Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

davesade



Reklama



Jak to vsechno zacalo?
Projekt DOL je celozivotnim snem meho otce, stareho vodniho skauta a nositele vsech moznych titulu. Vetsinu sveho zivota zasvetil jeho realizaci - samotny projekt, detaily financovani, navratovost, rozbory dopadu na ekologii mista, spolupraci prilehlych statu a celkova rentabilita pro nasi republiku. Bohuzel, s nastupem jisteho Ing. na prezidentsky stolec se na projekt nalepilo spousta balastu a nesmyslnych navrhu na realizaci, coz z DOL udelalo papalasky projekt "kazdy svuj Batuv kanal" za 600 mld. CZK.

Klub jsem zalozil proto, ze mne velice mrzi, kdyz vidim tatuv sen rozcupovanej novinarema a i jinak rozumne smyslejicimi autoritami, na bazi naprosto falesnych argumentu a zamerne zkreslenych informaci.

Zavazuji se, ze budu pravdive tlumocit nazory sveho otce, ktereho se milerad v pripade zajmu zeptam na technicke detaily a zverejnim vhodnou dokumentaci. Roky jsem tatovi pomahal s podporou skrz technicke konference, cili jsem okrajove do cele veci namocen - v pripade, ze placnu nejaky technicky nesmysl (nejsem vodohospodar ani inzenyr), tak je to pouze moje blbost. Nebojte se mne upozornit a ja se zeptam taty na spravna data.

Tata jiz zodpovedel spousty vasich dotazu, no je to ve forme dlouheho psani, nebot tema je skutecne komplexni. Stahnete si PDF:
Odpovedi 1 - Odpovedi 2 - Odpovedi 3

 
 
Dlouhé, ale dobré
 
mé převědčení je, že nikdo slušný nedělá výběrka čistě, páč je to píčovina s ideologickými kořeny. A čisté výběrko logicky vybere k realizaci největšího kokota.

Druhá věc je, jestli při tom brali úplatky větší, než je obvyklé. Nebo jestli vybírali fakt blbé firmy. Což samože policie není schopná posoudit.
Strudelwurm Chtěl bych mít kapelu ze samých  posounů.
Policie dělala zátahy i na těch povodích, co dělaly to vyberka. Už 2018.
jestlina ně mají akorát to, že se domlouvají na zakázkách aby si zbytečně nekonkurovali, tak to dělají úplně všichni. A může to taky být právě naopak. Někdo na ně poslal policii právě proto, že vypracovali studii, ve které vyšlo, že kanál by mohl být rentabilní.

Neříkám, že to tak bylo, ale vyloučené to není. Takových případů je spousta.
Viz zahlavi.
Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Dobré myšlenky??????
Tohle je presne ten problem, ze se na "Zemanuv kanal" napoji tihle sraci. Je mi z toho do breku, jak moc je to v prdeli, ze se dobre myslenky zahodi kvuli temhle mamonarum :(.
Strudelwurm Chtěl bych mít kapelu ze samých  posounů.
Autory studie obhajující "Zemanův" kanál policie podezřívá z manipulace zakázek

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/firmy-ktere-vypracovaly-klicovou-studii-obhajujici-zemanuv-k/r~8d094c820d6e11ebb0f60cc47ab5f122/

Jsou to dvě firmy, které dlouhodobě projektují vodohospodářské stavby pro jednotlivá povodí. Jaký by asi tak mohly mít zájem, aby studie D-O-L ekonomický vyšla?
 
Strudelwurm Chtěl bych mít kapelu ze samých  posounů.
Přírodovědci včetně děkanů všech PříFakult si stěžují.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/dunaj-odra-labe-cesti-vedci-krajina_2010080936_ada
 
Jen pro ty, co na to nekliknou:

"Nové vodní cesty se ale ve světě stále staví. Právě teď, v roce 2020 v Belgii, Francii, Německu, Holandsku, Itálii, Chorvatsku, Bělorusku, Rusku, Norsku, Finsku, Anglii, Korei, USA, Portugalsku, Egyptě. Světová banka a Evropská unie financují projekty vodních cest v délce tisíců kilometrů."
Aha, teda je to celkem vysvětleno:

https://www.denik.cz/evropska-unie/kanal-odra-vypada-z-bohumina-jinak-20201013.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Poláci si chtejí splavnit Odru, ale aby na to dostali peníze od EU, potřebují to protáhnout do Ostravy. Imho v té kratší variantě přes pole v Polsku není nic proti ničemu.

Meladrů Odry by mi bylo taky líto. Nikdy jsem u nich nebyl, ale četl jsem o nich.
 
Finwe To není jako práce s buzolou,  děti
 
není nějaký podrobnější plánek, kudy by to mělo vést?
Koukám, že megaprojekt přečerpávání Dunaje do Lipna a zpět pořád žjije.

https://www.energyhub.eu/article/detail/314526-vznikne-pod-lipnem-precerpavaci-elektrarna-dunaj-vltava-o-vykonu-1000-mw
Otáčení Odry je opravdu nesmysl, který si pan Orel vymyslel.
Vida, už i ekolog a senátor Petr Orel začal připouštět.


„Jediné, co dává ekonomicky trochu smysl, je stavba úseku Svinov - Polsko, to v případě, že to budou Poláci brát vážně. Z hlediska ekologie i ochrany krajiny by tato záležitost šla skousnout. Další propojování směrem na Dunaj pak už logiku nemá. Je naprosto nepřijatelné otáčet Odru a pouštět ji do Dunaje, je to naprostý nesmysl,“ dodal Orel.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/dunaj-odra-labe-kanal-pripravy-vlada.A201005_094632_ostrava-zpravy_woj
 
podstatně méně než dálnice