Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

zweisteinReklamaOficiální Homepage
Autor skvelych knih jako je Jursky Park, Koule, Kmen Andromeda, Kongo, Kořist ...
Podle kterych byly natoceny uz trochu horsi filmy

Knihy na pomezi sci-fi, horroru, thrilleru, fabulace a literatury faktu spojene s vedeckou praci -- kombinace ktera vas musi dostat :)
e-booky

7. prosince vyjde nový román, "State of Fear" (stav strachu)

no a mame po super cteni :( byl to jeden z mych nej.. spisovatelu
 
KevSpa Why do we fall? So we can learn to pick  ourselves up
Tak to bylo docela nemilé překvapení:(
 
Blackadder  
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
 
Pristi
Celkem souhlasim s Dadelem. Knihu jsem ale precetl jednim dechem spise proto, ze me dost dostaly ty nadnesene problemy. Napr. pravo na tkan ve vyssim spolecenskem/statnim zajmu a jeho vymahani v praxi me dost sokovala. Z hlediska kvality je to spise slabsi roman, je to prilis roztristene. Nicmene na Crichtonovi obdivuju snahu prinaset zajimava temata na diskusi a zaroven jeho nazory a argumenty. Je na kazdem, jestli s nim souhlasi nebo ne.
 
zweistein this.child  .execute();
No nazdar... ja sice crichtona rad kvuli tomu propletenemu stylu s nekolika dejovymi liniemi, ale jestli to je takovy extrem jak rikate ... brr.

Mno, ani se nedivim, u kazdeho autora musi tenhle zvrat jednou prijit, ale skoda ...
 
Dadel You can see more of me  ...
a bude hůř
 
Jeřáb Hello, I'm selling  these fine leather jackets
Dadel: přesně! mám za sebou něco přes 100 stran, ale už teď to považuju za úplně nejhorší crichtonovu knihu. Každá kapitola o někom/něčem jiným, taky furt listuju zpátky páč mám hroznej chaos v těch všech doktorech, právnících, jménech atd. Každá jeho předchozí knížka mě chytla hned po prvních pár kapitolách, ale tohle vůbec. v podstatě mám furt pocit, že se tam vůbec nic neděje.
 
Dadel You can see more of me  ...
Dnes jsem dočetl "Příští" a - velké zklamání. Já přečetl od Crichtona téměř vše, a bylo to buď úžasné, nebo aspoň slušné, a jen jedna kniha špatná (Člověk na konci). Příští je druhá špatná..
- Ta kniha je neuvěřitelným způsobem roztříštěná. Nemá žádný pořádný příběh ani hlavního hrdinu. Je tu ohromné množství, mnoho desítek postav, že by to vydalo na celou ságu (ale nemá to ani 400 stran). Kniha má 100 kapitol, a snad žádná postava se nevyskytuje ve více než deseti z nich. Každou chvíli jsem musel listovat třeba sto stran nazpět, abych si připomněl, v jaké situaci jsme prohnaného byznysmena "X" opustili (v lepším případě) nebo "kdo je sakra tenhle doktor "Y", byl tam už někdy?"(v horším případě). To že se některé postavy jmenují stejně (dvě různé děti jménem Jamie, dvě různé ženy jménem Lisa, většinou uvedení do příběhu bez příjmení či jiného odlišení) tomu nijak nepomáhá.
- Je tu asi tak pět větších a dvacet menších podzápletek, které spolu souvisí jen velmi chatrně, anebo vůbec. Často se nějaká podzápletka vynoří jen na jednu nebo dvě kapitoly, odehraje se a zase zmizí, a vy marně pátráte jaký to mělo smysl (kromě toho, že Crichton chtěl nějak upozornit na všechny myslitelné problémy a rizika spojené s genetikou, tak prostě vlepí doprostřed knihy kapitolu o loserovi neprávem zatčeného za bioterorismus, a na jiné místo zase kapitolu o doktorovi, kterého přijde vydírat dcera, o které vůbec nevěděl, že ji má, protože kdysi pouze daroval sperma na pokusy. A někam jinam vlepí zase něco jiného)
- ani na konci to nezačne dávat velký smysl (nebojte, žádné spoilery nenásledují, neboť tu není co vyspoilerovat). Některé dějové linie se sice nějak ukončí, ale spousta toho zůstane nedořečeného. Něco se narychlo odbude pár větami, pár postav na konci zničehonic dost hloupým způsobem zemře (asi nevěděl, co s nimi), a spousta linií není zakončena vůbec, prostě se v jistou chvíli přestanou objevovat. Nejmarkantnější je to s linií s rodinou Wellerových a dr. Robertsem - ta se v první půli knihy objevuje relativně často, až to vypadá, že by mohlo jít o jednu z hlavních linií příběhu, ale už v půlce knihy prostě najednou zmizí a už o nich neuslyšíte.
- a to jsem nemluvil o tom, že některé motivy jsou poněkud hloupé (zejména šimpanz) a mnohé postavy jsou jak ze špatného akčního filmu (Bordem, Gordon...). A vložené novinové články jsou nejprve zajímavým zpestřením, ale když se objeví podvacáté, tak už ne.
Je sice hezké, že chce Crichton předávat světu nějaká poselství ohledně ožehavých problémů současnosti, ale příště by měl buď nejprve vymyslet pořádný příběh, anebo napsta literaturu faktu. Ale tohle už ne.
 
Dadel You can see more of me  ...
dnes jsem v obchodě viděl Příští román. Překvapilo mě to, protože jsem vůbec nevěděl, že má něco vyjít. Tak jsem si ho hned vzal:)
 
FILM KMEN ANDROMEDA
Zítra (tj. v sobotu 20.10.) ve 12:55 na Primě.
 
Cesty
Cesty - pokládám za velmi zajímavé čtení. Hodně věcí k zamyšlení. Mě se týká tak nějak víc, mám s MC dost věcí společných (kromě mých 183 cm a finančního zázemí). Ta kniha by se měla číst poctivě od začátku do konce a bez přeskakování. Ta přednáška na onci je dost dobrá pointa. Také mám některé z para. schopností, ale jakožto lékař nemám potřebu se v nich nimrat nebo je rozvíjet. Zdá se mi to tenký led. Mně stačí, že o nich vím. Dál už je to na delší diskuzi. Zdravím. M
Dadel You can see more of me  ...
Můžete diskutovat v klubu Globální oteplování:)
 
Trochu diskuze do toho umírání :-) Moc to tady nežije...
 
Jeřáb Hello, I'm selling  these fine leather jackets
Ja uz to taky docet, ikdyz tech skoro 700 stran mi dalo zabrat..nakonec vsechno do sebe zapadlo a musim poupravit svuj predchozi nazor, je to imho jedna z nejlepsich knih MC (kazdopadne lepsi nez Korist) a vsechny ty uvedene teorie o pocasi a vlivu cloveka na prirodu jsou nejenom zajimavy ale hlavne uplne rozdilny nez s jakyma jsem se dosud setkaval.
A po docteni jsem si taky uvedomil kolikrat jsem v televizi v posledni dobe zachytil nejakou hrozivou varovnou zpravu o globalnim oteplovani planety:)
 
Dadel You can see more of me  ...
Jo, líbilo. Lepší než Kořist, myslím
 
Machiavelli Born to be Wild...  Born to be Wild...
a libilo tedy?
 
Dadel You can see more of me  ...
Tak jsem to dočetl, možná to není tak čtivé, jako některé předchozí, ale je to rozhodně zajímavé. Některým těm citacím jsem ani nemohl věřit, tak jsem si je dneska ověřoval, všechny ty poznámky pod čarou, jestli si to nevymyslel, a vypadá to, že ne...:)
 
Dadel You can see more of me  ...
Jsem asi ve třetině, tak ještě uvidím. A Říše strachu je asi údernější název. Nebo slovo "state" znal jen ve významu "stát":)
 
jsem zhruba v pulce Rise strachu a nevim.. rozhodne opet zajimave teorie, cte se to dobre ale mam pocit ze ostatni romany me uz od prvni kapitoly tak nejak vic chytly. A porad jsem nepochopil proc se to jmenuje Rise strachu misto Stav strachu o kterem se tam obcas pise.
 
PREY
Právě jsem dočetl knihu Kořist (PREY), z cvičných důvodů v angličtině. Bavil jsem se výborně, jenom se nemůžu zbavit dojmu, že prvních 400 stran bylo výborných a posledních 100 stran čím dál víc připomínalo závěry hollywoodských trháků. Jinak řečeno: je to dobrá kniha s blbým závěrem, nebo běžná sračka s nadprůměrným dějem? Můj závěr je: Skvělé čtení na dovolenou, před koncem vyhoďte do koše!!!