Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Aktualizace záhlaví: 26.6. 2020 - časopisy

Nebojte se zeptat na cokoliv ke křížkové výšivce, pamatujte, žádný učený z nebe nespadl a každá z nás někdy začínala a přemýšlela, jak správně začínat nebo ukončovat, jak nejvhodněji vyšívat, jak dělat speciální stehy nebo třeba jak používat rám či vyšívací kruh.

Hotové i rozvyšívané práce jsou v Galerii. O předlohách se dozvíte víc v klubu Předlohy, hovory o čemkoliv najdete v Kecárně. V Bazaru můžete zkusit prodat či vyměnit cokoliv, co vám doma opuštěně leží. Pro charitu je určený Křížek dětem. Povídání o vyšívání je v klubu Poradna. Vyšíváte náročné obrazy typu HAED, Mystic Stitch apod.? Pokud ano, pak nezapomeňte navštívit Klub HAED. Vianoční/vánoční kolotoč pro ty, které chtějí udělat někomu radost vyšívačským dárkem a chtějí taky nějaký takový dáreček najít pod stromečkem.

Některé stehy:
přehled1, přehled2, francouzský uzlík (video, potřebujete Quick Time), ještě jedno video na fr. uzlík a jeden animovaný přehled různých stehů.

Začínání bez uzlíku:
blážina smyčka (slovní popis) blazina-smycka      a Jeannin camfrňouch (slovní popis) jeanny-zacatek     jehly jehly

Převodníky barev: konverze mulinek, kalkulátor, různé odkazy na konverzní tabulky

Názvy barev (DMC): Oficiální DMC - pdf soubor, Cyber Stitchers Cross, Find Stitch, Slovníček barev - univerzální

Zajímavé odkazy: Vyberte si ideální podklad, Druhy látek, Příprava návleků a klíče

Vybrané internetové obchody: Svět vyšívání (původně Ládví), NB vyšívání, Jorik, Vyshivka    zahraniční - ABC, Sew and So, 1-2-3 Stitch, Holandsko? - možno objednat přes Zdendus   výměnný obchod


Dovoz ze zahraničí (ne EU): limit od 1.4.2011 bez DPH a cla je 22 EUR ; do 150 EUR se platí 20 % DPH , clo se neplatí ; nad 150 EUR se platí 20 % DPH + 1-10% clo
Postup na celnici (pošta 120 Praha): zkušenost Kvetulinina manžela z dubna 2011


MAPA VYŠÍVAČEK I nebo MAPA VYŠÍVAČEK II

Přehled časopisů (Opravy a aktualizace prosím do mého vzkazníku. junona)
 Časopisy  Poslední číslo   Následující vyjde   Cena (Kč)   Web
 Dekor 3/2020 14.7. 2020 65  Dekor
 Kreativ (původní název: Praktická žena) 4/2020 14.8. 2020 129  Kreativ
 Malování jehlou 4/2020 20.8. 2020 69  Malování jehlou
 Ona ví 4/2020 19.8. 2020 59  Ona ví
 Rozárka 2/2020 2.7. 2020 59  Rozárka
 Výšivka 59 listopad 2020 59  Výšivka

Stránky časopisu RICO a ZDE si může prohlédnout jednotlivé časopisy.

Časopis Susanna a jiné italské časopisy zabývající se nejen vyšíváním, ale i jinými ručními pracemi lze objednat v ČR zde.
Paní Havlová má nyní nejen e-shop, ale i kamenný obchod v Praze u metra v Ládví.

Alba okouních vyšívaček - pokud chcete přidat vlastní album, kontaktujte matsek.
Archiv klubu HAED , Klub vyšívání


Ahoj, já jsem len vyměňovala, ale ne za aidu, ale za ZW3984-100 Murano 32ct white (70x50cm).. Mám ji na té dámě se rtěnkou, co jsem dělala na srazu. Já osobně si na len nezvyknu, ale altertnativní jemné látky jsou. Ale za aidu rozhodně ne.
A který podzim máte na mysli? :o)))))))
Budeme se Zdeničkou na tebe myslet a na dálku tě podporovat a těšit se až na podzim uvidíme hotovo ;)
Takhle jsem taky bědovala předem, ale avina mě podporovala a ono to šlo moc pěkně, tohle vlastně byla moje první výšivka na lnu a jsem moc ráda, že jsem neměnila :-)
Dobrá,všichni jste pro len,nechám tedy len........."ale běda Vám,běda Vám,jestli mi to nepůjde"(Marečku podejte mi pero) :-DD
Mili nechej len.neni zadne prkno a jehla krasne klouze
 
Nóó,já umím někdy i překvapit.........;-)
Děkuji za info,na tu Tvou blondýnku vzpomínám a jsi už další ,kdo radí nechat původní látku.Tak už nebudu spekulovat a bude to tak jak to má být.
A kdo ji bude vyšívat? :o))))))))))))))))))
Mili, stejný len jsem měla na své modré krásce a je krásně pravidelný, křížky jsou na něm jeden jako druhý. Měla jsem z něj strach, len většinou měním a tady jsem ráda, že jsem ho nechala, výšivka je krásná jemná. Prostě to na ní sedí. A u rtěnky to bude stejné.
Mili, myslím, že se nemusíš bát, x budou jeden jako druhý.
 
jaji+mijamija
Děvčata,děkuji za reakci a názor.
Já vím,že jejich látky jsou příjemné a výšivka na nich vypadá dobře.Na len už jsem taky něco vyšila,ale jelikož tohle je ženská tvář,tak jsem měla strach,abych to neměla nepravidelné a nepěkně vyšité.Uvidím až to přijde,dostanu to teprve k narozeninám ,v srpnu,třeba změním názor až to budu mít v ruce.
 
mamami - vždycky jsem si nechala jejich látku
Milí a není to škoda, Lanarte má moc krásné látky v sadách a moc hezky se na ně vyšívám.
Lanarte-výměna látky?????
Holky jeden dotázek,hlavně Vy kdo hodně vyšíváte Lanarte.Prosííím o radu.Vyměňoval jste někdo někdy u Lanarte len za Aidu?Samozřejmě myslím 18 ct.nebo i možná 20ct.
 
Pemuš , tady je natištěné jen pozadí , ne předtištěné křížky . To byla jedna z mých prvních sad a začínala jsem jí od prostředka , jako všechny sady a natištěným pozadím .
Děkuji moc, já si právě říkala, že asi nic do série není. Já osobně nic nenašla. Ale vyšívá se tahle moc krásně, no nic, zůstane jen při ní :o)
Tak to nevím, nic mě nenapadá