Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Vlaho,
JBee

Může vás zajímatReklamaMoto: Stát není nic víc než zobrazení svých občanů;
čím slušnější občané, tím slušnější stát."
Ronald Reagan

Tento klub byl založen za účelem diskuze o zásadách pravicové politiky v praxi.

EU směřuje k vizi sociálně paternalistického, direktivně federalistického státu, jehož nefunkčnost a zhoubnost jsme měli možnost posoudit v době komunistické diktatury. Je tak přímo ohrožována životaschopnst euroatlantické civilizace, jejímž jediným garantem a ochráncem se tak stávají Spojené státy Americké.
Pravicová politika má tyto vize a priority:

  • úplná svoboda svědomí, náboženství, vědy, podnikání a slovního projevu
  • minimalizace státních zásahů do života občana
  • důraz na zodpovědnost občana za vlastní osud a osud jeho dětí
  • úcta k životu a majetku, právo na jejich ochranu všemi dostupnými prostředky
  • minimalizace přerozdělování národního bohatství a podpory neživotaschopných projektů
  • zrušení zbytečných článků řízení státní správy, posílení přímého rozhodování občana o záležitostech obce
  • posílení vědomí sounáležitosti občana a společnosti např. zavedením porotních soudů a prvků přímé demokracie
  • nahrazení procentuální daně z příjmu rovnou daní z hlavy, zrušení všech majetkových daní, které je pouze nemravným pokutováním pilných, šikovných a hospodárných poplatníků
  • omezení sociálních dávek na ty nejpotřebnější, kteří se o sebe z objektivních důvodů nedovedou postarat

Stručný seznam (alespoň deklarativně) relativně pravicových stran v ČR (stav začátkem roku 2014 ;-)):
Konzervativní strana
Koruna Česká
ODS
SNK ED
Strana Svobodných Občanů
TOP09
Cibulka :-)


neprihlaseny_OC  
Stát by se měl především soustředit na to, aby se lidem vůbec nijak nepletl do života. Až budu chtít nějaké očkování, zvládnu to mnohem lépe bez jeho pitomých intruzí.
robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
tak priority statu jsou parodie na logiku o tom zadna ...
Já vím. A nepotřebuje to spousta jiných lidí. Stát se měl především soustředit na důslední proočkování lidí 65+. Bylo by to užitečnější, než všechna chaotická opatření, co přijímal.

BTW, včera jsem se snažil dopátrat, co je ta "slizniční imunita", protože jsem se s tímhle pojmem nikdy dřív nesetkal, a potvrdilo se mi mé podezření, že je to blbost (respektive špatný překlad z angličtiny používaný k vysvětlování a oblbování laiků).

robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
tak samozrejme kapitalisticka pojistovna, koho by propustila by bylo uz na ni a na spravedlive ruce trhu ... umoznit nemusim nic, byl by to tvuj boj, jestli budes zodpovedny nebo riskovat osobni banktrot ..
Krásně levicové řešení.
Socialistická pojištovna by mě opucovala o prachy a nic mi neposkytla.
(nebo mi musíš umožnit, ten desetinásobek si někde šetřit a pokud mě to skolí tak si to z toho zacvakat natvrdo. Ovšem v tom případě bych vyžadoval, aby zdravotníci laskavě drželi hubu a dělali za co si nechali zaplatit. Pokud by tam měl někdo nějakou přiblblou poznámku o neočkování, tak by měl okamžitě letět.)

robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
tak prodelani + 2 pich je ve vetsine pripadu asi dostatecne na dlouho , zvlaste pokud jsi zmeril protilatky , sel bych v pohode na tu treti, je polovicni a bezpecna a trochu pomuze tak jako tak ... ale asi to nepotrebujes.
Tander Lee  
možná ... jistě, má svá rizika...

Covid, 3 dny v posteli, neschopný nic dělat (kromě spánku) + pár měsíců zhoršené zdraví (ale krylo se to se zimním obdobím a nějakým stresy a přepracováním)
Očkování, 2 dny (po první) + 4 dny (po druhé) neschopný pracovat.

Aktuálně mám mraky protilátek (změřeno), covid už znám (tím nemyslím jen imunitní systém, ale i to, jak na mě působil v porovnání s jinými virózami). Kromě toho nejsem zrovna společensky aktivní typ (stýkám se cca s 10 lidmi). Očkování* k ničemu nepotřebuji a hrozbu dalšího šíření nepředstavuji.

*) Pro jistotu zopakuji, že proti očkování nic nemám v individuální rovině, ale při současném rozšíření viru již k likvidaci epidemie napomůže. Aby mělo očkování smysl k vymýcení covidu, musela by to být koordinovaná celosvětová akce (jako u pravých neštovic). Současné "hurááá" očkování prakticky náhodně je z mnoha důvodů i kontraproduktivní, asi jako nedůsledné užívání antibiotik.

robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
to plati, ockovani je mozna i o nekolik radu bezpecnejsi nez prodelani nemoci, jiste, ma sva rizika, ale statisticky vyrazne nizsi nez nemoc ...
Tander Lee  
(Oprava: ten lék na kouření vedl k sebevraždám, ne k rakovině.)
neprihlaseny_OC  
To může být pravda, ale taky je to informace dokonale nanic. Daleko zajímavější otázka je, zda je očkování bezpečnější než (risiko onemocnění)×(risiko prodělání nemoci). Je naprosto jisté, že existují lidé, pro něž tomu tak není*; jediná sporná otázka je, kolik jich je.

Naopak zcela nesporné je to, že byť i byl takový člověk jeden jediný, stejně by nutit jej do očkování bylo naprosto neakceptovatelné svinstvo.

* Z nejrůznějších důvodů, od toho, že má od Pánaboha dostatečnou přirozenou imunitu, aby se s čínským lidovým virem vyrovnala sama i bez pomoci vakcín, až po to, že žije v jeskyni, živí se kořínky a na kohokoli, kdo se přiblíží na méně než 500 m, střílí z velkorážného kulometu.

robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
Urcite souhlas, ale zas neockujes = obetujes vyrazne vice, porad plati, ze ockovani je vyrazne bezpecnejsi nez prodelani nemoci, prestoze si nedelam o megakorporacich zadne iluze, to dokazuje prosta statistika.
Tander Lee  
Tak není pochyb o tom, že Pfizer by v zájmu svém klidně obětoval lidi bez problému. Dělají to docela běžně:
1986 - 300 mrtvých po umělé chlopni
2003 - blokování léků na AIDS pro chudé země
2011 - 5 mrtvých ve skupině testovaného léku, další ve skupině srovnávacího léku, protože jim ho dávali nižší dávky, aby ten testovaný vyšel lépe
2012 - lék pro ženské v menopauze způsobující rakovinu prsu
2013 - lék na odvykání kouření, co způsoboval rakovinu
Ale vakcína na covid je samozřejmě úplně bezpečná... Všichni jimi placení nezávislí odborníci to říkají.
neprihlaseny_OC  
Těhotné říkáš? Tam se studie dělají, no akosi... :(
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
No dobře, ale nezapomeň brát v úvahu, že bez povinného očkování se výrobcům vakcín — a tedy i konkrétním jedincům v jejich představenstvech, držitelům akcií atd. — sníží zisky. A to přece nechceme!
Tander Lee  
opakování matka moudrosti
Osobně považuji povinné očkování za menší zlo, než snahu o segregaci neočkovaných (a porušování práva na ochranu osobních údajů, zejména citlivých zdravotních údajů).

Na druhou stranu, vakcíny nejsou ani zdaleka "dotestované" a různé zajímavé vedlejší účinky existují: myokarditida a perikarditida, Multisystémový zánětlivý syndrom (MIS) (ale spíš nepotvrzeno), syndrom kapilárního úniku, trombóza mozkových žil... plus je dost pravděpodobné, že se všechny případy vážných vedlejších účinků do souvislosti s očkováním nedostanou. Takže zatímco já osobně se naočkovat klidně nechám skoro čímkoli, plošně očkovat všechny lidi je docela odvážný experiment, protože obvykle se lék podává v případě, že přínos PRO JEDNOTLIVCE převáží rizika PRO JEDNOTLIVCE. A to jsou navíc ještě celé skupiny populace, ke kterým se v případě normálních léků přistupuje opatrně (těhule, lidi s nemocnými játry a ledvinami, u kterých bezpečnostní profil vůbec stanoven nebyl). Pak máme interakce s jinými léčivy, o kterých se také mnoho neví.

Nežijeme v Aztécké teokracii, abychom v zájmu celku obětovali náhodně 10, 50, 100... lidí.

 
robi_ Jsem hloupy a stydim se za to! 
no neblokovali nezodpovedne ... to by si s tebou uz poresila pojistovna , napr. nejsi ockovany? mas 10x pravdepodobnost hospitalizace na JIP, tvou mesicni platbu zvysujeme 10x
neprihlaseny_OC  
Inu ano, je to zlé s tím přeceňováním; i já bych byl býval tak nějak čekal, že si každý přečte (a pochopí) „... jen jeden z mnoha důvodů“. Couž. Ostatně od „Anyway” dále se shodneme bez nejmenších výhrad.
Od člověka tvé inteligence bych čekal, že nebude proti statistice argumentovat jednotkami případů, ale já lidi v posladku často přeceňuji, takže co už. Anyway tato debata začíná být poněkud otravná, protože 1) se vede paralelně asi v 50 klubech, a 2) pranic nesouvisí s tématem...
neprihlaseny_OC  
Já jich znám docela dost a řada jich je starších (a jen velmi málo pitomých). Což je jen jeden z mnoha důvodů, jež mne vedou k velmi silné nedůvěře k těm statistikám, co do nás cpou horem dolem.
ocs: Leží a počítají se. Proto také víme, že jich je méně, a to dokonce i v absolutních číslech, natož pak v číslech relativních. A koho znám nebo neznám já je z pohledu statistiky zcela irelevantní; ostatně, neočkovaných lidí moc neznám a ti, které znám, jsou buď relativně mladí (a pitomí; bez ohledu na očkování), nebo mají nějakou kontraindikaci.