Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Aktualizace záhlaví: 26.6. 2020 - časopisy

Nebojte se zeptat na cokoliv ke křížkové výšivce, pamatujte, žádný učený z nebe nespadl a každá z nás někdy začínala a přemýšlela, jak správně začínat nebo ukončovat, jak nejvhodněji vyšívat, jak dělat speciální stehy nebo třeba jak používat rám či vyšívací kruh.

Hotové i rozvyšívané práce jsou v Galerii. O předlohách se dozvíte víc v klubu Předlohy, hovory o čemkoliv najdete v Kecárně. V Bazaru můžete zkusit prodat či vyměnit cokoliv, co vám doma opuštěně leží. Pro charitu je určený Křížek dětem. Povídání o vyšívání je v klubu Poradna. Vyšíváte náročné obrazy typu HAED, Mystic Stitch apod.? Pokud ano, pak nezapomeňte navštívit Klub HAED. Vianoční/vánoční kolotoč pro ty, které chtějí udělat někomu radost vyšívačským dárkem a chtějí taky nějaký takový dáreček najít pod stromečkem.

Některé stehy:
přehled1, přehled2, francouzský uzlík (video, potřebujete Quick Time), ještě jedno video na fr. uzlík a jeden animovaný přehled různých stehů.

Začínání bez uzlíku:
blážina smyčka (slovní popis) blazina-smycka      a Jeannin camfrňouch (slovní popis) jeanny-zacatek     jehly jehly

Převodníky barev: konverze mulinek, kalkulátor, různé odkazy na konverzní tabulky

Názvy barev (DMC): Oficiální DMC - pdf soubor, Cyber Stitchers Cross, Find Stitch, Slovníček barev - univerzální

Zajímavé odkazy: Vyberte si ideální podklad, Druhy látek, Příprava návleků a klíče

Vybrané internetové obchody: Svět vyšívání (původně Ládví), NB vyšívání, Jorik, Vyshivka    zahraniční - ABC, Sew and So, 1-2-3 Stitch, Holandsko? - možno objednat přes Zdendus   výměnný obchod


Dovoz ze zahraničí (ne EU): limit od 1.4.2011 bez DPH a cla je 22 EUR ; do 150 EUR se platí 20 % DPH , clo se neplatí ; nad 150 EUR se platí 20 % DPH + 1-10% clo
Postup na celnici (pošta 120 Praha): zkušenost Kvetulinina manžela z dubna 2011


MAPA VYŠÍVAČEK I nebo MAPA VYŠÍVAČEK II

Přehled časopisů (Opravy a aktualizace prosím do mého vzkazníku. junona)
 Časopisy  Poslední číslo   Následující vyjde   Cena (Kč)   Web
 Dekor 3/2020 14.7. 2020 65  Dekor
 Kreativ (původní název: Praktická žena) 4/2020 14.8. 2020 129  Kreativ
 Malování jehlou 4/2020 20.8. 2020 69  Malování jehlou
 Ona ví 4/2020 19.8. 2020 59  Ona ví
 Rozárka 2/2020 2.7. 2020 59  Rozárka
 Výšivka 59 listopad 2020 59  Výšivka

Stránky časopisu RICO a ZDE si může prohlédnout jednotlivé časopisy.

Časopis Susanna a jiné italské časopisy zabývající se nejen vyšíváním, ale i jinými ručními pracemi lze objednat v ČR zde.
Paní Havlová má nyní nejen e-shop, ale i kamenný obchod v Praze u metra v Ládví.

Alba okouních vyšívaček - pokud chcete přidat vlastní album, kontaktujte matsek.
Archiv klubu HAED , Klub vyšívání


Bude to bez pasparty a zapomněla jsem ještě dodat, že rámeček chci ještě dát tak 1 cm od výšivky, ne těsně s ní, takže na okraj zbyde ne 10 cm, ale 9 cm, tak snad to bude stačit.
je povedená, mě zaujala ta zelenina u nás tet jede DVD od Billa obchodu, tak že bych konečně po roce sáhla na jehlu, jak já nestíhám až bych brečela :(, díky za odkaz
 
Ty 3 " baby " v kloboucích jsou zajímavé a jsou hezká i ta auta
jerrylee Deň bez vyšívania je ako deň bez slnka!  zase ďalší závislák
časopis BÁRA
už je v predaji nové číslo http://www.bara.sk/bara/6-CASOPISY/25-Cislo-19
 
Já nechávám klasicky 8 cm,alle vždycky látku obentluju,aby se netřepila
jerrylee Deň bez vyšívania je ako deň bez slnka!  zase ďalší závislák
zalezi tiez na tom, ci budes davat paspartu alebo nie. ale 10cm bude urcite stacit. ja som nikdy viac nenechavala.
Okraje výšivky
Ahoj, chtěla jsem se zeptat kolik necháváte cm od výšivky na zarámování? Mám obrázek přibližně 38,5 x 44,5 cm a nechala jsem na každé straně od výšivky 10 cm, tedy na jedné straně je to 9,5 cm tam se mi látka mírně roztřepila. Myslíte, že to stačí nebo jsem měla nechat raději více? Někde jsem četla, že někdo nechává až 13 cm. Nerada bych totiž něco vyšila a pak zjistila, že mám látky na zarámování málo. Díky.
 
Vždyť píšu, ano, vyprala bych ji i klidně předtím, než na ni začnu vyšívat :o))))))) Snad se ozvou ty holky, co to tak dělají, protože co vím, je jich více, co nejdřív aidu vyperou a až potom na ni začnou vyšívat.
Jestli ty ohyby výšivce uškodí, to si nemyslím. Ale na 100% to neřeknu s jistotou.
U aidy bych se vůbec nebála a klidně ji vyprala spíše v chladnější vodě ( prý když se vyšitá výšivka na aidě pere v teplejší vodě, tak se látka kolem křížků zatáhne ) a vyžehlila.
Co vím, dělá to tak více holek.
Mám kolíbku i q-snap a u mě jednoznačně vede kolíbka, protože mám volné ruce. Ukončuju camfrňouchem a vespod to nějak odstřihnu nebo vyjedu o kousek dál a odstřihnu navrchu. A ty klipy jsou stejný rozměr na oboje takže se dají vyměnit.
Turante+tulenik
Milé uživatelky rámků,děkuji za postřehy a informace,Ještě uvidím jestli se ozve někdo další.Já měla kolíbku a tu jsem prodala,protože mi vadilo při zapošívání jak to musím kostrbatě otáčet,
Sice stále vyšívám jen na bubínku,ale pořád si říkám,jestli by se mi ta moje velká plachta(KK)líp neděla na tom obdélníku..........
 
Turante křížky a zase křížky  něco málo na ukázku
Já bych ještě dodala, že mně přijde RaR o trochu těžší než Q-snap do ruky. A já třeba ani moc nevyužiju kolébku, protože se mi tam blbě drží ruka a mám to moc daleko od očí. Takže ho používám jen jako rám, stejně jako Q-snap.
Mám oba typy:
- R&R má lepší tvary (kolíbku) a líp drží sestavený rámeček, kdy jsou viditelné spojky v rozích. Ty ale někomu mohou vadit při chytání látky. Klipsny časem povolují a já si je podkládám papírovým ubrouskem, aby látka dobře držela.
- Q-snap má lépe vyřešené klipsny - mají takové vnitřní zoubky, takže je zatím nemusím podkládat. Má jinak konstruovaný rám - spojky v rozích jsou vnitřní, takže nic nepřekáží na vnějším obvodu trubek, ale mě se to pak třeba trošku hůř drží a taky se mi to při manipulaci rozjíždí, ale zase se dají trubky nastavovat a rámeček tak zvětšovat podle potřeby.
Takže bych vybírala podle rozměru, který člověk potřebuje - každý má svoje mouchy, ale ve výsledku fungují oba dobře.
Q-snap X R&R rámy
Prosím kdo používáte některý z těchto rámečků na vyšívání,jaký je mezi nimi rozdíl(oba nabízí NB vyšívání).Jsou to v podstatě stejné výrobky jen od jiného výrobce nebo v čem se případně liší??Děkuji za info.
 
Zdezby vyšivka 
Pokud budeš vyšívat půlkřížkem podklad prosvítat bude. U gobelínového stehu bude sice vyšší spotřeba příze, ale podklad prosvítat nebude a stačí jednou celou nití tj. šest vláken.Při tvídování dáš tři vlákna jedné barvy a tři vlákna druhé barvy ( dle rozpisu)
Ne, ne, jsou to klasické bavlnky na vyšívání od DMC a ne gobelínová vlna, ta má úplně jiná čísla. Jsou tam i uvedeny čísla bavlnek od Anchoru, kdyby chtěl někdo vyšívat jimi a to je také pouze vyšívací bavlnka a ne vlna, takže spotřeba bavlnek bude asi značná.
DMC nejsou jen bavlnky, ale i gobelinove vlny, takze na předloze jsou asi míněny ty vlny. Pokud je tam více barev na 1 pulkrizek, tak asi jde o tzv. tvidovani, tzn. více barev do jedne jehly. Ať se daří.
prosba o pomoc s gobelínem
Ahoj, vím že je tohle fórum o křížkové výšivce, ale potřebovala bych radu ohledně přízí na předtištěný gobelín a nevím kam jinam se obrátit, tak třeba zde někdo bude vědět. Potřeboval bych se poradit kolika nitěmi (nebo vlákny z té nitě) vyšíváte gobelín? Rozhodla jsem se, že ho budu vyšívat půlkřížkem. Předloha je na DMC bavlnky a jednou nití (tedy šesti vlákny) je to málo podklad prosvítá. V obchodě jsem viděla nějakou gobelínovou sadu se stejně velkými dírkami a tam byla přímo přiložená silná vlna, tak uvažuju že klidně mohu použít dvě nitě (tedy 12 vláken), to už by pak podklad neprosvítal. A ještě pokud na předloze je někde hodně vedle sebe víc barev, tak při půlkřížkách bych se musela rozhodnout jen pro jednu z nich, tak mě napadlo, že to vyřeším ještě polovičními půlkřížky, tedy půlka půlkřížku jednou barvou a půlka druhou. Jak toto řešíte vy? Všem předem moc děkuji za pomoc. Mám moc krásný gobelín, tak ho chci mít pěkně a správně vyšitý.
 
ubrusy
Tak jsem posledního dubna vytáhla šicí stroj , že nastříhám a budu šít ubrusy a místo toho abych se 1 května vyskytovala pod kvetoucí jabloní :-) , jsem se úspěšně zalomila a drží mě to do dneška :-(( cho , ten vývin "mladý holky " je prudký a naprd :-((
 
ubrusy
Mám hotové ubrusy 90 x 90 cm a 42 x 100 cm , které mají vetkané vyšívací pruhy
a pak jsme koupila v metráži ubrusovinu , kterou musím promyslet , jak nastříhat , aby mi nezbyly malé nevyužitelné pruhy .
V týdnu dám ty první do obchůdku .

A děkuji za info :-)