Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Aktualizace záhlaví: 26.6. 2020 - časopisy

Nebojte se zeptat na cokoliv ke křížkové výšivce, pamatujte, žádný učený z nebe nespadl a každá z nás někdy začínala a přemýšlela, jak správně začínat nebo ukončovat, jak nejvhodněji vyšívat, jak dělat speciální stehy nebo třeba jak používat rám či vyšívací kruh.

Hotové i rozvyšívané práce jsou v Galerii. O předlohách se dozvíte víc v klubu Předlohy, hovory o čemkoliv najdete v Kecárně. V Bazaru můžete zkusit prodat či vyměnit cokoliv, co vám doma opuštěně leží. Pro charitu je určený Křížek dětem. Povídání o vyšívání je v klubu Poradna. Vyšíváte náročné obrazy typu HAED, Mystic Stitch apod.? Pokud ano, pak nezapomeňte navštívit Klub HAED. Vianoční/vánoční kolotoč pro ty, které chtějí udělat někomu radost vyšívačským dárkem a chtějí taky nějaký takový dáreček najít pod stromečkem.

Některé stehy:
přehled1, přehled2, francouzský uzlík (video, potřebujete Quick Time), ještě jedno video na fr. uzlík a jeden animovaný přehled různých stehů.

Začínání bez uzlíku:
blážina smyčka (slovní popis) blazina-smycka      a Jeannin camfrňouch (slovní popis) jeanny-zacatek     jehly jehly

Převodníky barev: konverze mulinek, kalkulátor, různé odkazy na konverzní tabulky

Názvy barev (DMC): Oficiální DMC - pdf soubor, Cyber Stitchers Cross, Find Stitch, Slovníček barev - univerzální

Zajímavé odkazy: Vyberte si ideální podklad, Druhy látek, Příprava návleků a klíče

Vybrané internetové obchody: Svět vyšívání (původně Ládví), NB vyšívání, Jorik, Vyshivka    zahraniční - ABC, Sew and So, 1-2-3 Stitch, Holandsko? - možno objednat přes Zdendus   výměnný obchod


Dovoz ze zahraničí (ne EU): limit od 1.4.2011 bez DPH a cla je 22 EUR ; do 150 EUR se platí 20 % DPH , clo se neplatí ; nad 150 EUR se platí 20 % DPH + 1-10% clo
Postup na celnici (pošta 120 Praha): zkušenost Kvetulinina manžela z dubna 2011


MAPA VYŠÍVAČEK I nebo MAPA VYŠÍVAČEK II

Přehled časopisů (Opravy a aktualizace prosím do mého vzkazníku. junona)
 Časopisy  Poslední číslo   Následující vyjde   Cena (Kč)   Web
 Dekor 3/2020 14.7. 2020 65  Dekor
 Kreativ (původní název: Praktická žena) 4/2020 14.8. 2020 129  Kreativ
 Malování jehlou 4/2020 20.8. 2020 69  Malování jehlou
 Ona ví 4/2020 19.8. 2020 59  Ona ví
 Rozárka 2/2020 2.7. 2020 59  Rozárka
 Výšivka 59 listopad 2020 59  Výšivka

Stránky časopisu RICO a ZDE si může prohlédnout jednotlivé časopisy.

Časopis Susanna a jiné italské časopisy zabývající se nejen vyšíváním, ale i jinými ručními pracemi lze objednat v ČR zde.
Paní Havlová má nyní nejen e-shop, ale i kamenný obchod v Praze u metra v Ládví.

Alba okouních vyšívaček - pokud chcete přidat vlastní album, kontaktujte matsek.
Archiv klubu HAED , Klub vyšívání


A je to tady!!!!!!Hurááááááááááááááá!!!!
Děkujeme za nabídku.
Nákup na SEWANDSO
Ahoj, budu na nakupovat na SEWANDSO http://www.sewandso.co.uk/?gclid=CJHqmfuN_84CFc8aGwodD0MNYw Kdyby se chtěl někdo připojit, bude vítán :o)) Datum uzávěrky je 25.9.2016. Objednané věci mohu vzít i do Škrdlovic nebo posílám poštou doporučeně.
 
Sraz ŠKrdlovice říjen 2016
Ahoj holky,..

vyhlašuju Sraz Škrdlovice 19-23.10.2016

Prosím hlaste se mi do vzkazníku - kdy přijedete, jakým jídlem začnete, skončíte. Ve vzkazniku dejte nadpis sraz škrdlovice - lip se mi to pak hledá.

Zálohy prosím posílejte na 517 102 018/2700, 220 Kč/noc x počet nocí nejpozději do 10.10.2016

Děkuji.
 
chtěla bych jet, ale vůbec nevím, jestli dostanu dovolenou, kdyby to vyšlo, tak bych přijela s Oli asi až ve čtvrtek - říkala ale že taky ještě neví jestli pojede. Kdybych dostala dovču a Ola nemohla jet, tak přijedu i sama - no uvidíme.
Ach,jo mám to taky tak .....už jen to co mám všechno nakoupeno nikdy nestihnu vyšít,ale jsou to věci,které mám už třeba 10 let a pořád se mi líbí a ještě ke všemu se mi zdá,že i když vyšívám třeba celé odpoledne(někdy se mi poštěstí)tak mi to nějak nepřibývá.
Teď na podzim nejedeš?15 stránek to dáš.......v zimě nebude práce na zahradě,tak bude víc času na jehličku.
bylo tam dost obšívání ale bez toho by to nebylo ono, doufám že to nepokazím jak ji budu šít, nemám s tím zkušenosti. K té dámě s rtěnkou je ještě jedna dáma - viděla jsi ji? Taky dost dobrá - přemýšlím o ní, ale nevím, co mám vyšívat dřív hlavně bych chtěla aspoň trochu pohnout s tou hedkou a do jarního srazu ji mít vyšitou, ale to se mi asi nepovede mám dělat ještě 15 stran. Nejhorší je, že dělám kromě vyšívání ještě spoustu jiných dekorací, ale stejně - vyšívání je u mě na prvním místě. Kdybych chtěla vyšít všechno co se mi líbí, tak by mi nestačilo ani 10 životů
Ty jsi tedy ale rychlice,protože ta punčoška byla dóóóst náročná na vyšívání.Jsem zvědavá jak ten Dior bude vypadat,je to dost neznámá sada,vůbec jsem ji nikde ještě neviděla.
Jééé,ahoj berinko-Danuško,jseš tady poprvé??? :-))
Vidíš a u té Tvojí dámy jsem si právě myslela,že Ty jsi látku měnila(jasně,že jsem jí v květnu viděla,ale teď se mi najednou látka nevybavila).Teď budu objednávat,abych ji měla k narozeninám a jsem ráda,že jsem se Vás tady poptala dřív abych popř.už mohla rovnou začít.....ale raději bych měla dodělat ještě pár nedodělků......i když vím,že zrovna tahle kráska bude pro mě veliké lákadlo.
Mili - měla jsem ji na sraze vyšitou , látku jsem neměnila a výšivka dopadla dobře - ze začátku sice trochu problém, ale pak to šlo samo - neměň. Jinak punčošku mám vyšitou a teď makám na sadě od tebe Christian Dior - zatím to vypadá dobře
 
látku bych neměnila. na lnu má svoje kouzlo :-)
Já tě znám:o)))) A vím, že jsi holka šikovná, když chceš:o))))))
Nadi,děkuji za odpověď a názor.
.......ale no táák,děláš jako by jste mě neznaly :-)).Hotovo určitě ne,ale pustím se do ní hned o narozeninách.Ale samozřejmě za podporu děkuji,budu ji určitě potřebovat ;-)
no samozřejmě tento - Mili má mou velikou důvěru .....( jedině nerozhodnost ve výběru látky by jí trošku omluvilo ve zpoždění :)) )
Ahoj, já jsem len vyměňovala, ale ne za aidu, ale za ZW3984-100 Murano 32ct white (70x50cm).. Mám ji na té dámě se rtěnkou, co jsem dělala na srazu. Já osobně si na len nezvyknu, ale altertnativní jemné látky jsou. Ale za aidu rozhodně ne.
A který podzim máte na mysli? :o)))))))
Budeme se Zdeničkou na tebe myslet a na dálku tě podporovat a těšit se až na podzim uvidíme hotovo ;)
Takhle jsem taky bědovala předem, ale avina mě podporovala a ono to šlo moc pěkně, tohle vlastně byla moje první výšivka na lnu a jsem moc ráda, že jsem neměnila :-)
Dobrá,všichni jste pro len,nechám tedy len........."ale běda Vám,běda Vám,jestli mi to nepůjde"(Marečku podejte mi pero) :-DD