Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Křížek dětem

Oficiální stránky klubu KŘÍŽEK DĚTEM , Křížek dětem na Facebooku

Právě probíhající projekty:
Dětská charita (Ladusa - do 15.9. 2021; pro dětská oddělení FN v Olomouci; motivy pro děti a mládež do 18 let, vyšívat se můžou obrázky na polštářky, dále opět magnetky a záložky do knih)

Svůj obrázek, který jste si vybraly pro určitý projekt můžete posílat na ukázku na e-mail: nahledy@klubvysivani.cz. Do předmětu e-mailu napište název projektu, do kterého chcete svůj obrázek zařadit.

Tabulka vhodných rozměrů obrázků pro rámování:
Tabulka je samozřejmě jenom orientační pro standardní velikosti rámečků. Je potřeba každý obrázek posoudit individuálně, pokud ustřihnete látku větší a obrázek správně umístíte doprostřed látky, tak tím nic nezkazíte. Větší látka se dá dodatečně při rámování ustřihnout, s menší látkou už se při rámování žádné další zázraky udělat nedají. Ideální okraje kolem obrázku jsou minimálně sedm až deset cm. Děkujeme.

rámeček min. rozměry látky max. rozměry obrázku
18x24 cm 22x28 cm 16x22 cm
24x30 cm 28x34 cm 22x28 cm
30x40 cm 34x44 cm 28x38 cm

Vhodná velikost motivů na magnety:
Ideální velikost je tak do 40 x 40 křížků na plastové kanavě 14ct, což obnáší cca 8 x 8 cm. Pochopitelně nemusí být čtvercové a mohou být i menší. Pokud bude motiv o 5 křížků větší, svět se nezboří. Tady jde o to, že velké motivy pak hůř drží, podlepují se magnetickou folií a ta nemá takovou sílu jako klasický magnet, který je výrazně dražší .

Zodpovědné osoby: Angela, Bluemar, Ladusa ( koordinátorky všech projektů). Codik (moderátorka diskuse v klubu), junona (péče o záhlaví klubu a o obrázkové galerie), spiider (webmasterka oficiálních stránek klubu), Bluemar (editorka textu pro oficiální stránky klubu)


Křížek 2021
Od začátku února jsem byla " mimo provoz" :-) , tak teď dávám odkaz na Křížek na fb , kde uvidíte aktuální dění v Křížku :-) https://www.facebook.com/groups/krizekdetem
 
Křížek 2021
Mám hotové obaly na knížky z " výšivkových ležáků" - některé jsem převzala ještě od ivaver z klaunské charity , některé odložené , které se na polštářky nehodily , na velké dětské i klasické knížky . Obaly jsou " rostoucí" - tzn. jak na slabé tak silnější knížky

klasická velikost IMG-20210126-101217; IMG-20210126-101324; IMG-20210119-152415; a velké dětské knížky IMG-20210126-101431;IMG-20210126-101514;IMG-20210119-152517;
 
aha.....
tak už vím , kde se berou otazníky ...pokud píšu příspěvek na okouna z telefonu nebo tabletu a dám smajlíka ( ten se mi v androidu zobrazí) , tady na okounu mi to hodí otazníky .... takže smajlíky pro příště ne :-)
 
Zetus,děkuji????nebudu sem muset vkládat jednotlivé fotky z příspěvku na fb.A chceme,aby je viděli i ti , co registraci na Facebooku nemají
Odkazy jsem vyzkoušela a fungují dobře. Snad to tak zůstane.
dotaz :-)
Věděla byste některá toto ??? Pokud dám na facebook do veřejné slupiny fota výšivek a výrobků pro Křížek a sem na okouna dám na příspěvek odkaz - mohou ho vidět i ty z Vás , které nemají na fb účet ?
Prosím o odzkoušení někoho , kdo na fb účet nemá . Děkuji a dejte prosím vědět
https://www.facebook.com/groups/krizekdetem/permalink/415216886569229/
https://www.facebook.com/groups/krizekdetem/permalink/415217539902497/

a odkaz na veřejnou skuupinu : https://www.facebook.com/groups/krizekdetem
 
zabrousila jsem dnes sem a znova zkoukla vyhlášení letošního kola dětské Křížku dětem a kroutím hlavou , jak se mi úplně na konec textu dostaly otazníky . Pochopitelně to bylo omylem a pochopitelně se na obrázky moc těšíme :-) , omlouvám se za překlep
 
arlekinazc  
Děkuji. :-)
To je pěkný neokoukaný obrázek , díky moc , ty naše stálice :-) Jo , na polštářek 2 cm stačí , přizpůsobím tonu další strany .
arlekinazc  
Jsem na začátek čekala!  :-) Nu, tak část byla přepravena ještě v říjnu, ale nestihla jsem to poslat. :-) Lahviček bude celá sbírka. :-) Doufám. Děkuji tě.  
arlekinazc  
A ještě  mám tento obrázek. Ale nevím bude pro polštář vhodný nebo ne.  Je velikost 15 na 22 cm. Ale bohužel z jedny strany (pravá ) má látky jen 1-2 сm. Tam je jenom pul kříž a to může být i pod látkou.  Půjde to nebo ne?1-P1010176
 
Křížek 2021
abych nemusela vkládat spoustu obrázků , tak tady je odkaz na Křížek dětem https://krizekdetem.klubvysivani.cz/projekt-1-2021-detska-charita-fn-v-olomouci/ . Jsou tam odložené hotové polštářky na letošek a obrázky ponechané taky na letošek . A už asi 5 letošních " vlaštovek " :-)
 
:-) rychlice jedna :-) magnetek není nikdy dost :-) Lahvičky určo půjdou buď na záložku nebo magnetek :-) Děkujem za Křížek . A zpráva pro tebe , z pandy a mořská panny budou obaly na knížku (až je dodělám , hodím foto) a koník půjde na polštářek . A píšu ti ještě sz
arlekinazc  
Ahoj, mám pro Vás par magnetek. 1-P1020223 1-PA300066 1-PA300069 a taky mám otázku.  Budou takový lahvičky moc velký na magnety? Nebo může být záložka? Velikost je 19 na 52 křížky. 1-P1020224 1-PB100014
 
Křížek dětem 2021
Vyhlašujeme akci Křížku dětem na rok 2021
Obdarovaný - FN Olomouc , dětská oddělení

Naše výrobky budou opět použity jako odměny dětem za statečnost. To znamená záložky, magnetky , polštářky s výšivkou a z obrázků nepoužitelných na polštářek obaly na knížku . Opět připomínáme, že na dětských odděleních jsou děti do 18 – ti let , takže výběr motivů je nepřeberný a prosíme i o nějaké obrázky pro puberťáky.

1.obrázky na polštářky
obrázky na polštářky tak jak dřívějších kolech , maximální velikost obrázku ( POZOR ZMĚNA ) 20 x 20 cm , minimální 15 x 15 cm , obrázek nemusí být čtvercový , ale zachovat zmíněné velikosti aspoň na výšku či šířku , konečná velikost polštářků bude 35 x 35 cm ,popř. 40 x 40 cm dle obrázku.
K obrázku je potřeba přispět na materiál částku 50,- Kč na 1 polštářek

Jelikož jsme vloni odložili na letošní rok 12 polštářků už ušitých , dále tu mám 24 obrázků na polštářky nezpracovaných a cca o 10 dalších už hotových víme , tak pro letošek stačí od každé z vás, která chce vyšívat obrázky na polštářky , maximálně 2 ks, aby se mi tu nehromadily a stačila „přijít řada „ na všechny přispívající vyšívačky a jejich výšivky v podobě polštářku se dostaly k dětem.
A prosíme , abyste , než začnete vyšívat obrázek , přečetly loňské „ zamyšlení“ nad obrázky ( o pár příspěvků níž)

2. záložky a magnetky
záložky a magnetky to jsou velice vděčné drobné dárečky a je mezi námi dost děvčat, která rády motivy na magnetky, ale i záložky vyšívají, takže se meze Vaší tvořivosti nekladou. Magnetky prosím vyšívejte na plastovou kanavu a spíš drobnější motivy, maximálně do 40 křížků na výšku či šířku. Záložky je možné vyšívat na kanavovou stuhu, plastovou aidu, ale i na vyšívací látku . V případě vyšívací látky je potřeba nechat okraj cca 2 cm, aby se záložka dala při kompletaci začistit a zpevnit proti párání. Kompletaci záložek a magnetek děláme hromadně, takže stačí motivy jen vyšít .
U záložek a magnetek bychom prosili o symbolický příspěvek na pomocný materiál ( vyztužovací plátno, laminovací folie ……) odhadem na magnetku 2,- Kč, na záložku 5,- Kč.

3. obaly na knížky
Nahromadily se mi malinké a ne moc vhodné obrázky na polštářek ( některé ještě převzaté od Ivy z okouna zbylé z klaunské charity) , tak jsem z nich začala šít obaly na knížky . V žádném případě to ale není pobídka k tomu , aby jste vyšívali „pidi“ obrázky , jen je zpracuji , aby neležely dál ladem .

Výše příspěvku není limitována, pokud chcete poslat příspěvek vyšší, bude vítán a předem velice děkujeme. I když se snažíme zajistit materiál co nejlevněji, i tak jeho ceny rostou .
Kolo se bude uzavírat 15 . září, potřebujeme nějaký čas na zpracování a předávka bude cca průběhu října. Moje adresa na poslání Vašich výšivek je na stránkách Křížku dětem .
Už se na Vaše výšivky moc těšíme ????
 
No , bylo to Vlaďko trochu složité , ale nakonec jsme se domluvili , že když není možná osobní předávka , tak že pošleme vše přepravní službou . Zpracovali pro nás doopravdy krásné a jedinečné poděkování . To nás všechny jistě velice těší a utvrdí v tom , že naše " práce" pro děti má smysl:-) A pochopitelně " nakopne " do dalších let :-)
Moc děkuji za zprávu z nemocnice. Nedávno jsem si říkala, že to asi letos nepředáte a ejhle, takové krásné poděkování. Tak mě to nakoplo, že jsem hned udělala objenávku v NB vyšívání a už "zařezávám".
 
arlekinazc  
A taky nesu vám trochu špatnou zprávu.  Od roku 2021 Darice přestává vyrábět plastovu aidu.  Prozatím žádnou alternativu jsem k ni nenašla.  :-(
 
arlekinazc  
Je to nejlepší chvilka roku - předávání!  
Křížek dětem
Bohužel jsme nemohli dárky vzhledem k letošní situaci předat osobně , o to víc nás těší , jejich krásná slova poděkování zpracovaná do " příběhu" :-)