Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravuje:

Danke

Může vás zajímatReklamaAhojte děcka,
co takhle zkusit napodobit tzv. Cimrmanův řetěz z Povídek a Návštěvních dnů Š+G? prostě zkusit jestli by to šlo...
dovolím si sem zkopírovat podmínky:
- Hlášky na sebe musí navazovat, například stejným slovem nebo nějakou jinou logickou vazbou.
- V případě dvou či více hlášek navazujících na jedinou předchozí platí jako další výchozí první zaznamenaná.
- Hlášky číslujeme!
- Dvě za sebou jdoucí hlášky nesmějí být ze stejné povídky
- Hláška, která byla použita dříve, smí být použita znovu. Nesmí být ale opakována stejná posloupnout hlášek. Tj. následující hláška musí být jiná, než byla ta minule.
- Každý, kdo přidává svoji hlášku, je POVINEN přečíst si dvě hlášky předchozí a pokud ta, na kterou má navazovat, neodpovídá pravidlům, musí reagovat na tu předposlední.

Příklad správně hrané hry:

- Tatínek je blbec.
- Otec rodí nebo matka rodí?
- Vy čekáte dítě ? A ono přijede sem, vlakem?
- ...a překvapení herci se s ním setkali až ve vlaku, když jim kontroloval jízdenky.
- Míč ! Já nechal ve vlaku míč !!!

...atd... atd... zkrátka musí se v té hlášce najít něco, co půjde nějak svázat s nějakou úplně jinou hláškou. Když se dospěje do mrtvého bodu, tak poslední hlásající dostává bod a vykopává novou hlášku.

A tady můžete hledat inspiraci: www.volny.cz/sigrosada

879 456 546 546 s 4949
 
Ne klauni,ale šašci
Dovolím se ohradit za všechny poctivý klauny - v politice nejsou klauni, jen šašci ..i když pár smutných klaunů se v ní také mihlo, ale to bylo o něčem jiném.
Tristitia Qui dormit, non peccat.  i tady to spí
Na DVD jsem v Bonusech našla povídání o Nadě Urbánkové. Lidičky moji, já chrochtala smíchy, padala z křesla, no hrůza děs... musím říct že to pro mě byl velkej zážitek. Zároveň mě hrozně dojímalo jako oba v pauze koukají chvíli strnule do kamery... ten Grossmannův pohled je prostě takovej... takovej že má člověk chuť brečet že svět přišel o někoho takovýho...
 
Tristitia Qui dormit, non peccat.  i tady to spí
Eraser: jo to je hned na začátku:oD
 
To je jediná věc, DVD Návštěvní dny / Hop dva tři. Jsou to ale bohužel namátkou posbíraný scénky a písničky z jednotlivých pořadů a někdy to ani moc nesedí na sebe - např Š+G dělají úvod "Zazpívá vám Jiří Helekal ..." a na to je nasazená písnička Pavla Bobka. Mnohem radši bych byl, kdyby to udělali chronologicky, jednotlivé návštěvní dny (a show dva tři) - i když pravda, to by se na jedno DVD nevešlo.
 
Tak tak, taky bych rád... ale žádný DVD nemám!( :)
 
Tristitia Qui dormit, non peccat.  i tady to spí
Zdravíčko! Tak mi včera kamarád věnoval DVD Šimka a Grosmanna, název neznám, prostě jsem to zapnula a začali se přehrávat útržky z návštěvních dnů, koukala jsem na to hodinu a čtyřicet minutu a chrochtala jsem blahem že to stále nekončí:). K bonusům a dalším věcem jsem se bohužel nedostala, musela jsem pryč. Ale dneska se na to vrhnu a užiju si:)
 
Eraser: Díky za doplnění. U toho Návštěvního dne s intelektuálními tématy a Georgem je zajímavé, že kromě dobových titulků je opatřen ještě titulky z roku 1998. Z toho jsem usuzoval, že ve své době nebyl odvysílán. Nerad bych se pletl, ale myslím, že je to právě tenhle díl, který má - tak jako ND s Lomcovákem a Prvním mejdanem - dvojí titulky.
 
Baltazar: Návštěvní den s intelektuálními tématy a Georgem určitě odvysílán v době svého vzniku byl. Mám ho na magnetofonové pásce, které nahrával táta z televize. Jinak s těmi dalšími souhlas - 1 díl ND původně odvysílán nebyl a poslední třetí show dva tři taky ne. Grossmann je na tom v tom pořadu už velmi špatně (na natáčení doslova utekl z nemocnice), takže chápu důvody proč to tenkrát nechtěli odvysílat. Mimochodem Šimek si něco podobného zažil taky v červnu 2002, kdy taky na jedno natáčení Politického harašení přijel rovnou z nemocnice, natočil pořad (je to na něm poznat, vypadal hrozně a celý pořad dělal v sedě) a zase hned na 2 měsíce do nemocnice odjel ...
 
Tristitia Qui dormit, non peccat.  i tady to spí
děkujeme Vám pane Balcare... ehm Baltazare:o) Nevíš kde se dají ty dva díly sehnat? Případně jestli je budou zase vysílat?
 
Ještě k Návštěvním dnům
Ještě jedna věc k těm televizním Návštěvním dnům: Dva z nich nebyly odvysílány v době vzniku, ale skoro až po 30.letech - v roce 1998 zásluhou Aleny Berkové z archívu ČT. Byl to díl s povídkami Můj první mejdan a Výlet s Lomcovákem z roku 1969 a jeden z posledních (ne - li poslední) díl s hledáním intelektuálních témat a Georgem, miláčkem žen v podání Jiřího Grossmanna (určitě si, pokud jste je viděli, vzpomenete). Stejně tak nebyl v čase svého vzniku odvysílán poslední pořad Hop, dva, tři nahrávaný asi měsíc před smrtí Jiřího Grossmanna. Šimek a režisér Ján Roháč tehdy usoudili, že by to z ohledem na špatný zdravotní stav JG, který je ze záznamu patrný, nebylo vhodné. A tak se tehdy objevila v televizi z celého pořadu jen malá ukázka. V premiéře byl pořad s úvodním komentářem Miloslava Šimka uveden na obrazovce České televize až v prosinci 1996 (25 let od zaznamenání). Ale tohle je - myslím - známá věc. Jen jsem ji tu chtěl pro pořádek uvést.
 
Tristia: Divadelní Návštěvní dny, ve kterých Grossmann vystupoval byly skutečně pouze 3. Televizních bylo ale víc, čerpaly i z Besídek a dalších představení Š+G v Semaforu. Také na CD ND 1 - 3 poměrně věrně kopírují tyto divadelní představení. Ale jelikož se to Bontonu dobře prodávalo, vydal CD Návštěvní den č.4 a Návštěvní den č.5 (pátý díl už vydal samostatně František Rychtařík, což byl bývalý produkční z Bontonu, který se udělal pro sebe) a to jsou už pouze výběry dalších scének Š+G z různých pořadů.
 
Tristitia Qui dormit, non peccat.  i tady to spí
Eraser: no ale jestli se nepletu, tak Návštevní dny na kterých vystupal i Grossmann byli pouze tři. Což je pro mě nemilé zjištění. No, co se dá dělat, posmrtné ctitelky stejně úspěchy nemívají:oD.
 
Tristitia: No ono to bylo tak, že jedna scénka byla v jiném Návštěvním dni v divadle, v jiném v televizi a v jiném na desce. Takže je v tom docela hokej ...
 
Baltazar: Tak jsem to hledal a těch televizních bylo prý 7, alespoň tak o tom psal Šimek. Já jsem vycházel z toho co odvysílala Česká televize když je vloni reprízovala, to jich bylo 5 (ale je pravda, že u Hop dva tři odvysílala také jenom 2 a 3 díl).
 
Ajgor Jsem jen hmyzem na loukoti dějin  monstr kolesa
tipl bych si, že věta zněla: "končí další návštěvní den, ve kterém..."
Tristitia Qui dormit, non peccat.  i tady to spí
Baltazar: vidím že si taky pamatuješ jejich hlody nazpaměť, jako já:o) vítej spřízněná duše. Návštěvní dny mám na deskách 1,2,3 a na jedné z nich je právě soutěž o Milušku i píseň Drahý můj. Tak nevím... jenom se stále divím té době, že jim ty jejich skotačinky nezarazili komunisté! Jsem mládě, tak tomu nerozumím, ale přeci jen mi to vrtá hlavou.
 
Eraser
Já mám dojem, že těch televizních Návštěvních dnů bylo více. V jednom díle (tuším z roku 1970 - končí písničkou Drahý můj - ale tou parodickou s Šimkem a Grossmannem) říká JG, že končí, že "končí šestý Návštěvní den, ve kterém Miloslav Šimek a Jiří Grossmann téměř zvítězili v soutěži o Milušku Voborníkovou". Ale to píšu po paměti, můžu se mýlit, musel bych si znova zkouknout ten záznam, který ale teď momentálně u sebe nemám. Když si vzpomenu, tak se pak na to kouknu (nebo, kdo to máte, můžete se podívat ). A ještě bychom mohli k tomuto výčtu přidat Pánský večírek, který byl natočen někdy v druhé polovině roku 1970 (TV premiéru měl v dubnu 1971).
 
Tristia: Na CD jich vyšlo 6, z toho 1-5 Šimek-Grossmann, a 6 Šimek-Sobota-Nárožný. Televize jich odvysílala tuším 5 + 3 pořady Hop, dva tři. A v divadle jich bylo celkem 7. Návštěvní den 1-3 Šimek-Grossmann, Návštěvní den 4 byl připravený ale vzhledem k nemoci Jiřího Grossmanna neměl premiéru a místo toho byl nasazený Návštěvní den č.5 - sólo Miloslav Šimek s využitím materiálu, který napsali Š+G. Návštěvní dny 6 a 7 dělal Šimek s Luďkem Sobotou (v ND 6 byl i Petr Nárožný) a Návštěvní den č.8 Šimek s Krampolem.
 
Tristitia Qui dormit, non peccat.  i tady to spí
Chci se zeptat - kolik vlastně vyšlo návštěvních dnů?