Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Posloucháte na rádiových stanicích detektivky, romány či pohádky? Nebo máte doma kazety s literární tématikou?

Mluvený panáčekRecenzní web NaposlechMluvené slovo najdete na:
(==> *klik*)

Knihovna Do ucha


(do-ucha.cz)


----------
Poznámka pod čarou: Ano, Království skončilo. Ne, nevíme přesně, proč. Pravděpodobně kvůli porušování autorských práv stran audioknih.

janouch ...nezpívám, vystupuju! 
Tyhle narážky na nového ministra zdravotnictví každého jen otravují.
Curzio Malaparte - Kůže
 
fukung. starý fukung s novým heslem 
Ď
Našel jsem na známém ukládacím serveru.
fukung. starý fukung s novým heslem 
nemáte to někdo sosnutý, než zkusím oprášit login na doucho.
Kdyby snad někdo, stejně jako já, přehlédnul, že je k poslechu Šikmý kostel, tak je to tam ještě 1 den.

https://ostrava.rozhlas.cz/karin-lednicka-sikmy-kostel-nechte-se-vtahnout-do-romanove-kroniky-ztraceneho-8449953
 
Pěkné, díky.
To je myslím na úplně jiný klubiki a jinou diskusi, takže jen stručně - chování některých lidí v tomto státě ve stylu mstít se a vyjebávat, toť vše.
pokud mate radi historii 2. svetove valky a nevadi, ze v anglictine, doporucuju na poslouchani tenhle kanal na Youtube. Maji tam namluvene cele knizky. Prave posloucham "Army of Evil: The history of SS" a "D Day through German eyes" - Oboje vynikajici.


https://www.youtube.com/channel/UCZFg46Y1WtByBTHZgtwhtrg
 
asskymo Okoun. Still better than ISIS. 
Co ti to jen připomíná, poděl se.
Co mi to jen připomíná... dík každopádně za obojí.
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Tak k tomu ti povím hezkou historku: dramatik a dramaturg Jiří Ptáček napsal v půlce 70. let rozhlasovou hru na objednávku Čs. rozhlasu. Ten mu ale nakonec realizaci znemožnil, hru nepřijal a nedal mu ani peníze. Ptáček to dal k soudu, ten mu dal za pravdu a Čs. rozhlas mu tedy podle smlouvy hru přijal, nechal ho to režírovat a natočit - a když to odevzdal, hned to smazali.
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Mazalo se z důvodů ideologických, když byl některý herec v nemilosti (potkalo to například Miloše Nedbala), když byl nedostatek materiálu (rozhlasové pásy byly nedostatkovým zbožím), mazaly se věci, které se natáčely "k výročí" a po první repríze to šlo pryč, protože to byly sračky (např. k tzv. Vítěznému Únoru)...

Víc k tomu najdete v článku Jiřího Hubičky "Věc: mazání": https://ulozto.cz/file/QIMlJKA9u2hj/03861649-pdf
 
U Mayday je to psáno v popisu, jak zmiňoval právě Přemek. Ale tam se to stalo omylem. Každopádně když teď poslouchám Rádio Retro aktuální, tak tam se probírá mimo jiné i to, jak fungoval archiv pásků a přišlo mi, že to měli neskutečně zmáklý a pod palcem, takže k podobným věcem nemohlo dojít. Maximálně tak někdo poškodil nahrávku díky tomu, že nosil magnetický náramek (svého času tak oblíbený krám), ale že by někdo jen tak sáhl a přemáznul něco... no zřejmě se to stalo, ale že zrovna u takových skvostů, vzhledem k tomu co sraček se nahrávalo a pouštělo do éteru. Každopádně bych čekal, že sáhnu li po něčem k přemazání, přemýšlím u toho jak moc to přemazané případně bude chybět. A rozhlasové hry by byly jedny z posledních, po kterých bych coby kanibalizování materiálu sáhl. No nic, nechci tu machrovat co bych dělal a nedělal, jen mi to přijde smutný.
Hannibal_Lektijer   SUPPORTUJ!
No říká se to i o Mayday, že takhle část dopadla. Mám pocit, že to říkal Premek a zminoval to ve vysílání radia retro i Tomáš Černý. Že se to přemazávalo kvůli nedostatku materiálu. Prostě někdo vybral pásky na které se mělo znovu nahrávat a jelo se. Vždyt ani ty Jak se máte Vondrovi tam nemaj archivované. Tak snad nějaký nadšenec Věž nahranou má. Je to už fakt dávno. Třeba by to mohli mít autoři nebo jejich dědicové.
Jako že byly drahý pásky, tak mazali, aby mohli nahrávat nový věci? Frajer přišel do práce, sedl si před ty obří skříně v tehdejším archivu a řekl si "tak co bych dneska smazal?" . A šel a smazal Věž a cestou Žraloky.... To se mi snad zdá.
Hannibal_Lektijer   SUPPORTUJ!
Ted mi přišel mail z archivu, že Věž v audiopodobě archivována není. Jen v textové. Já myslím, že se mazalo random.
 
A důvod? Jako nedovedu si představit co to muselo dát času to v tomto obsazení dát dohromady, ozvučit a podobně a pak přijde nějaký dement a smaže to? WTF?
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Omylem se mazalo málokdy, tohle byl "cílený útok". Jednu reprízu to mělo v roce 1980, pak už asi nic.
Díky moc.
Co mi teda hlava nebere, že s tím muselo být strašné práce a pak to jen tak smažou? Autorská práva? Nebo omylem? Obsazení teda velmi kvalitní a už chápu proč mi to utkvělo tak hluboce.
Též bych se přidal k velkým zájemcům, ale moc šancí tomu nedávám :(((