Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

J_H_,
Joachim

Může vás zajímatReklamaTento klub se zabývá politickou situací ve státech jako je Kuba, Severní Korea či Bělorusko, současnými válkami a konflikty, mezinárodními organizacemi a jejich působností a podobně.

http://www.iir.cz
http://www.iips.cz
http://www.cepsr.com
http://www.cspv.cz
http://policy.euweb.cz
http://www.globalpolitics.cz
http://www.globalaffairs.cz
http://www.psp.cz/kps/pi
http://www.e-polis.cz

RecursiveBible  
Fuck the Recursive Bible! (Version 2.0)
Greetings from the USA. I’d like to share with you all a rant I posted elsewhere (http://gall.dcinside.com/board/view/?id=atheism&no=242760&_rk=Zxh&page=1) because I felt the need to tell someone about the dangers of taking the Bible (or anything else) too damn seriously. (By the way, I’m sorry for the random extra punctuation! Some of the apostrophes were holdovers from an earlier draft where I omitted certain letters to save as much space as possible while typing everything. Also, I added hyphens to some words to make it easier for noobs to read.) Oh, and here are some external links to important web-sites that I didn’t include in my previous multi-part post: http://pl.wykopedia.wikia.com http://exotopedia.org (¿)
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  mnoho silných stromů
During the centenary celebrations of this Treaty of Sèvres, in August 2020, Pashinyan characterized the never ratified treaty as a “historical fact” and called for the restoration of historical justice. This meant that the Armenian state, in his person as head of government, was overtly claiming title to lands that have been part of Turkey for 100 years.

The previous year, in March 2019, his defense minister, Davit Tonoyan, had declared in front of the Armenian community in New York: “As the minister of defense, I announce that this [old] format, territories [in exchange] for peace, I have rephrased it. We are doing the opposite—a new war for new territories.” This threatening slogan could have referred to more territories around those already occupied, to Azerbaijan’s exclave Nakhchivan, or to yet other lands. What it meant was that Azerbaijan should have anticipated military provocations from Armenia to carve out new territories. These came with the July-August hostilities in the country’s northwest Tovuz region, 100 miles from Nagorno-Karabakh, which had been peaceful for over 26 years.

https://foreignpolicy.com/2020/10/09/russia-aid-armenia-azerbaijan-putin-nagorno-karabakh/

 
Díky!
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  bojovat hrozně rád
Je to otázka o které můžu jenom spekulovat. Pozadí tvoří dlouhodobá xenofobní propaganda v Arménii i Ázerbajdžánu, která tlačí obyvatelstvo k nesmiřitelným postojům, a neuspokojivé ekonomické výsledky posledních pěti let na straně Arménie a Ázerbajdžánu, které dostávají tento rok obzvláště na frak v souvislosti s epidemií koronaviru. Na Arménské straně sociální rozměr sice oficiálně nějakého, ale pomalého (a to může být i politicky horší) ekonomického pokroku podkopávají snahy nové vlády, která je sice populární, ale potírá šedý sektor, a tím snižuje prosperitu velké části obyvatelstva. Na straně Ázerbajdžánu je úpadek horší - země která vydávala opulentní peníze na záliby diktátora Alijeva nyní musí velmi silně spořit, protože se od roku 2018 propadají příjmy z ropy a plynu ještě hlouběji.

Ázerbajdžán měl zájem o otevření dialogu s novým arménským premiérem Pašinjanem přesně po jeho zvolení v roce 2018. Jenže, po Pašinjanových útocích na svého předchůdce na všech politických tématech, včetně nedostatečného vlastenectví ohledně Karabachu, se pak promlouvajíc k davům neodvažoval přistoupit na kompromis vůči Ázerbajdžánu, zahrnující ústupky z Arménské strany co se týče okupovaných území. Arménská pozice se pak postupně zatvrzovala až do znemožnění vyjednávání.

Ázerbajdžán pod vedením diktátora Alijeva mezitím hojil svůj ekonomický úpadek represí a vzrůstajícím nacionalismem. V červenci tohoto roku došlo k malému ale vážnému ozbrojenému střetu, při němž vznikly oběti mezi desítkami vojáků na obou stranách a zapojena byla i těžká technika. Dva dny poté uspořádala Ázerbajdžánská opozice nevídanou věc, masovou demonstraci v počtu tisíců lidí v hlavním městě, při které vtrhla do parlamentu, a kde opoziční demonstranti otevřeně požadovali válku s Arménií. Alijev věc pojal tak, že je označil za zrádce a pátou kolonou a slíbil, že to vyřeší. Jsem opatrný v hledání nějakých jednoznačných bodů zvratu a extrémní rétorika se zdá být chlebem a máslem regionu, nicméně věci zřetelně dospěly po této linii k určitému varu.

Současné eskalaci dost nahrává povaha zamrzlého konfliktu, ve kterém se prakticky ob rok, nebo jednoduše čas od času, odehraje nějaký vážnější vojenský střet, často z nějaké velmi parciální iniciativy. Takřka živelně vznikají situace ve kterých dochází na řadu vojenská logika, pro kterou není nic snazšího a přirozenějšího, než jednoduše k místní šarvátce povolat ještě jeden tank, ještě jednu baterii, zaútočit ještě na tuhle pozici. K prohloubení do současných střetů tak vlastně není ani zapotřebí rozhýbávat mnoho věcí.

Vnější podmínky jsou pak pro válku obzvláště příznivé. USA jsou mimo hru kvůli probíhajícím volbám v kombinaci s nedostatkem niterných zájmů v oblasti. Rusko vede opatrné vztahy s oběma zeměmi, nemá přímou intervencí moc co získat, a musí řešit nepokoje v Bělorusku a také kráčí na tenkém ledě kvůli Navalnému a celé sérii menších čerstvých průserů, co si nadrobilo. Írán se dlouhodobě snaží profilovat jako neutrální mocnost a z historických důvodů se nejspíše nezapojí. Podle Ázerbajdžánu se Írán zapojuje na straně Arménie, a to nezjistíme s určitostí až dlouho po skončení války, nicméně nezdá se, že by jeho případná podpora věci ovlivňovala zásadním způsobem. Turecko jako regionální mocnost plně podporuje Ázerbanjdžán politicky i dodávkami Syřanů - ať už by to znamenalo lhaní Arménům nebo předschválenou podporu pro Ázerbajdžán, nepochybně mají zájem a možnosti eskalaci významně podporovat. Evropská unie jako jediná by mohla vyvíjet reálný tlak na deeskalaci, ale v současné době je spíše rizikem, kterému se mohou bojující strany v případě potřeby přizpůsobit, spíše nežli nějakým faktickým postihem.
Dokážeš nějak shrnout, proč to zrovna teď natolik vyeskalovalo?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  bojovat hrozně rád
I za rizika že J_H_ bude tajuplně naznačovat že melu píčoviny aniž by čímkoliv příspěl do debaty se mi zdá, že nějakou základní orientaci teď mám.
Je tu někdo, kdo vidíte lépe do azerbajdžánsko-arménského konfliktu, či do jeho nynější eskalace?
 
Dnes jsme svědky toho, jak se islamisté šíří až na pobřeží Guinejského zálivu. V Pobřeží slonoviny zaznamenali za posledních pět měsíců čtyři útoky, další se odehrály v Togu. Pronikají až k hranici Senegalu.

Proč vojáky do bojových misí neposlaly i velké evropské země jako Německo nebo Británie?

On se o to stále snaží, ale asi bude muset přitlačit. Některé evropské země zřejmě vnímají zapojení do bojových operací jako příliš riskantní. Němci a Britové dávají najevo, že to podporují, ale jenom z dálky. Nebo například Norsko. Také mělo poslat vojáky, ale na začátku letošního roku to nakonec odmítlo. Nebyla pro to podpora v parlamentu.

Země jako Estonsko či Česká republika do toho podle mě jdou, protože usilují o větší vliv a chtějí v europarlamentu získat podporu pro své jiné cíle. Ale velcí hráči jako Německo nebo Británie chtějí v Sahelu hrát jen politickou roli. Možná i proto, že vidí, jaký je to průšvih a domnívají se, že plné vojenské angažmá za to nestojí.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/mali-sahel-burkina-faso-niger-valka-francie-takuba-cesko-rozhovor-andrew-tchie.A200921_164001_zahranicni_aha
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
BALCARENKO  
Mo6n8 teoreticky, ale prakticky ne. K lockdownu by ani komunisti nepřistoupili, bez dostatečného počtu mrtvých. V Evropě je to stejné.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Komunisti umlčeli člověka co mohl zachránit 95% mrtvých z koronaviru ;)
BALCARENKO  
Po bitvě je každej generálem. ;)
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
China could have prevented 95 per cent of coronavirus infections if its measures to contain the outbreak had begun three weeks earlier, research from the University of Southampton suggests. However, China only took vigorous action in late January – weeks after police silenced a doctor for trying to raise the alarm.

https://www.hongkongfp.com/2020/03/14/china-may-prevented-95-virus-cases-acted-silenced-whistleblowers-warning
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Tak se tady uklidíme.
 
eso I will not vote for this Brexit, it is s 
Každopádně doporučuju sledovat pohledy všech stran tady:
https://www.reddit.com/r/syriancivilwar/new/
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Ale ono je hlavně problém že to píše jenom vládní propaganda.
eso I will not vote for this Brexit, it is s 
Já doufám, že se z toho poučí hlavně ti, co kritizovali Ukrajince za to, že vítali nacisty jako záchranu přes Sověty.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
J_H_, lze toho kreténka prostě zabanovat aby triumfálně šířil svoji pravdu někde jinde?
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  kvalitní Česko
Prosím tě, Mastoblbe, a která je to agentura?
Nejde o Kurdy, ale o to, že poprvé po iks letech naše média připouštějí, že syrskou státní armádu někdo někde vítá.