Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

ahasver

Může vás zajímatReklamaKlub slouží k projevení nostalgických nálad a vzpomínek na dětství přispěvatelů.

Druhotným záměrem je zjistit autora Rodokapsu s Kenem Woodem. Jestli ho někdo znáte nebo si ho pamatujete, postněte, pls. Jestli se dá věřit mojí děravý paměti, tak asi před 14 lety to měla být vůdčí osobnost českého cyberpunku (neptejte se mě, co to znamená).

dupinozka Občas se drbe za uchem,   jinak je bez potíží
Píšou, že umřel Josef Schek.
Srub u zlatého klíče, Gorgony, Zámek rodu Spadů, Paprsky života a smrti, Kapitán Nemo, Ostrov Černého Petra, Vládce mořských hlubin...
 
Prodám foglarovsko - junáckou literaturu
Likviduji část svého junácko - foglarovského archívu. Kdyby jste měl někdo o něco zájem, tak se mi ozvěte prosím na email martin.sila@volny.cz. Mladý hlasatel - IV.ročník (čísla 5. až 35) svázený, bez desek, otrhané kraje 1 000 Kč Mladý hlasatel - V.ročník (číslo 2. až 33) volná čísla 2. až 33 1 000 Kč Vpřed - I.ročník (čísla 19, 21, 22, 26, 28 až 38) volná čísla (pouze jako komplet) 600 Kč Vpřed - II.ročník (kompletní ročník) volná čísla (pouze jako komplet) 900 Kč Po stopách Rychlých Šípů - katalog z výstavy výstava duben až září 1997 100 Kč Historie českého skautingu slovem a obrazem vydáno k IV. junáckému sněmu (1990) 100 Kč Tajuplný ostrov (ilustrace Burián) Verne (vydání 1947, Vilímek) 450 Kč Nejdřív já (Růže, České Budějovice, ilustrace Grum) Eduard Fiker (svázané) 100 Kč Vlci proti Mustangům F. Omelka 100 Kč Barí, syn Kazanův O.Curwood 50 Kč Tajemství Žlutých skal (obraz. Seriál) TJ SPOJE PRAHA (1990) 80 Kč Magazín Komety - Rychlé Šípy 60x Rychlé Šípy 80 Kč Rychlé Šípy - sešit číslo 7 Puls Ostrava 80 Kč Magazín Komety - Váhy života a smrti (Foglar) první magazín 100 Kč ABC - Letecký speciál 1988 speciál ABC 100 Kč Sedmička pionýrů - III. ročník (volná čísla - komplet) rok 1970 - 1971 (svázané) 250 Kč Pionýrská stezka (komiks "Saturn", Modrá pětka) rok 1980 - 1981 (svázané) 100 Kč ABC (komiks Thuvie z Ptarhu+ Pifík) rok 1970 - 1971 (svázané) 300 Kč ABC (komiks Zajatec Ptáka Maud + Pifík) rok 1971 - 1972 (svázané) 300 Kč ABC (komis Strážci + Pifík) rok 1972 - 1973 (svázané) 350 Kč ABC (od čísla 15 + dva speciály (1970, 1971) rok 1970 - 1971 (svázané) 250 Kč Ohníček (komiks: Sek a Zula, Mořství vlci) rok 1970 - 1971 (svázané) 300 Kč Ohníček - ročník XIX. (volná čísla) čísla: 6,7,8, 11, 12, 13, 16, 20 100 Kč Toronto - obálka Kája Saudek Bob Hurikán 80 Kč Micky Maus colors (anglicky - vydáno v USA) stripy z let 1934 až 1939 (knížka) 300 Kč
 
chichichi
captainn to houká kápo  sýček
No a Surehanda naopak krátili. :)
ocs sine ira et studio  OCSite
Já už si to moc nepamatuji :( Vím jen, že toho byly čtyři díly, ale možná to bylo rozděleno nějak uměle...
Ale ten základní první příběh byl na tři, ne? Vinnetou a Old Shatterhand, Old Death a Old Firehand? Já za to vůbec neručím, mě fakt nebylo ani 10. Ale usínala jsem s tím. A Burian to ilustroval. A ty závěrečné vysvětlivky - zounds!
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Pánové v "Co právě čtu" mi vyvolali slušnou nostalgii. Tak jsem si vzpomněla na třídílné vydání Vinnetoua, kterého mi kdysi zcizil strejda. Brožované vydání. Ach jo.
 
ixi ...vopcasnej fonetyk!! 
jejda sem tri roky pozadu!
 
ixi ...vopcasnej fonetyk!! 
helemese pana posledu mam jako dramatizaci v mp3 to bych si mohla pustit!
 
Mea culpa....sypu si popel na hlavu a trhám na sobě své nejlepší roucho (slovy Egypťana Sinuheta), máš samozřejmě pravdu a já si to jdu za trest znovu přečíst (i když to vlastně žádný trest není....ale však on mě Šumichrást Malbohán naučí!!!
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
pipin
V Buffalo Billa, neznabohu :-)))
ocs sine ira et studio  OCSite
pipin
.... a co teprve Konec starých časů / Na úsvitu nové doby, že?

Jakkoli uznávám, že Bohatýrská trilogie prostě nemá konkurenci :)

 
Je tu nějak mrtvo... Protože jsem tu poprvé a nechce se mi oistovat až do úplné hisotrie, odpovím na otázku v záhlaví, i když jste to už asi vyřešili: Autorem kena Wooda je Jiří W. Procházka... Moc mě potěšily vaše příspěvky o Bohatýrské trilogii, jsou to úžasné knihy! (J.A. Komenský se pouhým nasazením klobouku změnil v Old Shatterhanda:-) ) Posleda je taky super...
 
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
Ripnuto, celkem asi 1GB (2 CD, časem budu mít DVD vypalovačku). Z technických důvodů DivX4 a trochu to šumí (noise reduction vyplodila hnusné pazvuky, tak jsem jí nepoužil, možná je tam ten šum ještě z televize). Ale koukat se na to dá.
ocs sine ira et studio  OCSite
Dokonce ani nevím, že něco podobného existuje; až to ale budeš mít, dej vědět, se zájmem bych se na to juknul :)
 
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
Tak už jsem toho Posledu četl, našel jsem ho náhodou zastrčeného u bratrance v knihovně...


Jinak, plánoval bych někdy do budoucna ripnout do DivX (nebo něčeho podobného) starý televizní seriálek (ČB) "Vzpoura na parníku Primátor Dittrich". Než budu natahovat kabeláž a loudit z Echa VHSky, nedělal jste to už někdo?
ocs sine ira et studio  OCSite
Přebral
No, já na Voku asi hnedtak nebudu, uvidíme...
 
ahasver iww 
je to prostě zlo:-)
 
ocs sine ira et studio  OCSite
ahasver
My s Přebralem o čtyřech (jedna trilogie, jedna samostatná). Chipu, lu. a další zřejmě o nějaké sérii bůhvíkolika, již neznám, takže nemohu sloužit.
 
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
ocs
Díky, porozhlédnu se....co se půjčení týče, kdybys to třeba někdy přines na Voko (asi na příští, na tomhle pátečním nebudu), zaradoval bych se nad knihou a plesaje, přestal býti po zbytek večera společenským :-). Ale nijak na to nespěchám, leží mi doma štos knih, ke kterým jsem se zatím nedostal.
 
ahasver iww 
teď jsem ale doopravdy úúplně mimo. ani nevim, jestli všichni mluví o jedný knížce nebo o vícero:-)