Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

TanakiReklama
Developeri uz se tresou - tolik prostoru k zastaveni.
sam_hofgins  
Ostatně všechny ty pavilóny, co se za c.k. Monarchie a pozdější republiky vybudovaly, to je architektonická krása, vzor příkladné péče, které následně dost stagnovala.
 
sam_hofgins  
Já jsem pro a zároveň proti. Hodně věcí se dá řešit stacionárně, koneckonců různé třetí generace medikamentů jsou prý účinnější a šetrnější, ale úplně zrušit lůžkovou péči, je holý nerozum.
Nijak potěšující zprávy :(. Díky za info.
Takzvanou Reformu psychiatricke pece ma pod palcem Hoschl s Protopopovou a zatim se jim podarilo predevsim nabalit na pacose nejruznejsi neziskovky a "neziskovky," udelat hromadu propagacnich prednasek/debat a pokouseji se (alespon v Brne, jinde nevim) de facto zlikvidovat obe cvokarny, aby uz je nikdo nemohl pouzit. Uz tak nedostatkovy personal v Cernovicich se jeste ztencuje a ma cim dal vic prace s magorama, co za zdi nepreziji. Predpokladam kvaletni tunel a zlepseni pece do americkeho standardu.
dotaz
Před nějakou dobou jsem získal informaci, že Adam Vojtěch se snažil, v rámci svého působení jako ministr zdravotnictví, o reformu psychiatrické péče podle modelu, jak je tomu v Belgii, to znamená co nejméně lůžek a co nejvíce věcí řešit ambulantně (a myslím, že i pomocí denních stacionářů, ale to si nejsem jistý). Máte někdo info o tom, jak je tomu teď? Možná je to příliš brzo, ale byl tento projekt dán k ledu, nebo se naopak rozvíjí? Díky. Pozoroval jsem, že u nás v Brně se kvůli tomuto zcela překopala psychiatrická klinika v nemocnici v Bohunicích.
 
(Kúpila som Deprivantov a je to zaujímavé, ale pôsobí to na mňa tak nejak podobne.)
Reakce na | Vlákno  
(nemám moc peněz)
FarsaiD They have to go back 
To se dá léčit. Hrozně rychle by tě třeba nurture teorie přešly, kdybys na ně musel vsadit všechny svoje peníze.
Tak treba se vyjadri nekdo kovany, ale zmerit se da leccos i v mozku a behem jeho vyvoje.
nejde experimentálně rozhodnout, ty studie spíš popisují preference autorů, než nějaké objektivní skutečnosti, i když najdeš nějaké fyzické znaky v mozku, nemůžeš u tak flexibilního orgánu rozhodnout co je nature a co nurture.
V neperspektivnich nejsem, ale tusim ze se tam uz kdysi resilo, zda u romskych deti je vetsi vaha na genetice nebo na vychove a socialnim prostredi jako vlivech na jejich budouci chovani. Tusim ze to bylo podlozeny i nejakymi studiemi, ze v tomhle pripade to bylo spis 60 % pro geny a 40 % pro prostredi, nez naopak.
 
FiS there being no objections offered, I res 
+1 Když Koukolík jen reportuje o tom, co říká někdo jiný, tak působí jako zručný popularizátor, ale jakmile se dopouští vlastního "teoretizování", je to katastrofa.
Ok a nalezené kosti následně naložit do lihu.
Koukolík je imho magor, s vědou to podle mě moc společného nemá.
tak třeba jo, mohli bychom probrat ten nález z jezírka a založit na okounu klub sběratelů kostí
Klidně. Pokud bydlíš v Praze, tak není problém se tam někde sejít v nějaké dobré hospodě.
vidíte, vy byste mohl narazit na mě a stát se příjemným chlapíkem!
Zde bych poznamenal, že existovali siláci (viz rubrika Historie síly, Josef Švub) kteří se narodili jako podprůměrní chcípáci. Pak ale narazili na někoho kdo jim ukázal jak to všechno změnit. A oni to změnili.