Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

rut,
Tander Lee,
JeromeHeretic,
danielsoftReklamaAktuální tip: rozšíření prohlížeče Ghostery - účinné blokování trackerů při prohlížení webů. Velcí bratři všehonetu to s ním budou mít o maličko těžší.

Diktatura, která vládne tak efektivně, že si lidé přestávají uvědomovat jiné možnosti, přestávají myslet. Vnímají jen hesla a strojově vytvářenou zábavu (romány, poezii i hudbu). Prakticky nikdo už na způsobu života, který lze shrnout do několika hesel, nevidí nic špatného. (Wikipedia)

Tento klub je o tom, jak se postupně naplňují vize orwellovského světa v naší realitě.

(Původní záhlaví)

Klub o proslulé antiutopické knize 1984 od George Orwella
Jaká je vaše oblíbená postava?
Cítíte se být spíše prolétem, či členem Strany?
is Big Brother *really* watching you?
knihu je možno v češtině stáhnout tady


Nyní se diskuse v klubu posunula od samotné knihy k diskusi současného stavu orwellizace společnosti. I toto téma je on topic.


https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sukl-nelegalni-leky-weby-blokovani-prodej-ivermektin-covid-19.A211124_121257_domaci_klf

A po SUKLu bude "své" blokované weby chtít kdo, ČLK? Covid už pomalu předčil terorismus.

Ale s ATB je to v kotlince sranda, doktoři to cpou jak lentilky, ale když by někdo chtěl doplnit cestovatelskou lékárničku...
 
crazy_ass_fuck  
tohle hodne vysvetluje - ohledem mnohych ID zde na okounu:

SAUL ALINSKY’S 12 RULES FOR RADICALS

RULE 1: “Power is not only what you have, but what the enemy thinks you have.” Power is derived from 2 main sources – money and people. “Have-Nots” must build power from flesh and blood. (These are two things of which there is a plentiful supply. Government and corporations always have a difficult time appealing to people, and usually do so almost exclusively with economic arguments.)

RULE 2: “Never go outside the expertise of your people.” It results in confusion, fear, and retreat. Feeling secure adds to the backbone of anyone. (Organizations under attack wonder why radicals don’t address the “real” issues. This is why. They avoid things with which they have no knowledge.)

RULE 3: “Whenever possible, go outside the expertise of the enemy.” Look for ways to increase insecurity, anxiety, and uncertainty. (This happens all the time. Watch how many organizations under attack are blind-sided by seemingly irrelevant arguments that they are then forced to address.)

RULE 4: “Make the enemy live up to its own book of rules.” If the rule is that every letter gets a reply, send 30,000 letters. You can kill them with this because no one can possibly obey all of their own rules. (This is a serious rule. The besieged entity’s very credibility and reputation is at stake, because if activists catch it lying or not living up to its commitments, they can continue to chip away at the damage.)

RULE 5: “Ridicule is man’s most potent weapon.” There is no defense. It’s irrational. It’s infuriating. It also works as a key pressure point to force the enemy into concessions. (Pretty crude, rude and mean, huh? They want to create anger and fear.)

RULE 6: “A good tactic is one your people enjoy.” They’ll keep doing it without urging and come back to do more. They’re doing their thing, and will even suggest better ones. (Radical activists, in this sense, are no different than any other human being. We all avoid “un-fun” activities, and but we revel at and enjoy the ones that work and bring results.)

RULE 7: “A tactic that drags on too long becomes a drag.” Don’t become old news. (Even radical activists get bored. So to keep them excited and involved, organizers are constantly coming up with new tactics.)

RULE 8: “Keep the pressure on. Never let up.” Keep trying new things to keep the opposition off balance. As the opposition masters one approach, hit them from the flank with something new. (Attack, attack, attack from all sides, never giving the reeling organization a chance to rest, regroup, recover and re-strategize.)

RULE 9: “The threat is usually more terrifying than the thing itself.” Imagination and ego can dream up many more consequences than any activist. (Perception is reality. Large organizations always prepare a worst-case scenario, something that may be furthest from the activists’ minds. The upshot is that the organization will expend enormous time and energy, creating in its own collective mind the direst of conclusions. The possibilities can easily poison the mind and result in demoralization.)

RULE 10: “If you push a negative hard enough, it will push through and become a positive.” Violence from the other side can win the public to your side because the public sympathizes with the underdog. (Unions used this tactic. Peaceful [albeit loud] demonstrations during the heyday of unions in the early to mid-20th Century incurred management’s wrath, often in the form of violence that eventually brought public sympathy to their side.)

RULE 11: “The price of a successful attack is a constructive alternative.” Never let the enemy score points because you’re caught without a solution to the problem. (Old saw: If you’re not part of the solution, you’re part of the problem. Activist organizations have an agenda, and their strategy is to hold a place at the table, to be given a forum to wield their power. So, they have to have a compromise solution.)

RULE 12: Pick the target, freeze it, personalize it, and polarize it.” Cut off the support network and isolate the target from sympathy. Go after people and not institutions; people hurt faster than institutions. (This is cruel but very effective. Direct, personalized criticism and ridicule works.)

Rules for Radicals: A Practical Primer for Realistic Radicals
https://www.amazon.com/Rules-Radicals-Practical-Primer-Realistic/dp/0679721134
______________

prave to ctu - velka nadhera
 
Tak stačilo používat kabely levnější než 30$, ne?
neprihlaseny_OC  
Tak kabeláž VGA už se především v letech 2008/9 dávno nepoužívala, ne?
Qubes_OS nejbezpečnější operační systém zdarma  https://www.qubes-os.org/
Žádné soukromí už neexistuje
NSA dává do VGA kabelů (mezi PC a monitor) štěnice, aby mohla vidět, co právě vidíte na obrazovce. Má to dokonce na ofiko stránkách: https://nsa.gov1.info/dni/nsa-ant-catalog/monitors/index.html Další štěnice umí například odposlouchávat stisknuté klávesy na klávesnici: https://nsa.gov1.info/dni/nsa-ant-catalog/keyboards/index.html Dalším z mnoha zařízení, které používají, které má dosah až 8 mil a umí vám posílat exploity do PC. https://nsa.gov1.info/dni/nsa-ant-catalog/wireless-lan/index.html A to byly věcičky z let 2008-2009. Kdo ví co používají dnes? Před NSA se téměř nikdo neschová. :)
 
JeromeHeretic Mam rad mentalitu holubu.  Serou na vsechno.
A chucpe IMHO.
neprihlaseny_OC  
Tady to rozhodně neuškodí. Jinak dobrý kandidát by asi byl nok.
Saved 587 times between November 11, 2009 and November 30, 2021.

Přežije.
Dík. Nevěděl jsem, jestli to dát sem, nebo do West Great Again.
Uplne nevim kam s nim, tak sem. Na wiki momentalne bezi kulturni valka, jestli by mel byt smazan artikl o "Mass killings under communist regimes"

https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Articles_for_deletion/Mass_killings_under_communist_regimes_(4th_nomination)
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
neprihlaseny_OC  
Celé to hodlat nečtu, právě teď prvních pár příspěvků celkem soudných, krom toho debila automechanika.
Pokud se chcete dozvědět, jak mají lidé pod kůží zažito, že starat se má stát, doporučuji diskusi pod tímto článkem:

https://www.garaz.cz/diskuze/novinky-v-rusku-zrusi-stk-duvod-je-az-bizarni-21007202

 
1) „Povinnost vymáhat dodržování lockdownu pro neočkované obyvatele podle pokynů ministra vnitra policejní svaz odmítá.“

2) „Svaz ozbrojených sil oznámil, že se příští sobotu zúčastní velkého protestu ve Vídni.“

3) „Policie a armáda odmítají provádět kontroly hygienických průkazů ( covid pasů ) pod názvem „svoboda a lidská důstojnost“. Připojí se proto k velkému protestu proti povinnému lockdownu neočkovaných 20. listopadu 2021 ve Vídni.“

I kdyby to byla jen z třetiny pravda, tak je to super!


btw, líbila se mi glosa k tomu, jaký je rozdíl mezi západními demokraciemi a ČR: Zatímco v západních zemích jsou desetitisícové demonstrace, v ČR se poslušně stojí fronta na hlavním nádraží.

neprihlaseny_OC  
A helemese! Ono z toho sice nic a jedna vlaštovka jaro nepodělá, ale stejně je to hodné zaznamenání...
Hehe! Když jsem viděl první titulky, že měl na Slavíku politický projev, myslel jsem, že to byla nějaká jeho obvyklá mašíblovina, "Zlo v lidech se dá měřit na stupnici 0 až 1, Klaus je absolutní zlo."

IMHO je dobře, když mu tohle zlomí vaz. Janeček je nebezpečný magor.

neprihlaseny_OC  
Tak na jednu stranu je to škoda (Mišelinka by pár nových sil jistě uvítala), na druhou je celkem zřejmé, že koho chleba jedí, toho sračky melou, ne?
aktuálně je ten fond závislý na penězích těch ideologicky správně orientovaných...

IOCB TECH s.r.o. loni daroval fondu 5 000 000 /z celkových11.869.719,00 Kč/
Janečkův nadační fond jen 500 000

IOCB Tech se podílel na procesu dojednání a uzavření více než desítky klíčových licenčních smluv s významnými farmaceutickými partnery, jako např. Gilead Sciences, Merck, Novo Nordisk a SHINE Medical Technologies. V roce 2019 dosáhl zisk ÚOCHB z licencí 2 miliard korun.

Společnost IOCB Tech darovala 7 milionů korun na boj s koronavirem
https://www.uochb.cz/cs/novinky/167/spolecnost-iocb-tech-darovala-7-milionu-korun-na-boj-s-koronavirem

a Konvalinka (současný ředitel nadace) je vrchní velitel paniky: https://www.uochb.cz/cs/koronavirus-s-janem-konvalinkou
neprihlaseny_OC  
Nehodlám to studovat aniž dohledávat, jen tiše doufám, že jsou ti idioti stále závisí na jeho penězích a poté, co „se distancují“, jim záhy dojdou a bude vymalováno, půjdou zas tahat gumy do Mišelinky :)