Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzično

Spravují:

Stranger,
Šnek,
ghort

Může vás zajímatReklamaTento klub je určen k diskusím o křesťanství a o všem, co se ho týká.

Tento klub není určen k bezmyšlenkovitému odkládání odkazů nebo obrázků, které Vám přijdou pod ruku.

Pro speciálnější dotazy je možno využít též klubů Bible a Církevní dějiny.


Ze samé podstaty křesťanství plyne rozmanitost, kterážto v klubu občas vede ke drobným různicím...

... ztěžujícím pokojnou diskusi. Proto kromě mocných moderátorů a ještě mocnějších správců tématu nad klubem bdí falanga očišťovatelů, vybavených právem mazati, v současném složení St.Martin, Japok, Ocs, Jan.S.Harold, Tander Lee, Cichlasoma, Maftík, Fukung.


V té "evangelické" verzi je to skutečně zřetelnější. Měl jsem pocit, že mi tam uniká ještě nějaký další význam. Děkuji.
 
Vzhledem k tomu, že jsem to slýchával v této podobě, tak mi to přišlo celkem jasné. Zvlášť když to většinou je zařazeno k Večeří Páně.
Asi úplně obyčejně - štědrý je, kdo má jmění a rozdává ho. Ze tvé ščědrosti pak je naše bohatství, teda sbožie. Např. naše zdejší láska plyne z té boží nebeské, bez boží přízně bysme si neuvařili ani oukrop. Ach ta láska nebeská. Nebo blbnu a je to fakt složitější?
Úplně nerozumím významu slova štědrý v této staré duchovní písni. Věděl by někdo?

Jesu Kriste, sčedrý kněže,
s Otcem, Duchem jeden Bože,
Tvoje ščedrost naše sbožie.
Kyrieleison.
https://www.youtube.com/watch?v=mSGw5V697EA
 
arnost Snad zas nechci tak  moks
 
fukung. starý fukung s novým heslem 
Dík, jen mi v kontextu Pithova "kazani" prijde posledni stať slabší
Díky, nějaké bližší info? Parte?
arnost Snad zas nechci tak  moks
(Davidka ovsem ani naznakem)
arnost Snad zas nechci tak  moks
Duka sepsal text, ktery pozitivne zminuje Halika (byt je patrne, ze to nedela rad)

https://blog.aktualne.cz/blogy/dominik-duka.php?itemid=41310

(a neni teda nezajimavy)
 
Rozdíl to je, wtz.
 
ta kniha "Bůh nefunguje a proto v Něho věřím" mi způsobila zajímavé stavy: po jejím dočtení jsem dostal silnou úzkost, která trvala asi jeden či dva dny, ale po jejím ústupu jsem se cítil stabilnější a bohatší, vlastně to zase asi "vypálilo" nějaké ty příliš dětinské představy o Bohu a posunulo mě to dál
 
to není dobrá otázka ausgerechnet na mě, protože abych se přiznal tak jsem moc křesťanských knížek nečetl: mám vlastní "custom" duchovní cestu, která je křesťanstvím "pouze" částečně inspirovaná. Z křesťanských knížek co si vybavuju že jsem četl tak to byly Šnekovy knihy "Cesta k Duchu" a "Mystika pro samouky", potom tři knihy C.S. Lewise, potom knihu "Bůh nefunguje a proto v Něho věřím" která mě zaujala v knihkupectví názvem. ještě mám nějakého Halíka, ale toho jsem nečetl soustavně a celého.
(Ti misionáři jsou evangelikální, ne evangeličtí.)
Díky za tip. Ale malé zamyšlení: Není spousta těch křesťanských knížek jen popisem jednotlivých příček Jákobova žebříku, kterým tak jako tak stejně musíme projít? Ta naprosto jednotvárná a monotónní práce kterou předvedl Chaplin ve zmíněném linku podle mojí soukromé zkušenosti velice podporuje meditativní činnost a stav sníženého vědomí, při kterém se člověku v hlavě začnou samy objevovat různé nápady a postřehy, které by jinak v bdělém stavu nepostřehl.
Zemřel Jindřich Slabý. Jeden z ekumenických překladatelů NZ, farář ČCE, učitel, překladatel...
 
fukung. starý fukung s novým heslem 
skvělá knížka
ED: Tohle sis sem dovolil postnout poté, co jsme vyjasnili používání slov „evangelický“ a „evangelikální“? To bylo naposledy, hochu. Příště to smažu, popříště budu banovat.
https://www.databazeknih.cz/knihy/falesne-predstavy-o-bohu-143867

Mnoho kněží, řeholníků a laiků hlásá navenek Boha jako dobrého pastýře, milujícího otce, zatímco v nitru jsou sžíráni úzkostí a falešnými pocity viny.
Takové představy o Bohu jsou často potlačovány ze strachu, že bych se musel s tímto nebezpečným Bohem vypořádat. Stejně jako jiné potlačené životní zkušenosti však mohou vést k onemocnění a bránit osvobozující víře a plnému životu.
Prostřednictvím mnoha příkladů líčí Frielingsdorf srozumitelným a živým jazykem účinek těchto falešných, démonizujících představ o Bohu a na základě svých dlouholetých terapeutických zkušeností dává návod, jak mohou být odhaleny a překonány.
Zpracováním potlačených negativních zkušeností je možné orientovat se na živoucí a uzdravující představy Boha, jak nám ho zjevuje Bible.
Karl Frielingsdorf, SJ, nar. 23. 2. 1933; profesor pastorální psychologie a náboženské pedagogiky a vedoucí Institutu pro pastorální psychologii ve Frankfurtu. Mezi jeho díla patří například: Od přežívání k životu.
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Misionáře u nás nechceme. Brazilským domorodcům došla s věrozvěsty trpělivost
7. listopadu 2021 11:14

Domorodcům z odlehlého údolí v brazilské Amazonii po letech došla trpělivost s evangelickými misionáři z USA, kteří nenechají jejich společenství žít v izolaci ani během koronavirové pandemie. Původní obyvatelé šiřitele křesťanství viní nejen z roznášení nemocí, ale také z rozdělování komunit či kažení mládeže. Zbavit by se jich chtěli nadobro.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-pandemie-brazilie-amazonie-udoli-javari-misionari-americane-evangeliste-krestanstvi-vira.A211101_132543_zahranicni_dtt