Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Nesnášíte lživé předpovědi počasí?
Chcete si předpovídat počasí sami?
Přežije lidstvo změnu klimatu?
Odpovědi na podobné otázky a prostor pro jadrné nadávky vám dá možná právě toto fórum!
Aktuální počasí-rozcestník
Aktuální radarové odrazy:

Aktuální snímek ČR a okolí:
PS: když nejedou naše radary, zkuste německou a slovenskou radarovou síť, jejich pokrytí se, při dobré vůli, skoro dotýká!

Blesky za posledních 90min:
Aktuální hodinové srážkové úhrny: sympatická služba ČHMÚ zde!
Poučný atlas mraků.

MaschinenFuhrer Jednotu Číně! 
Dnes se mi podařilo nafotit vývoj Cb oblačnosti nad Jeseníky, snad zítra večer bude chvilka a pochlubím se! Jinak stále nelidské vedro (jak v Kalifornii...;-) ), +22...
 
MaschinenFuhrer : Nie,momentalne som v Californii ;)
 
MaschinenFuhrer Jednotu Číně! 
Zdá se, že už tradičně výhružná předpověď včera ani dnes nevyšla...bouřky jen izolované, většina území beze srážek...
 
MaschinenFuhrer Jednotu Číně! 
Zeta_leader
To dlíš na nějaké pouštní vojenské základně?
 
Zeta_leader  
Tiez by som rad prispel ale bohuzial tu kde som na oblohe nie je nic vyznacne okrem slnka a obcaj nejakeho lietadla :( Posielam aspon link na chutovku spred par rokov, cumulus humilis
 
MaschinenFuhrer Jednotu Číně! 
dnešní
(vlastně teď už včerejší) vývoj Cu oblačnosti nad Jeseníky
 
MaschinenFuhrer Jednotu Číně! 
chce to ale rychle fotit a pak se někde schovat ;-) !
 
Na druhej strane ani taketo obrazky nie su na zahodenie:To co pada z hribu mi napadne pripomina Ac lent...
Alebo nadherny Wilsonov oblak vznikajuci po prechode vlny,docasnom znizeni tlaku a vykondenzovani vodnej pary zo vzduchu ;)
 
Ano,ale vyzaduje to iste podmienky presnejsie urcity rozsah hodnot Reynoldsovho cisla, minuly semester som to videl aj na Vltave za jednym pilierom ;)
 
MaschinenFuhrer Jednotu Číně! 
Zeta_leader
Čepeček pěkný!
Až si projdeš pořádně archivy NOAA, NASA atd, zjistíš, že podobný vliv na oblačnost má každý vhodný ostrov, tj.nejlépe nějaká ta osamocená sopka v oceánu ;-) !
 
Su hezke,ale aj tak na Karmanovu virovu radu nema nic ;)
 
MaschinenFuhrer Jednotu Číně! 
no, myslím že nepravda to není, nepravdou by bylo tvrzení opačné, tj. že čára bouřek je vždycky čarou instability. V denní době, kdy je čára instability obvykle dobře vyjádřena, jsou na ní přeháňky a bouřky takřka jisté. Možná sem měl spíš napsat místo bouřky "konvektivní srážky".
K tahu bouřek: kovadliny se rozlévaly k E, ale nová jádra naskakovala spíše severně od těch rozpadajících, tudíž zdánlivý pohyb bouřek byl u nás výrazně k severu.
 
MF: Ok, ale ted sem si prave rozlozil fotak, tekze sem f prdeli :-( Jinak u nas byly dve bourky, ovlivneny teda hlavne vetrem nad 10 000 stop, za jednu hodinu se vuci zemi posunula zhruba o 5-10km vuci zemi na SE (osobni pozorovani), coz je ale holavne dano mistni razem krajiny. U nas (Jih) de obcas pri priznive konfiguraci vyskytne taky vlna s lentakama, jednou jich bylo i pet, to bylo supr :-) BTW bych te chtel ubezpecit, ze tvrzeni 17.červenec 2004 21:12:03 je opravdu nepravda...
 
MaschinenFuhrer Jednotu Číně! 
Ještě k těm bouřkám: pohybovaly se velmi pomalu a spíše než slabé výškové západní proudění je posouvaly přízemní větry unášející chladný vzduch za bouřkami víc k severu.
 
MaschinenFuhrer Jednotu Číně! 
Tiny
Máš částečně pravdu, nejen cirry tam sou, ale jedná se o Ac lent, nikoliv o Ac lent orographisuc.
Fotka od Bernharda Mühra je samozřejmě instruktážní, ale i za Jeseníky se občas vyskytují pěkné vlny a útvary s tím spojené. Takže zkusím zapátrat ve svém archivu fotek, a když sem(nejenom ty) hodíš nějaký ten "vlastní" mrak, nebudu se vůbec zlobit ;-) !
 
Tak cara instability sice presla, ale konvekce spatna, hodne prehraty, temer stabilni zvrstveni a jeste k tomu obcasne zastinovane vysokou, ale stejne to alespon nachvilku vyslo. A Hlavne diky slabemu vetru neprisla zadna bourka az nad nas...

MF: Ten tvuj lentak teda zrovna instruktazni moc neni, je tam kolem hodne cirrocumulu a floccu, vubec nema "instruktani" tvar vetrem uhlazene cocky:
 
už mě to vedro přestává bavit. pokud mě zrak nešálil měli jsme na teploměru ve stínu 31 stupňů
 
MaschinenFuhrer Jednotu Číně! 
Ac lenticularis
Chybí tu sem tam nějaký ten instruktážní mrak-na úvod třeba Altocumulus:
 
MaschinenFuhrer Jednotu Číně! 
Do záhlaví přidán odkaz na srážkoměrná měření sítě ČHMŮ:
Aktuální srážky po hodinách na desítkách stanic v celé republice za poslední týden, u každé navíc stanice podrobné grafy kumulovaných srážkových úhrnů atd.!
 
MM: Dik