Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

TanakiReklama
Na rozdíl od předchozí otázky se na tuto dá odpovědět snadno, tedy že sem někdo chodí.
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Sem asi nikdo nechodí, viďte? A přitom je psychologie tak fascinující věda!
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Aktuálně: Existuje nějaká psychologická/psychiatrická publikace zabývající se z psychologického pohledu vůdčími politiky, příčinami jejich zvolení, příčinami vzniku konfliktů a válek, otázkami jak jim čelit atd.

Mohl by to být i samostatný obor - mě to aspoň připadá jako zajímavé a bohaté téma. Žijeme v době, kdy máme barevnou televizi i v prdeli (bondy), ale poznání psychických principů, podle kterých se globálně řídí lidská společnost, jsou podle mě poznané málo. Nebo o tom aspoň nevím.
 
Trofozoit Where the fear has gone there will be -  nothing. Only I will remain.
Mají skupinu na FB, někdo od nich se vyskytuje na nyxu v klubu Schizofrenie, ostatně mají tam i kontakt. Víc bližšího o tom ale nevím.
maftik nedobrovolný masový vrah  možných světů
dotaz
Je tu někdo, kdo má zkušenosti/kontakty na někoho/znalosti/atp. ohledně takzvaného slyšení hlasů? (viz http://www.slysenihlasu.cz)
 
Dík za rady; jestli nezapomenu, tak napíšu, jak to dopadlo.
Trofozoit Měním barvu 
OK, to není právě ono moc jednoduché téma, protože se dost pravděpodobně budeš muset dobrat tomu, co to způsobilo, takže žádné jednoduché odpovědi.
Zkusila bych pod nějakým anonymním nickem se poptat v psychologických klubech na nyxu, schází se tam docela dost psychologů a tak.
Dík moc!!

(Ano, jedná se o Prahu; problém je nějaké vyhoření/extrémní prokrastinace či co, co už začíná mít následky v osobním i pracovním životě - asi jsem měl jít dřív, ale nechci to tu radši moc rozpitvávat, třeba tu jsou lidi co mě znají. Proto taky zatím nejsem ve stádiu, že bych se chtěl svěřovat známým a pátrat přes ně. Zatím.).

Trofozoit Měním barvu 
Já se bohužel zajímala a ve stručnosti: dost blbě.
Zálěží na to co chceš řešit, ale taky někdy jak to chce řešit, jakým způsobem. To druhé ovšem člověk co potřebuje psychologa obvykle neví. I kdyby si načetl různé psychologické směry, tak pořád neví. Pokud je to nějaké obvyklejší téma, problém nebývá, nebo pokud člověk dokáže jasně definovat problém, asi je to jednodušší.
Jinak to byl spíš pokus/omyl, přičemž pokusy trvají poměrně dlouho, trvá dlouho než člověk zjistí, že dotyčný mu skutečně nevyhovuje. Trvá ještě dýl, než zjistí, kdo mu vlastně vyhovuje a kde by měl hledat.
Já pak měla štěstí a napadlo mě najít si psychologa univerzitního, obvykle je má každá univerzita a jsou zdarma, takže pokud se tě to nějak týká, zkusila bych to první. Jinak já dostala seznam všech místních, ale v Praze by to byl asi dlouhej list, tak to jedině pak zkoušet shánět po známostech, o kom se říká že je dobrý (ten obvykle bude ale asi taky drahý nebo nebude mít volno). Lepší je sehnat nějakou referenci od někoho, kdo by mohl tušit, kdo ti sedne, třeba obvoďák nebo tak.
Pokud jde o nějaké psychologické řešení problémů, které se obvykle řeší více psychiatrickou cestou, tak to třeba v Praze dělá ESET http://www.klinikaeset.cz/


Existují celé skupiny, jmenuje se to obvykle psychologická poradna , kde je obvykle psychologů víc a teoreticky by si tě mohl vzít ten, kterému je téma blížší, ale prakticky si tě asi vezme ten co má volno. Ale většinou potkávám psychology spíš jednotlivě.

Obvykle jsou také dost dlouhé čekací doby, měsíc žádná doba.

Pojišťovna hradí ty sezení, s těmi psychology se kterými má smlouvu (některé pojišťovny, v mém okolí VZP dost, třeba neměli skoro s nikým smlouvu, proč to netuším) ale hradí asi tak jednu hodinu měsíčně, což je na nějaký skutečný efekt dost málo.

Je to bohužel dost komplikovaná problematika a pokud nemáš něco co se obvykle a celkem úspěšně běžně řeší, můžeš hledat dost dlouho. Ale mě se to třeba nakonec rozhodně naprosto vyplatilo.
Dotaz
Nikdy jsem se o tuto oblast nijak zvlášť nezajímal a teď, když potřebuji, bohužel úplně tápu:<br>
Jak si člověk vybere psychologa? Záleží na tom, co potřebuje řešit? Kde se psychologové vyskytují - člověk zajde do náhodné nemocnice/kliniky a zeptá se, nebo se vyskytují ve větším počtu na nějakých specializovaných místech? A co se hradí/nehradí pojišťovnou?
Předem díky za rady!
 
Trofozoit All my demons  now work for me.
Velmi dobrý dokumentární film na AFO.
O tom jak se prolíná genetika a vlivy prostředí na naši osobnost, společně i s úvahou co vlastně můžeme změnit a jak se smítřit s tím co nemůžeme. Málokdy vidím srozumitelně vysvětlenou tu komplexitu toho co geny vlastně jsou a nejsou, co ovlivňují a co ne, tady se to podařilo (a to bez nějakých genetických detailů).
(nevím kde se dá zatím sehnat jinde než na festivalu, ale snad pak někdy bude víc dostupný)

http://www.afo.cz/index.php?seo_url=program&film_id=2039&den=14
 
van_Rijn Wovon man nicht sprechen kann  ...
Dobrá přednáška C. Höschla – umění a neurověda, mrkněte:


https://www.youtube.com/watch?v=HRPJJ97cFDw&feature=youtu.be
 
Vidím, že nejsme ze stejného regionu. Pravděpodobně ani ze stejné galaxie. Především ale ne ze stejného světa logických zákonitostí. (Čti: Nechápu Tvé myšlenkové pochody.)
Trofozoit All my demons  now work for me.
Pokládat se za "nemocnýho" je jedna věc. Jestli si připadají sami divně je úplně jiná (a připadají, dost často, fyi, i když ne třeba ze stejného důvodu jako proč připadají ostatním).
A za třetí pořád nechápu proč by to mělo být spojené s tím, že si je někdo něčeho "vědom".

(BTW tebe z toho už delší dobu podezřívám, jestli ti ta informace k něčemu je.)
No, je to druh autismu a předpokládám, že autisti, ačkoli jsou divný pro své okolí, si sami sobě nepřipadají divně, takže se sami nepokládají za nemocné.
Trofozoit All my demons  now work for me.
Ne, má to zakázaný..

Proč by nemohl?
Dotaz
Může si člověk s Aspergerovým syndromem být vědom toho, že má Aspergerův syndrom?
 
Kume kchm, kchm  ...
... jako u všech oborů, obávám se. Často je "selský rozum" záchranou před pábiteli, nic jiného nepomůže ...
Trofozoit Esence nepopsatelnosti a nesdělitelnosti  je černou dírou vědomí.
 
FiS there being no objections offered, I res