Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

TanakiReklama
Polulina_Permanenta  
Taky mi přijde dost vtipný, že ten, který zde bojuje o pověst drsnýho chlapáka, okolo vidí zlý bezcitný ženský (a to i v někom tak hodným, jako je Wiriel) a ten, co tak maká na tom, aby se předvedl jako inteligentní, avšak empatický a chápavý jedinec, ze sebe spolehlivě dělá debila skoro všude, kam se vrtne. Ale můžou za to okouni, aneb ego obranné mechanismy i ve virtuálnu npkc.
 
Polulina_Permanenta  
já v tom čuju ještě takový patriarchálně sexistický šoviniamus, že si z těch jejich "moudrejch" řečí (a teď mysím konkrétně Favorita, Niwina a Keosana) nesednou na prdel ani ženský, je troška zneklidňuje.
Nebo jinak, slávisti se taky nebojí, že je nahradí sparťani. Potřebují je
kultakutri pomocné vědy historické! 
Přeskupí se naše (okoun) a cizí (mageo) na nové naše (okoun a mageo) a nové cizí (novější náplavy, cizejší než mageáci). Šukana nováčků pokračuje.
Na Okounu není žádná kultura :)
Vážně myslíš, že tady má někdo strach, že FAVORIT vytlačí Jeromka a hejty okouňácké vytlačí hejty mageácké?
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
To by mě zajímalo, jestli by fungoval integrační experiment, např. vytvořením nějakého společného nepřítele.
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Je to možné, že se rozruch vytváří jen za účasti některých individuí, která jsou tím pádem nejvíc vidět. V tom bude nějaký bias...

Anebo je to atavistický reflex obrany vlastního teritoria. Podezřelí cizí příchozí produkují vibrace, které jsou odlišné od zvyklostí hnízda, a tím budí obavu, že by se mohli usadit a začít přetvářet prostředí k obrazu svého, cizího hnízda a nakonec by imigrantská kultura převládla a pohltila kulturu starousedlíků.

Hnízdo se tudíž počíná bránit. Mladé, vyzývavé samičky vyrážejí a ňafají na vetřelce, provázené indiferentním mručením tlupy v pozadí. Vetřelci se stáčejí do obranného klubka a apelují na kulturu diskuze, rozumnou argumentaci a podobně.
No, já třeba na sobě nějaké projevy okouního supremacismu se znepokojením sleduju.
Věřím, že spousta mageáků je slušných a inteligentních lidí a ze srdce jim přeju, že se dostali z toho nepoměrně horšího místa, kterým Mageo nepochybně bylo.
Jinak tu ale imho sledujeme projevy standardní okouní šukany nováčků, předtím, než se po nováčci buď dostatečně nezklidní, nebo jim definitivně jebne.
Polulina_Permanenta  
Všichni ne, někteří zapadli celkem v pohodě. Já vnímám pnutí okolo expertů typu "sice sem to tu nečetl, ale jedinej mám pravdu a teď vám to vysvětlim".
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Dál jen to, že mi to přijde jako zajímavé chování, pozoroval jsem to na okounu už vícekrát a zajímaly by mě příčiny. Že by to byl projev stejných principů, jako u xenofobie obecně?

Ptám se proto, že třeba jsou mageáci objektivně něčím tak obtěžující a odlišní, že to chování vyvolávají (i když mě připadají v průměru úplně stejní jako zdejší osazenstvo) a já to jenom nevidím.

Ale je pravda, že je moc nečtu, zaznamenal jsem jenom to agresivní vypuzování cizího tělíska.
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Ne.
Dál.
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Tak co říkáte na ten proces vyštípávání mageáků všude možně po okounu? Připadá vám to racionální?
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Čelit jistě ano, násůedkům, masově se chovat spořádaně předvídavě asi ne. Ono pro přežití druhu je obvykle potřebnější to první, málokterý organismus se potkal s tím, že by mohl svou budoucnost aktivně ovlivnit.
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Myslíte, že je lidstvo schopné čelit globální katastrofě typu globální oteplování? Já si totiž myslím, že je to i psychologický problém.

Lidé jsou schopní krátkodobě zmobilizovat ohromnou energii v případě krize, ale daleko těžší je disciplinovaně něco dodržovat v horizontu např. 10+ let.

U jevů, které trvají desítky let, mají velkou setrvačnost, efekt se hned neprojeví a situace se bude dokonce i přes přijaté opatření dále zhoršovat, podle mě nevydrží.

Lidé sice do jisté míry naslouchají svým specialistům (např. klimatologům) a jsou ochotni se podle nich i řídit, ale jen tehdy, je-li to dost brzy verifikováno nějakým hmatatelným výsledkem.

Je to logická mentální adaptace, protože vždy je spousta lidí, kteří říkají kraviny.
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
(hrubky si pak opravte, přepisovat už to nebudu)
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Včera jsem bezmyšlenkovitě zíral na billboard "Nikdo vám nemůže zakázat mít vlastní názor. Parlamentní listy."

Myslíte, že výrobci reklam používají nějakou psychologii. Mě přijde, že ty slogany jsou záměrně nesmyslné, nebo sdělující nějakou pitomou trivialitu (proč mi to říkají?) aby obešly vědomého cenzora a freudovsky nám pronikly do podvědomí.

Někde psali, že podvědomí vnímá zjednodušeně - jen slogany- takže si spojí "vlastní názor" + "parlamentní listy" což se transformuje do pocitu jako "jsem intelektuál s nezávislým myšlením narozdíl od těch ovcí co nečtou parlamentní listy" a možná je tam v hlubině nevědomí i stín strachu před "někdo nám chce zakázat mít vlastní názor - totalita!"

Ale kdyby to napsali přímo, tak by to nefungovalo. Rád bych věděl, jestli to v těch reklamkách dělají takhle vědomně anebo jenom plácají píčoviny.
 
HA: Mluvíme o politicích, tedy lidech veřejně exponovaných a disponujících nějakou tou veřejnou mocí. Když politik trpí depresí, zpravidla se to na veřejnosti neprojeví tak, aby ho novináři apod. začali označovat za psychopata. Pokud je naopak manický, obsedantní, nebo rozličně paranoidní atd., tak ho za psychopata klidně označí, a míní tím právě ty abnormální projevy, aniž by přesně rozlišovali, co je psychóza a co porucha osobnosti.
Původní význam tady právě moc nehraje roli, zvlášť když se bavíme o významu přejatýmu do obecný mluvy a navíc v případě, že se jedná o natolik citlivou věc, jako je duševní zdraví, kde užití určitýho pojmu výrazně ovlivňuje vnímání jedince ze strany sebe samýho i okolí.

Problém asi bude asi s tvrzením „dnes lidé označují za psychopata poměrně obecně člověka, který to v duši nemá v pořádku.“ Protože to je podle mě minimálně hodně nepřesný, i když odhlídneme od diagnostickejch manuálů a budem brát v potaz čistě to obecný povědomí, ať je to co chce.

Dle mejch zkušeností (ale diskurzivní analýzu jsem neprováděl) lidi označujou za psychopata nikoliv „člověka, který to v duši nemá v pořádku“, ale člověka, kterej to nemá v pořádku poměrně konkrétním způsobem, zahrnujícím agresivitu, bezohlednost, případně úplný pomatení smyslů. Jak asi ovlivní člověka kupříkladu s těžkou depresí, kterej nemá načtený 19. století, když ho někdo označí za psychopata?
HA: psychopat tedy není psychotik a psychotik není psychopat

Tady ale nejde o nějakou dnešní diagnostickou terminologii, ale o to, jak to označení vzniklo. Původní význam slova psychopat je libovolný člověk, který to nemá v duši v pořádku. Ještě v 19. století je myslím tenhle široký význam téměř jediný, se kterým se setkáš. A právě někdy v té době začíná vznikat i to obecné povědomí, na jehož základě i dnes lidé označují za psychopata poměrně obecně člověka, který to v duši nemá v pořádku.