Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládežiPro lingvisty

Spravují:

Barclay,
Mori

Může vás zajímatReklamaTento klub je určen hlavně pro pranýřování konkrétních překladatelů a nakladatelství za jejich neprofesionální práci. Proto prosím uvádějte u příkladů chybných vydavatelských a nakladatelských počinů název knihy, překladatele, nakladatelství popř. vydání knihy, aby byli čtenáři včas varováni a knihu nemuseli kupovat, protože jde o nejlepší obranu :-)

Pro diskuzi o českých/nečeských obratech a větách je pak ideální klub Čeština

Překládání, jeho dějinám, kritice, teorii i praxi se věnuje měsíčník Plav

"Bílé zuby" od Zadie Smithové, BB Art, překlad Yvette Nováková.
'Pass. Me. The. Fuck. Ing. Buck. Et,' said Crispin, as if the very words were vomit.
"Podej. Mně. Ten. Blábol. Ing. Kozel. A kol.," odsekával Crispin, jako by ta slova byla zvratky.

Není divu, že lidi té moderní literatuře ňák nerozuměj.
(Wittgenstein ... 13.srpen 2007 16:50:33, Nyx)


Dadel Respect my authoritah! 
a to je právě ten vtip, ne? Podobně jako když Cimrman trpěl nadměrnou kučeravostí vlny. Pokud to není vážná kniha, tak mi to přijde fajn.
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
Probral jsem svědomitě všech dvacet šest písmen a jen u jediné choroby jsem došel k názoru, že ji nemám; byla to horečka omladnic. Zpočátku se mě to nemile dotklo; viděl jsem v tom jisté zlehčování. Proč nemám horečku omladnic? Proč to skoupé omezováni? Za chvíli však zvítězily city méně sobecké. Uvažoval jsem, že mám všechny ostatní lékařské vědě známé nemoci, potlačil jsem své sobectví a rozhodl se, že se obejdu bez horečky omladnic. Ukázalo se, že trpím dnou v nejhorším stadiu, aniž jsem to dosud zpozoroval, a záduchu že mám zřejmě od dětství. Po záduše tam už žádná další nemoc nebyla, proto jsem usoudil, že mi už nic jiného není.

To je ale absurdita, že? A víte, že v originále je tam tohle? https://en.wikipedia.org/wiki/Prepatellar_bursitis

Hrůza, jak si to ten Hácha mohl dovolit…
 
Pročistí nepročistí, tento paskvil a tuny dalších budou ve dvou exemplářích uchovány v Národní knihovně navěky.
Já jsem nepřekladatel, ale soudím, že Gianni Rodari by něco takového nikdy neudělal. Kromě toho to je nesmysl, všechny ostatní choroby může 93letý stařec klidně mít, Zellwegerův syndrom ne. Samozřejmě nevím, jestli je to takhle konzistentní i nadále a nebo se tam objevují absurdity. Uvidím, až to přečtu.
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Typ: Veverka létavá (viz Poletucha)
Model: Černobyl
Dolet: 35 km
Nosnost: 5 kg
Micana Finish your plokta. 
Ti největší piplající se lůzři na tom nebývají existenčně závislí, dělají to, když a jestli jim zbydou peníze, a když se v prodejích dostanou na nulu, vyvěšují fangle. Takže ti přežijou, protože na tom byli blbě už předtím.

Ale samozřejmě to v mnoha případech bude průser (takoví ti menší a střední nakladatelé asi začnou šetřit na redakcích, což je samozřejmě úplně blbě, ale zároveň je redaktor článek řetězce, na kterém se dá ušetřit nejsnáz). Ovšem taky se snad edičáky osekají i o různé zbytečné kraviny.

Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
!!!
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Já se obávám, že ho spíš vyčistí od těch loserů, kteří se piplají s krásnými knížkami pro pár nadšenců. Tyhle knihokombináty to přežijou celkem v pohodě.
Micana Finish your plokta. 
Mně to taky připadá vtipné. Děti to asi neocení, ale je to takové pomrkávání na rodiče.
Dadel Respect my authoritah! 
tak jestli je to humorná kniha pro děti, tak tam de facto překladatel přidal vtip. V čem je problém?
Micana Finish your plokta. 
Jestli současná krize knižního průmyslu trochu pročistí trh, tak to bude jedině dobře.
operator304 Hatrið mun sigra  Ástin deyja
!!!!!!!
fukung. starý fukung s novým heslem 
!!
Děkuji, raději rohlík.
Věděli jste, že veverka létavá může plachtit do vzdálenosti až 35 km?
Když se vyhodí z meteorologického balónu, tak bezpochyby.
Btw. když už jsem tady, to jsme tak jednou potřebovali v českém kauflandu ukonejšit potomče a koupili jsme toto. Moc jsem od toho nečekala, ale předčilo to všecka má očekávání.

Věděli jste, že veverka létavá může plachtit do vzdálenosti až 35 km?
A o bizonovi, že "toto tuří zvíře je největším dravcem, který žije na území Severní Ameriky"?
Hádám, že věc č. 62, "Zdrcující nádhera: Ptáků žijících v tomto ráji je nespočet druhů a jsou považováni za nejkrásnější na světě", jaksi měla obsahovat slovo rajka.

Dítě knihu bohůmžel miluje. Bohůmdík zatím jen prohlíží obrázky, které jsou sice ohavné, ale snad přecejen převážně neškodné.
 
To jsem si nejdřív myslel taky, ale zika fever nakonec napadlo i mě. Nevím, co se na ní překladateli nelíbilo, že si rači vybral mrtvý děti.
(Když oni angličani od teho Z nemají moc výběr. Ale kvalitní překlad by udělal něco i s tou chronickou bronchitidou, wtz.)
Narazil jsem na zajímavou chybu v anglickém překladu knihy C'era due volte il barone Lamberto od Gianniho Rodariho. Je to kniha pro děti. Překlad se jmenuje Lamberto, Lamberto, Lamberto a nečetl jsem to, je to na první stránce. Hrabě Lamberto je strašně starý a nemocný, má tolik nemocí, že je všechny zná jenom jeho sluha, který je má napsané v notesu a seřazené podle abecedy:

originál:
Le tiene elencate in ordine alfabetico in un piccolo taccuino: asma, arteriosclerosi, artrite, artrosi, bronchite cronica, e cosí avanti fino alla zeta di zoppía.

překlad:
Anselmo keeps a list of the illnesses, in alphabetical order, in a little pocket notebook: arteriosclerosis, arthritis, arthrosis, asthma, chronic bronchitis, and so forth all the way up to the Z’s, with Zellweger Syndrome.

Zoppía je nejspíš kulhavost, zatímco Zellwegerův syndrom je vrozená, neléčitelná, neurologická porucha, na kterou se umírá v kojeneckém věku.
 
Jo, to je vono!