Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

MaLerReklamaLinky na weby:
Prazske tramvaje

jrd12 já přísahám na svůj  herbář
zív
jrd12 já přísahám na svůj  herbář
ok
patlac petaklic mi rozesněžil textik 
Sorry, ale dal jsem příklady stejně absurdní, jako byla tvá otázka, jak by se toho dalo zneužívat. Argumenty už jsem tu uvedl, ale klidně zopakuji: není čas kontrolovat fotografii (přinejmenším na příměstských busech, kde řidič musí kontrolovat hlavně platnost kuponu pro potřebná pásma), navíc foto bývá staré, navíc se nosí roušky, atd. atd. Proto se šlo touhle cestou, že jeden kupon může být jen na jednom nosiči.
A s těmi paterčaty jsem to myslel tak, že kdyby bylo možné jeden kupón mít na více nosičích, tak si rodina koupí jen jeden kupón a každé paterče se prokáže (klidně v jeden okamžik) tím stejným kuponem ale na různých nosičích.
Nazgul Vtipnýs 
Podivej, když už ses narodil jako otravný čůrák, tak si před tím na Okounu alespoň drž kapesník.
Nazgul Vtipnýs 
A jak často se stává, že se jedinec paterčat zkouší prokázat průkazkou svého sourozence? Navíc by se ve stejné době logicky nemohl kupónem prokázat onen sourozenec.

Oháníš se absurdním hypotetický problémem, který vůbec nenastává.

pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Jj, v buse. Při čeknutí kuponu na platební kartě, tedy bez fotky.
jrd12 já přísahám na svůj  herbář
+1
jrd12 já přísahám na svůj  herbář
komu? v buse?
patlac petaklic mi rozesněžil textik 
To ano, ale to šlo i s tramvajenkou, legitkou, opencard, či čímkoliv, co člověk nemá implantované pod kůží. Ale nemohou na ten jeden kupón jet společně v jeden čas, což eliminuje velké procento variant použití.
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Fotka se jim načítá, na vlastní oči jsem to viděl.
igi mors ontologica  -
Takže naopak jednu kartičku si může dle potřeby půjčovat víc lidí, protože to nikdo nekontroluje. Chytré.
 
patlac petaklic mi rozesněžil textik 
no vidíte a já myslel, že se jim ta fotka načítá, dík za osvětu
jrd12 já přísahám na svůj  herbář
třeba řidiči přímětského autobusu se v pípáku žádná fotka nenačte a kartu samozřejmě nekontroluje, revizorovi se taky načte jenom plastnost a většinou se na kartu vůbec nedívá, protože rychlost, nazghul opět sociální demence
 
jrd12 já přísahám na svůj  herbář
!! si trouba
patlac petaklic mi rozesněžil textik 
Jak revizor (nebo řidič příměstského busu) pozná, jestli na kupon jede správný jedinec z pěti jednovaječných paterčat? Případně naopak - byl bych nerad, kdyby mě buzeroval za to, že na fotce mám husté vlasy a plnovous, zatímco fskučnosti jsem od té doby proplešatěl a jsem hladce oholen. Navíc v době roušek. Mám k těm Lítačkám různé výhrady, ale zrovna tohle docela chápu. Je potřeba si uvědomit, že se tím lidi prokazujou na příměstských linkách a kdyby měl řidič zkoumat každou podobenku (navíc teď v době roušek), tak nástup cestujících nebude trvat 5 minut, ale hodinu.
maklf lžičky od heroinu vracejte obsluze 
patrne to vymyslel stejny clovek, co u CD trval na tom, ze jizdenka z eshopu musi obsahovat cislo nejakeho dokladu totoznosti (ktery pak clovek musel mit u sebe). je prece uplne jedno ze tahle svata valka proti predpokladanym (ale neprokazanym) zneuzivacum nasere tak nejak vsechny, co to pouzivaji normalne, ze jo. My jsme CD/DPP/... my si s vama klidne muzeme vytrit prdel, protoze vy s nama chcete jezdit, ne my pro vas.
Nazgul Vtipnýs 
Jak by toho mohli zneužívat? Na lítačce i v aplikaci je fotka. Pokud by se tím prokazoval někdo jiný, přišlo by se na to.

Tohle je zbytečná buzerace, občas jsem venku bez mobilu, jindy bez dokladů.

 
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
jinak viz
https://app.pidlitacka.cz/faq

Mohu mít kupón nahraný zároveň na Lítačce/bankovní kartě/InKartě a v mobilní aplikaci?
Ne, toto není možné. K jednomu kupónu je možné se prokázat v daný okamžik vždy pouze jediným nosičem. Důvod je předcházení možnému riziku využití jednoho kupónu více lidmi.
 
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
nazgule, ta aplikace te na to upozornuje, ze prenos kuponu do telefonu ho odstrani z litacky a ze si ji mas hodinu radsi nosit u sebe, kdyby nahodou neprosla validace telefonu, ale pak uz litacku nekam doma zalozis a nenosis.

a ano, je to kvuli tomu jak pise patlac, aby lidi kupony nezneuzivali (mas ho v mobilu, litacku pujcis nekomu jinemu, pripadne si to nahrajes do dvou mobilu). ostatne v te aplikaci i vidis, na kterem mediu je kupon aktualne nahrany.

klidne si kupon muzes sparovat i s platebni kartou, ale vzdy plati ze 1 kupon = 1 fyzicke medium.
patlac petaklic mi rozesněžil textik 
Nelze mít tentýž kupon na dvou nosičích, lidi by toho zneužívali.