Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravuje:

J_H_



Reklama



Na Okounu je více rodičů, kteří čtou dětem knihy a různá doporučení jsou rozeseta po vícero klubech. Rád bych, aby případná doporučení byla na jendnom místě, protože často si něco někde přečtu, řeknu si, že si to zapamatuji a za pár hodin už nevím zase vůbec nic.

Prosím i o tipy na knihy, které jsou určeny přímo dětem (Wimmelbuchy, encyklopedie, obrázkové knihy....), případně i vyslověně dětskou literaturu pro malé čtenáře.


Dokument z klubu Výchova, seznam literatury. Možno doplňovat:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1S6geMalBlymGqlnda4kQdnWKKxj7bbeDTPsErPhT1dA/edit#gid=0

Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Emy a Drak
Ahoj, narazil jsem na opravdu zajímavou knížku. V obchodě byla zařazená jako první čtení, ale četli jsme si ji s 10ti letým synem a líbila se nám moc oběma. Jmenuje se Emy a Drak , je to takový zasněný příběh plný kouzel, který prolíná historickou Prahu s dnešním moderním světem. Hlavní hrdinkou je holčička Emy, kterou jistý čaroděj vezme na velké doprodružství :o). V první půlce je knížka jemná a chytrá, ve druhé napínavá a akční. Vlastně jsme byli na konci oba docela dojatí :o).
 
Tohle teď čtu děckám po večerech a líbí se to jim i mně https://www.databazeknih.cz/knihy/nez-zazvoni-zvonec-147085 . Ono to navazuje na cyklus, co je v archivu Proglasu, kterej zas posloucháme občas v autě ( https://www.proglas.cz/program/audioarchiv/?fulltext=&cycle=118&date_from=&date_to=&page=4#Content ) . Pohádky v knížce jsou jiné než ty rozhlasové, které mi přijdou o trochu lepší (hlavně v knížce chybí nejloblíbenější charakter sluha Troubela). Doporučuju.
 
Astrokocour je fajn, myslím, že jsme s ním začínali tak v pěti.
Jsem ráda, že jste to opravila. Už hrozně dlouho se chystám oponovat, že sexy je přeci Jarka a podivuji se vašemu vkusu.
Mne prídu pre najmenšie deti super tie Larousse encyklopédie, u nás často vydáva Pikola.
Teraz kupujeme malej (2 roky a 2 mesiace) toto: https://www.agatinsvet.cz/encyklopedie-larousse-pro-nejmensi/ (toto je teda Knižní klub)
Je to obecné, ale je tam i to ľudské telo. Greta mala od nich toto o zvieratkách a prírode: https://knihy.heureka.cz/1000-slov-priroda-kolektiv-autoru/#specifikace
a je z toho úplne nadšená, kniha je teda po roku taký roztrhaný šalát, ale chce si z toho "čítať" každý deň a udivuje starých rodičov náhodnou znalosťou zvierat typu rejnoka a tapíra :))
Tú obecnú encyklopédiu ešte nemám, tak neposúdim, ale v tejto prírodnej zvládajú parádne vysvetliť súvislosti a vzťahy, napr. tam často dávajú zvieracie rodinky, takže sa orientuje, že i jeleň má mamu, tatu a mími, že pulci sú žabie mími, vajíčka vtáčie... (Pardon za mimibazarspeak, ale som z tej knihy nadšená)
schrodingerova   .
!!!!!
ertegun Barbarus sum et nil barbari a me alienum 
Tohle není dokonalé, ale je to snad dost jednoduché a stavění pobaví.

https://www.kosmas.cz/knihy/237514/sestav-si-lidske-telo/
dětský surströmming
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
a za tyhle dvě velký dík (vlastně jsem na tebe dost spoléhal:-)
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
Dík, to si asi dám do seznamu na Vánoce 2025
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
A naše děti měly hodně rády tuhletu, Svojtka má ty okénkové knihy obecně výborné:

https://www.svojtka.cz/podivej-se-do-sveho-tela/
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
Jinak k tématu: tohle je fajn, takový ten typ knížky s barevnými celofánovými lupami, jak se z obrázku vždycky vyloupne jen něco
https://www.kosmas.cz/knihy/233023/co-se-skryva-v-nasem-tele/
Micana Tady bude do prdele hygge.  .
ježišmarjá samozřejmě vobráceně, myslím Metelku na rozdíl od Hojera, mě to příšerné jméno vždycky zmate.
(pardon za přerušení tematické diskuse, teprve teď jsem své fatální záměna všimla)
Napadl mě Astrokocour, ale možná je přece jen pro trochu starší? https://www.databazeknih.cz/knihy/profesor-astrokocour-krizem-krazem-lidskym-telem-387061
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
dík, koukám, že jste taky přidali:-)

Takže opravuji - je to pro čerstvě 4letého
 
arnost Snad zas nechci tak  moks
Já měl tuhle a dobrý. Ale možná jsem už byl školák:

horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
v ČJ