Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

TanakiReklama
Gratuluji, nominoval ses do klubu Hraběcí rady :)
Nejlepší je zůstat duševně zdráv a neupadnout do spárů žádnému doktorovi.
 
Coz o to, ja jsem pro dobre provedenou reformu taky, jenze z toho, co jsem zatim videl a slysel od lidi, co to pripravuji (nebo se na to pripravuji) nejak nevidim moc duvodu k radosti. Jenze ja mam skvelou cvokarku a do ustavu jdu az v okamziku, kdy jsem na dne. A potom nevim, jestli mi bude stacit strop 90 dni pobytu, o kterem se proslycha.
sam_hofgins  
Jasně. Bohnice takový developerský plán už mají dávno hotový a navržený. Akorát není kam dávat blázny v Praze.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Nevím jestli v Brně hodlají něco rušit, klinika v Bohunicích staví pěkný nový pavilon. Ale asi bude podle těch tzv. moderních standardů, takže třeba nebude mít v oknech sítě a mříže, a bude tam víc nějakých mysl uvolňujících činností než se kopat do zadku a chodit sem a tam k výdeji čaje.
Reformu péče chtějí mnozí už dlouho, jen se jako obvykle nedá úplně shodnout jak a kdo to zaplatí.
Co chtějí zrušit jsou koncepty velkých masových ústavů.
"Co nejvíc věcí řešit ambulantně" nerovná se totéž jako lůžovou péči zrušit. Znamená to, že by se měl o lidi starat taky někdo jiný než jen přetížený doktor, co mu napíše prášky a nebo mu nabídne hospitalizaci. Akorát stát to úplně nezaplatí, takže pak jde jen o to koordinovat to s neziskovkama, co už dávno fungují, pro závislé, pro ty "čerstvě venku" pro mentálně postižené, atd.
Developeri uz se tresou - tolik prostoru k zastaveni.
sam_hofgins  
Ostatně všechny ty pavilóny, co se za c.k. Monarchie a pozdější republiky vybudovaly, to je architektonická krása, vzor příkladné péče, které následně dost stagnovala.
 
sam_hofgins  
Já jsem pro a zároveň proti. Hodně věcí se dá řešit stacionárně, koneckonců různé třetí generace medikamentů jsou prý účinnější a šetrnější, ale úplně zrušit lůžkovou péči, je holý nerozum.
Nijak potěšující zprávy :(. Díky za info.
Takzvanou Reformu psychiatricke pece ma pod palcem Hoschl s Protopopovou a zatim se jim podarilo predevsim nabalit na pacose nejruznejsi neziskovky a "neziskovky," udelat hromadu propagacnich prednasek/debat a pokouseji se (alespon v Brne, jinde nevim) de facto zlikvidovat obe cvokarny, aby uz je nikdo nemohl pouzit. Uz tak nedostatkovy personal v Cernovicich se jeste ztencuje a ma cim dal vic prace s magorama, co za zdi nepreziji. Predpokladam kvaletni tunel a zlepseni pece do americkeho standardu.
dotaz
Před nějakou dobou jsem získal informaci, že Adam Vojtěch se snažil, v rámci svého působení jako ministr zdravotnictví, o reformu psychiatrické péče podle modelu, jak je tomu v Belgii, to znamená co nejméně lůžek a co nejvíce věcí řešit ambulantně (a myslím, že i pomocí denních stacionářů, ale to si nejsem jistý). Máte někdo info o tom, jak je tomu teď? Možná je to příliš brzo, ale byl tento projekt dán k ledu, nebo se naopak rozvíjí? Díky. Pozoroval jsem, že u nás v Brně se kvůli tomuto zcela překopala psychiatrická klinika v nemocnici v Bohunicích.
 
(Kúpila som Deprivantov a je to zaujímavé, ale pôsobí to na mňa tak nejak podobne.)
Reakce na | Vlákno  
(nemám moc peněz)
FarsaiD They have to go back 
To se dá léčit. Hrozně rychle by tě třeba nurture teorie přešly, kdybys na ně musel vsadit všechny svoje peníze.
Tak treba se vyjadri nekdo kovany, ale zmerit se da leccos i v mozku a behem jeho vyvoje.
nejde experimentálně rozhodnout, ty studie spíš popisují preference autorů, než nějaké objektivní skutečnosti, i když najdeš nějaké fyzické znaky v mozku, nemůžeš u tak flexibilního orgánu rozhodnout co je nature a co nurture.
V neperspektivnich nejsem, ale tusim ze se tam uz kdysi resilo, zda u romskych deti je vetsi vaha na genetice nebo na vychove a socialnim prostredi jako vlivech na jejich budouci chovani. Tusim ze to bylo podlozeny i nejakymi studiemi, ze v tomhle pripade to bylo spis 60 % pro geny a 40 % pro prostredi, nez naopak.
 
FiS there being no objections offered, I res 
+1 Když Koukolík jen reportuje o tom, co říká někdo jiný, tak působí jako zručný popularizátor, ale jakmile se dopouští vlastního "teoretizování", je to katastrofa.
Ok a nalezené kosti následně naložit do lihu.