Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

arnost,
snop

Může vás zajímatReklamapojmy a tak naleznete docela dobre vysvetlene a definovane zde (Wikipedia)
Nebo z jineho zdroje zde (Math Thesaurus)

pripadne se zkuste pohrabat v nejvetsi encyklopedii matematiky: http://mathworld.wolfram.com/


r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Viz ten Marhoverflow. První výsledky byly za předpokladu GRH. Takže na tom lidi začli dělat a podařilo se ten předpoklad odstranit.
Mormegil Už jste  přispěli?
PRIMES is in P. To už víme teď (AKS). Platnost GRH potřebuje jen Millerův test.
Jo jasně, dík za připomenutí. (Já se byl tenkrát na tu přednášku totiž hlavně ulejt od učení, vzal jsem tam studenty místo cvik z komplexky. Oni tam některý stejně chtěli, ten, co se mi zdál nejchytřejší, viditelně povyskočil radostí, když jsem to navrhnul :-)
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Já stojím za Zimoušem. A dodávám, že souvislosti mezi počtem prvočísel v intervalu a nulama dzeta funkce je dost prozkoumaná. Ostatně ta Nekovářovo přednáška byla iirc hlavně o tom, že z funkcionálních rovnic pro zobecnění Riemannovy dzeta funkce lze snadno odvodit nekonečnost prvočísel určitého tvaru. Případně říct, jaký tvar má navrch. Tyhlety Dirichletovy L-funkce mají vlastní hypotézu o nulách, který se říká Generalized Riemann Hypothesis a její platnost implikuje hromadu věcí. Například že test prvočíselnosti je v P.
Zkusil jsem k tý zeta funkci najít přednášku, co měl Jan Nekovář před 4 lety v Karlíně, ale asi se to nenatáčelo. A já si z toho pamatuju kulový :-/