nebo si ho pamatujete, postněte, pls. Jestli se dá věřit mojí děravý paměti, tak asi před 14 lety to měla být vůdčí osobnost českého cyberpunku (neptejte se mě, co to znamená).

ahasver iww 
no, to bylo víc pro holky, ale neva:-) já jsem si vždycky přál dostat ty dárky, co tomík dostal od pipi:-) teda vždycky... asi tak do devíti let
 
tak to ja davam do povedomi Pipi Dlouhou Puncochu (tak pred 20 lety jsem to cetla poprve - slovensky preklad a ilustrace Petra Kľúčika) i diky nemu jse tato dama stala mym vzorem na dlouhou dobu...
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Kromobyčejně dobrá kniha je také Král musí zemřít / býk přichází z moře od, pokud si dobře vzpomínám, Ryanové.

Ale samozřejmě, na rozdíl od Petišky to nemá nostalgický punc toho, co jsem se zájmem četl před třiceti (nebo kolika vlastně) lety ;)))

 
Recke baje a povesti - dodnes si vzpominam na sladkou chut zakazaneho ovoce, cetl jsem je asi v 8 letech a bylo na nich napsano doporuceno od 12 let :-))

Neni rimskeho lidu jsem cetl taky a bylo zajimave srovnani Loukotkove Petronia s Petroniem ze Sinkiewiczova Quo Vadis

od Waltariho jsem cetl asi tri knizky, ale zas tak moc me nenadchl, pribeh mi prisel stale stejny, jednou to byl Sinuhet, jednou posledni byzantsky cisar atd.
 
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
Bishop
Pravda, Staré řecké báje a pověsti jsem přečetl aspoň 4x ... a to mě dost uchvátilo, pak jsem dost hledal literaturu z dob antiky (tedy, děj se odehrává v antickém době, ne že bych měl doma Platóna v originále :-). Ale teď už si vzpomínám jen na "Není římského lidu" od J. Loukotkové ... A, o něco později Egypťana Sinuheta (Mika Waltari, jestli si to pamatuju dobře).
 
jo to je sinkiewicz, ale netusim jestli jsem ho cetl, na nejakou knizku odehravajici se v Sudanu okolo Mahdiho povstani si pamatuju, ale nevim jestli to je tahle
 
ahasver iww 
já znám pouští a pralesem. napsal to sienkewicz?
 
vzpominam si na jeste dve vyborne knizky, Tygri z Kumoanu o lidozravych tygrech napsanou jejich lovcem a Stepi a pralesem, pro zmenu o africkych zviratech od Jiriho Bauma, cestovatele za prvni republiky

a nemel bych zapomenout ani na Stare recke baje a povesti
 
ahasver iww 
ještě mě napadlo. když jsem byl malej, četl jsem takovou zelenou knížku - odhadem 200 stránek - v níž byly popisovaný osudy dvou dětí, který se (protože jim umřely rodiče, protože utekly z domova...?) dostaly do nějaký rokliny a žily tam úplně bez vlivu lidí trochu jako v době kamenný. bylo to moc pěkný, byly tam i nějaký obrázky, ale protože jsem to četl v osmi(?), tak už jsem dávno zapomněl, jak se to jmenuje. jenom vím, že to bylo na díly a četl jsem jenom první, protože další v knihovně neměli. kdybyste někdo věděl, co to je, možná bych to napravil;-)
 
ocs sine ira et studio  OCSite
ahasver
teď ti dávaj rumcajse jako večerníček

Vážně? Zkusím se někdy odpoledne dostat k televizi. Ale knihy byly stejně lepší.

co to znamená AFAIK?

As Fas As I Know.

jakákoliv literatura, která se dá nazvat chlapeckou

Hele, já jako chlapec s ohromným nadšením četl Luisu a Lotku, patří to sem? ;)

je to kniha tamuli

No... to není úplně ono. Eddings toho napsal spoustu, většinou to není špatné, ale skutečně skvělé jsou pouze dvě pentalogie Belgariad a Malloreon. Každá kniha sice má vlastní název, ale je na nich napsáno např. "první kniha Belgariad", "čtvrtá kniha Malloreon". A je potřeba to číst popořadě, přímo to na sebe navazuje, nejdříve Belgariad, pak Malloreon.

pamatujete si někdo komiksy od marko čermáka?

Samozřejmě. Rychlé Šípy mají vlastní klub (a ty Čermákovy jsou skvělé, často se nemohu rozhodnout, zda se mi lépe líbí Fisherovy nebo jeho).

Březová kůra je také perfektní -- není divu, do té Čermák dal srdce, sám byl celý život tramp (a pokud si vzpomínám -- opravte mne někdo, pokud se mýlím -- k Březové kůře si Čermák sám dělal i libreto).

Kromobyčejně hezký Markův komiks je také Družina Čápů; vycházel v Junáku a je z doby WWII. Pak také tuším kreslil neprávem zapomínanou Modrou pětku, a udělal řadu menších komiksů např. pro Kometu a podobně (Plamínek v Podlesí, Tři kluci a...).

 
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
Za málo :)
 
ahasver iww 
jaase
děkuji
 
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
ahasver
Ten Eddings (Tamuli) navazuje na ságu ?Elénium? (knihy Diamantový trůn, Rubínový rytíř a Safírová růže), doporučuju přečíst si nejprve tyhle tři, nicméně pokud neodoláš a budeš nejdřív číst Tamuli, tak se nic hroznýho nestane :-)
 
ahasver iww 
komiksy
když už se tady nakously (kometa atd.), pamatujete si někdo komiksy od marko čermáka? kreslil i rychlý šípy, ale například ve starejch junácích (z 68) vycházel jeho seriál "psáno na březové kůře" a ten byl taky dobrej. myslim, že jsem od něj viděl ještě jiný, jenom si nevzpomenu, jak se jmenovaly
 
ahasver iww 
ocs
podíval jsem se na toho eddingse a pln radosti, že mají od jedné knihy všechny díly (upřímně řečeno, kvůli tomu, že si knihy víc půjčuju, nesnášim tenhle styl, kdy jedna kniha má 3 samostatný díly a jedna sága 5 knih), jsem si je půjčil. je to kniha tamuli. není první, ale nevím, jestli to nějak navazuje, nebo jestli to můžu číst jenom tak... jde to? děkuju za odpověď
 
ahasver iww 
jako zakladatel klubu cejtim potřebu se k tomuhle vyjádřit....
sem PATŘÍ v podstatě jakákoliv literatura, která se dá nazvat chlapeckou. omezuju to tak ne proto, že bych chtěl diskriminovat ženské pohlaví, ale proto, že nechci číst o lence lanczový, stanislavu rudolfovi, harlequinech atp. takže sem může přijít opravdu veškerá dobrodružná, sci-fi, fantasy atd. literatura
 
Londo
koukni do zahlavi... ve mne tyto knizky vzpominky vzvolavaji docela hodne, no.
 
Londo Zmítám se mezi vodou  a zakořeněnými stromy.
O Enderově hře byste si mohli lépe povídat v klubu Sci-fi, sem se to IMHO moc nehodí.
 
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
O.S. Card
Enderovu hru jsem přečetl jedním dechem (oblíbené čtení ve škole - až tak jsem se od toho neodtrhnul :), Mluvčí za mrtvé jsem už nějak neskousl a stejně tak Xenocidu - tu jsem odložil po přečtení několika stránek (a zjištění, že mě to vůbec nechytlo). Nevím, třeba to jsou dobrý knížky, ale ne pro mě :-).
 
ahasver iww 
ocs
teď ti dávaj rumcajse jako večerníček. btw. (možná projevuju zásadní neznalost, ale) co to znamená AFAIK?

lu.tsia
ten film mám taky rád. jestli je to ten, jak tam jsou hrozně malý a lezou tam po stole v nějaký tý dřevěný chajdě jako brouci. akorátže ho, co si pamatuju, dávali tak naposledy před 4 lety...