Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

rut,
Tander Lee,
JeromeHeretic,
danielsoftReklamaAktuální tip: rozšíření prohlížeče Ghostery - účinné blokování trackerů při prohlížení webů. Velcí bratři všehonetu to s ním budou mít o maličko těžší.

Diktatura, která vládne tak efektivně, že si lidé přestávají uvědomovat jiné možnosti, přestávají myslet. Vnímají jen hesla a strojově vytvářenou zábavu (romány, poezii i hudbu). Prakticky nikdo už na způsobu života, který lze shrnout do několika hesel, nevidí nic špatného. (Wikipedia)

Tento klub je o tom, jak se postupně naplňují vize orwellovského světa v naší realitě.

(Původní záhlaví)

Klub o proslulé antiutopické knize 1984 od George Orwella
Jaká je vaše oblíbená postava?
Cítíte se být spíše prolétem, či členem Strany?
is Big Brother *really* watching you?
knihu je možno v češtině stáhnout tady


Nyní se diskuse v klubu posunula od samotné knihy k diskusi současného stavu orwellizace společnosti. I toto téma je on topic.


JeromeHeretic Tahle země  není pro živý.
Nj, ministerstvo lasky vynaleza nove a nove ideozlociny. Vsimas si te hrozne orwellizace? Vcetne prave zavadeni toho newspeaku v tom jeho kontextu, ze se zavadi rec, ktera neumoznuje kriticke mysleni, nebot neobsahuje negativni vyrazy? To jsou totiz presne tyhlety vsechny "hate speech" cenzurni pokiusy.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Ano, za většiny okolností to sviňárna bude. A podobné věci, ve spektru od sviňáren, podrazů přes škodolibosti až po žertíky kanadské i jiné, na sebe lidé dělali vždy a jistě v tom budou pokračovat i v budocnu. Některé případy — jež ovšem nutno posoudit jednotlivě — mohou být i za hranicí toho, co je a rozumně má být trestné.

Ale tady máme novou kategorii činů — ať už tohle s tím kondomem nebo to euhnijní tažení proti hate speach atd. —, u nichž nezáleží na okolnostech ani na míře ani na ničem jiném kromě toho jediného, totiž že jsou — nebo mohou být nebo někdo si myslí, že by mohly být — zaměřeny proti privilegované vrstvě nadlidí, proti níž jakýkoli sebemenší čin má být zločinem, trestným a tvrdě trestaným. Tu vrstvu tvoří ženy — přinejmenším ty, jež neodmítají feminismus —, homosexuálové, černoši, cikáni, muslimové… a kdokoli, kdo si vymyslí nějakou tu utiskovanou menšinu (či „menšinu“, žen je nakonec přes padesát procent populace), s níž se může identifikovat.
sam_hofgins  
Však v obojím případě se nemusí spoléhat na chlapa. Má si tam zasunout čupr dámskej kondom a win-win.
https://e-kondomy.cz/kondomy/zenske-kondomy
JeromeHeretic Tahle země  není pro živý.
Otazka je, proc chtela prezervativ. Jestli jako ochranu proti poceti, nebo ochranu proti AIDS a jinym breberkam (nebo oboji). Takze v tomto ohledu jsou zde dva pohledy na vec. Kdyby ti zenska tvrdila, ze bere antikoncepci a lhala by, je to stejne svinstvo. (A taky by to tezko kdo klasifikoval jako znasilneni, ze...)
sam_hofgins  
(BTW jsou i ženský kondomy; proč si ho tedy nevzala ona?)
sam_hofgins  
No, a co kdyby ženská tvrdila, že bere antikoncepci, ale kecala by. Taky znásilnění? Ptám se pro kamaráda ze Zélandu.
 
JeromeHeretic Tahle země  není pro živý.
(Jako znasilneni bych to fakt nevidel, celou dobu spolu sukaj dobrovolne. Ale sundat si sprcku je podraz...)
JeromeHeretic Tahle země  není pro živý.
Ale ze je to pekna svinanrna, na tom se snad shodnem.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Každému, kdo má za to, že sundat si během soulože bez ohlášení kondom je byť i jen vzdáleně možno klasifikovat jako znásilnění, nechť uschne a zplesniví pták nebo pipka nebo obojí. Děkuji.
 
JeromeHeretic Tahle země  není pro živý.
Ostatne soudim, ze EU musi byt znicena!
To nemá smysl komentovat. Jak to bude fungovat, ukazuje případ Slavie a Kudely.
sam_hofgins  
Nechtěl jsem to dávat jen jako odkaz na Parlamentní listy, ale jiná čeká média, ani ta zahraniční o tom jaksi nepíší. Zločiny z nenávisti budou nově zřejmě zakomponovány do článku 83, bodu 1 Smlouvy o fungování EU, která vymezuje obzvláště těžkou kriminalitu s přeshraničním rozměrem, jako jsou terorismus, obchod s lidmi a sexuální vykořisťování žen a dětí, nedovolený obchod s drogami, nedovolený obchod se zbraněmi, praní peněz, korupce, padělání platebních prostředků, trestná činnost v oblasti výpočetní techniky a organizovaná trestná činnost, přičemž Evropská Rada legislativním postupem spolu s EP stanovují formou směrnic(!) minimální pravidla týkající se vymezení těchto trestných činů a zároveň i minimální postihy.

https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12872-Hetze-Hasskriminalit-t-Aufnahme-in-das-EU-Straftatenverzeichnis?fbclid=IwAR0xLjJcWD6ogKGEQ80R7QIpxyzZvTsSd20dft7b_2O7yNLGtY9cxU1XV-M
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ne-Cesi-to-si-rozhodovat-nebudete-to-rozhodne-EU-Svoboda-slova-Cas-ozvat-se-je-do-uterka-660878
sam_hofgins  
On 23 February 2021, the Commission published a roadmap for a proposal to include hate speech and hate crime into the list of EU crimes for which harmonistation of substantive criminal law would be possible in accordance with Art. 83(1) TFEU. The Commission plans to present an initiative for a Council decision that could recognise hate speech and hate crime as EU crimes. Once this decision is adopted, the Commission will have the competence to propose, as a second future step, substantive legislation (i.e. a directive) harmonising the definition of and penalties for hate speech and hate crime. Citizens and stakeholders are called on to give feedback by 20 April 2021 as to whether the conditions in Art. 83 TFEU for inclusion, i.e. particular seriousness and cross-border dimension of the crime are fulfilled.

The roadmap outlines that the fight against hate crime and hate speech on grounds of race, religion, gender and sexuality is one of the key priorities of Commission President Ursula van der Leyen. It points out research and surveys that indicate the extent and the increase of hate crime and hate speech (including online), as well as the large links between the two and their impact on victims and on society. The Commission underlines that there is a need for a common criminal law response at EU level against racist and xenophobic hate speech and hate crime.

https://eucrim.eu/news/commission-hate-crime-should-become-an-eu-crime/
 
Leknin jen cvok se diví leknínu na hladině  když jej tam sám dal
Ale on se sex o ostatních vztahů (podstatně) liší.
Zabohad Žábohad nechce reinventovat víl 
Orwell fakt ne, jedině nepřímo v tom, jak se rozplizla definice znásilnění; ale za to může i to "generální tabu" kolem sexu.
Kdyby se vžilo, že sex se obecně neliší od ostatních mezilidských vztahů, bylo by to jasnější:
(v posteli) "Miláčku, jak jsem slíbil, že to bude s gumou..." "Co?" "To jsem kecal, jdu naostro."
(u večeře) "Miláčku, jak jsem slíbil, že omáčka bude bez rajčat..." "Co?" "To jsem kecal, takhle mi to víc chutná."
(na skále) "Miláčku, jak jsem slíbil, že Tě budu jistit..." "Co?" "To jsem kecal, takhle je to větší vodvaz."

mi přijde jako tři varianty jedné sprosťárny, v určité situaci i trestné.

Na pokrokovém západě se už ale v podstatě prosadilo, že cokoliv kolem sexu není košer, spadá pod (statutární) znásilnění. Ta závorka se běžně vypouští, aby to budilo ještě větší rozhořčení.
 
vlad_ petaklic mi rozesněžil textik  vtipný textík
technicky máš pravdu, otázka je, jestli bych to šel žalovat, ženská je na tom trochu hůř, když jí kámoš kámoše takhle zbouchne...
vlad_ petaklic mi rozesněžil textik  vtipný textík
třeba jo, na novém zélandu to kvalifikují jako znásilnění, s tím nemám problém...
FarsaiD They have to go back 
Zfetuje, opije (do stavu bezvědomí nebo minimálně těžké zduněnosti) ----> uvede do stavu bezbrannosti, tj. znásilní.

Nic z toho ostatního jednoduše není znásilnění. V případech různých těch uvedení v omyl by připadalo v úvahu:

§ 181
Poškození cizích práv
(1) Kdo jinému způsobí vážnou újmu na právech tím, že

a) uvede někoho v omyl, nebo

b) využije něčího omylu, ..................
A nezapomeň na dvojčata, co za sebe občas zaskakují ....!

To takhle miluješ Evičku a ráno zjistíš, že tě znásilnila Jarmila!
vlad_ petaklic mi rozesněžil textik  vtipný textík
třeba...

nevím, jak by to soudce vykládal, imho je něco takového daleko za hranicí zákonnosti a jestli by to soudce posoudil jako znásilnění (na což tam prostor podle mého soudu je) nebo našel jiný paragraf je celkem jedno.

jak bys třeba posoudil situaci, kdy by někdo vykonal soulož předstíraje, že je někdo jiný? co já vím, oběť slepá, nebo se vkrade do ložnice po tmě a dělá, že je manžel nebo přítel, nebo ženskou zfetuje, opije (to poslední má myslím i nějaký precedens)

nehrozil násilím, jen oběť uvedl v omyl a zneužil toho, jako v tomto případě.