Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Aktualizace záhlaví: 26.6. 2020 - časopisy

Nebojte se zeptat na cokoliv ke křížkové výšivce, pamatujte, žádný učený z nebe nespadl a každá z nás někdy začínala a přemýšlela, jak správně začínat nebo ukončovat, jak nejvhodněji vyšívat, jak dělat speciální stehy nebo třeba jak používat rám či vyšívací kruh.

Hotové i rozvyšívané práce jsou v Galerii. O předlohách se dozvíte víc v klubu Předlohy, hovory o čemkoliv najdete v Kecárně. V Bazaru můžete zkusit prodat či vyměnit cokoliv, co vám doma opuštěně leží. Pro charitu je určený Křížek dětem. Povídání o vyšívání je v klubu Poradna. Vyšíváte náročné obrazy typu HAED, Mystic Stitch apod.? Pokud ano, pak nezapomeňte navštívit Klub HAED. Vianoční/vánoční kolotoč pro ty, které chtějí udělat někomu radost vyšívačským dárkem a chtějí taky nějaký takový dáreček najít pod stromečkem.

Některé stehy:
přehled1, přehled2, francouzský uzlík (video, potřebujete Quick Time), ještě jedno video na fr. uzlík a jeden animovaný přehled různých stehů.

Začínání bez uzlíku:
blážina smyčka (slovní popis) blazina-smycka      a Jeannin camfrňouch (slovní popis) jeanny-zacatek     jehly jehly

Převodníky barev: konverze mulinek, kalkulátor, různé odkazy na konverzní tabulky

Názvy barev (DMC): Oficiální DMC - pdf soubor, Cyber Stitchers Cross, Find Stitch, Slovníček barev - univerzální

Zajímavé odkazy: Vyberte si ideální podklad, Druhy látek, Příprava návleků a klíče

Vybrané internetové obchody: Svět vyšívání (původně Ládví), NB vyšívání, Jorik, Vyshivka    zahraniční - ABC, Sew and So, 1-2-3 Stitch, Holandsko? - možno objednat přes Zdendus   výměnný obchod


Dovoz ze zahraničí (ne EU): limit od 1.4.2011 bez DPH a cla je 22 EUR ; do 150 EUR se platí 20 % DPH , clo se neplatí ; nad 150 EUR se platí 20 % DPH + 1-10% clo
Postup na celnici (pošta 120 Praha): zkušenost Kvetulinina manžela z dubna 2011


MAPA VYŠÍVAČEK I nebo MAPA VYŠÍVAČEK II

Přehled časopisů (Opravy a aktualizace prosím do mého vzkazníku. junona)
 Časopisy  Poslední číslo   Následující vyjde   Cena (Kč)   Web
 Dekor 3/2020 14.7. 2020 65  Dekor
 Kreativ (původní název: Praktická žena) 4/2020 14.8. 2020 129  Kreativ
 Malování jehlou 4/2020 20.8. 2020 69  Malování jehlou
 Ona ví 4/2020 19.8. 2020 59  Ona ví
 Rozárka 2/2020 2.7. 2020 59  Rozárka
 Výšivka 59 listopad 2020 59  Výšivka

Stránky časopisu RICO a ZDE si může prohlédnout jednotlivé časopisy.

Časopis Susanna a jiné italské časopisy zabývající se nejen vyšíváním, ale i jinými ručními pracemi lze objednat v ČR zde.
Paní Havlová má nyní nejen e-shop, ale i kamenný obchod v Praze u metra v Ládví.

Alba okouních vyšívaček - pokud chcete přidat vlastní album, kontaktujte matsek.
Archiv klubu HAED , Klub vyšívání


mohu se zeptat jaké stoličky?
Plastové stoličky
Dobré ráno děvčata, Jelikož nastal čas Škrdlovic nabízím, že Vám přivezu plastové stoličky (vysoká, střední a malá). Vyprodáváme za symbolickou cenu 30,- Kč. Jsou tam už zbytky, takže nezaručuji barvy. Ahoj Šárka
 
SEWANDSO má dnes slevy
Většinu bych nechtěla zadarmo, ale je tam Thea Řím z polovinu.
 
Sraz Škrdlovice květen 2016
Ahoj holky, vyhlašuji sraz květen 2016. zálohu za ubytování prosím na účet 517102018/2700, cena 220 kč/noc. Do vzkazníku prosím kdy pojedete, jakým jídlem začnete a skončíte. Děkuji a těším se na vás.
 
Annie A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci!  album
Tak se asi rozhodnu podle ceny :-)
 
Vyšívala jsem Zolotoje Runo a bylo to fajnový :-)
No myslím, že jsou kvalitou tak na stejno, jen Riolis dává do sad barevné předlohy (což ne každému vyhovuje) a Zolotoje runo tam dává černobílé předlohy. Jinak jsem vyšívala oboje a oboje se mi vyšívalo stejně dobře. :-)
Annie A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci!  album
Holky, myslíte, že je lepší výrobce Riolis nebo Zolotoje Runo? Mají stejné obrázky, které bych chtěla a nevím, koho zvolit.
 
Nákup na SEWANDSO
Ahoj, připomínám, že budu cca 15.4.2016 nakupovat na http://www.sewandso.co.uk/default.aspx Kdyby se někdo chtěl připojit, je vítán. Zboží můžu vzít i do Škrdlovic nebo posílám poštou doporučeně.
 
Pokud je jen lehce máznutý dá se zachránit funkcí Doostřit v jakémkoliv obrázkovém editoru, já používám Irfan. Pokud jsou to spíš rozmazané šmouhy, tak obrázek nezachráníš, můžeš ho rovnou hodit do koše.
Já tomu tedy vůbec nerozumím(pogramům),ale to by se dalo asi i s nějakým programem na úpravu fotek,asi.....
Prosím vás, vy co děláte předlohy, existuje nějaký program, který z rozmazaného snímku udělá nerozmazaný ? Asi blbost co ?
 
Teda , promiň , ale do tohoto bych se doopravdy nepouštěla . Slon je parádní , ale předloha je na "Chocholouška " Na můj vkus je tam hodně růžových barev a předloha je dost " rozsypaný čaj" . Abys ve finále nebyla zklamaná . Já těmhle programům zadarmo nedůvěřuji . A s každou vytvořenou předlohou je potřeba si trochu " pohrát " , aby byla za prvé vyšívatelná a za druhé aby výsledek odpovídal fotce .
http://uloz.to/xFKDGLAr/p2p-2614686-pdf pro jistotu tady
Jo a tady je co jsem si zkoušela udělat ,už jen to vyšít file:///C:/Users/probook/Downloads/P2P-2614686.pdf
program na výšivky z fotek
Ahoj, našla jsem prímovej program na vyšívání z fotek tak se ptám zda ho někdo znáte a používáte http://www.pic2pat.com/index.cs.html
 
Nákup na SEWANDSO
Ahoj, budu cca 15.4.2016 nakupovat na http://www.sewandso.co.uk/default.aspx Kdyby se někdo chtěl připojit, je vítán. Zboží můžu vzít i do Škrdlovic nebo posílám poštou doporučeně.
 
Dej pokoj s vánocema :-)
jerrylee Deň bez vyšívania je ako deň bez slnka!  zase ďalší závislák
díky, tak predsa dorka. ja som bola skalopevne presvedčená, že nápady a rady. ja viem, jeden bol mizerne vytlačený. dokonca mi vtedy posielali predlohu ešte raz poštou a bola tak isto na prd.
já je našla v magazínu dorky 4/2000, ale ten medvídek byl dost brutálně rozmazanej