Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

lachauer

Může vás zajímatReklamaOd chvíle, kdy na pulty českých knihkupectví vtrhl světový bestseller Šifra mistra Leonarda, aby jedny nadchl a druhé rozlítil, uplynulo už přece jen trochu času a zvířená hladina se zase uklidnila. Rozbouřit ji ovšem nyní přichází románová trilogie domácí provenience s výmluvným názvem: Evangelium. Její autorka, Katrin Taillefer, žije a pracuje v Praze a odvaha jí rozhodně nechybí, jinak by se do tak kontroverzního a choulostivého tématu vůbec nepouštěla.

VYDÁVÁ NAKLADATELSTVÍ METAFORA
Výborná recenze!

stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
To by mě zajímalo, co všemi těmi úpravami a utajováním sledovali. Možná by nebylo špatné zapátrat po stopě bohyně Isis, jak to naznačuje Katrin v knize. Křesťanství má s Egyptem mnohem více společného, než by se podle všech těch zkreslených textů zdálo.
 
Bridget Per procelas ad portum 
jkom: Ale jistě! Něco se vyškrtlo, něco přidal příliš iniciativní opisovač, něco se poněkud pozměnilo. To ale není žádné tajemství, natožpak skandální zjištění nějakých tajných spolků, to ví každý, kdo se o biblistiku nebo dějiny křesťanství trochu víc zajímá, a popírají to jen blázniví fanatici. Už sama logika přece praví, že tak starý text se nemohl celá ta tisíciletí zachovat úplně beze změny.
 
redakčně upravováno?
athanasius  
V podstatě byli. Název je samozřejmě pozdější, ale katolický proud můžeme sledovat až k Adamovi. Nebo přinejmenším k Abrahamovi.
athanasius  
Cože, ty nevěříš, že Bible je zmanipulovaná? To si piš, dcero!

(Nadešla již doba, abychom to oznámili lidstvu. Dosud to bylo tajné, ale jak jsem předeslal, Katrin je naše agentka a dobře plní svůj úkol.)

jaké jsou největší rozdíly v těch překladech?
athanasius
A nebyli náhodou katolíci už před biblickými dobami? :-)
 
Tak smysluplnější debata?
Koukám, že lachauer se tady zatím příliš nedovzdělal. Neřekla bych, že je bible zmanipulovaná, spíš se do ní nedostaly texty, které připadaly církevním otcům krajně nevhodné. A to, co se do bible dostalo, bylo redakčně upravováno. Překlady do jiných jazyků taky udělaly svoje ;-)
 
athanasius  
Cože? V biblických dobách byli samozřejmě jenom katolíci. Evangelíci jsou zpackaná středověká sekta. Ano, zpackaná (mohu podrobněji vysvětlit). Že pochybuješ!
Bridget Per procelas ad portum 
P3tros: No víš, oni v biblických dobách jaksi ještě žádní evangelíci ani katolíci nebyli. Ale aspoň budeš mít co číst, až dorazíš Šifru. Myslím, že se ti bude líbit.
 
Bridget Per procelas ad portum 
Kristian: My bychom klidně rozvíjely, ale zatím se nikdo o ničem smysluplném nebaví, všichni jen blbnou a zlobí jak malí na pískovišti :o)
 
Šnek vztahovačnej alternativní  pošuk
Running: Nejsi první, koho to napadlo.
P3tr0s "Don't worry, the radiation level isn't  very high," Tom said glowingly.
Ty jo, tady mě to zajímá. A to Evangelium je o katolících nebo evangelících? Že bych si to přečetl. Šifru mám rozečtenou, jsem sice hned na začátku, ale je to super!
 
lachauer Značkovat. Měřit. Barvit. 
stromovous
Já jsem se hlavně ještě nedozvěděl, proč ta bible vůbec zmanipulovaná je. Akorát povídáte že má dva díly, někdo jiný zase říká, že ten první díl je vlastně pět dílů a že se to jmenuje Talmud. A evengelií je taky víc, ne? Katolíci přeci nemůžou považovat za svatou knihu něco tak zmateného, nebo jo?

Machometáni jedí rukama, tam by mě to nepřekvapilo.
Nevíš, jak je to s tím televizním nebo filmovým zpracováním. Ale oni to zase zmrší na obyčejnou frašku, přitom ten děj je jako stvořený pro film.
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Já myslím, že jakmile lachauer vyjde ze střední školy a trochu se protluče životem, tak zmoudří a zjistí, že internet není všechno. Že skutečné vědění se skrývá v knížkách (ale ne v těch zmanipulovaných, jako bible).
 
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
mirathea: to chápu. Já ale sleduji pár klubů, které mě zajímají, takže jsem lachauera už trošku poznal. Takže věřím, že tady to myslí upřímně, opravdu mu jde o poznání, i když se navenek někdy chová jako drzý fracek. Proto bych rád, kdybyste (ty a Bridget) trošku rozvinuly to, o čem (alespoň jak se mi zdá) máte co říct.
 
Kristian
Do těchto klubů zavítám málokdy a nejspíš o moc nepřicházím.Nějak moc mě nebaví se dohadovat s anonymními "borci",kteří o tématech nevědí nic a jen prudí.
 
Ok, tak se tady bavte o spiknutí, ač sami jste nevěřící psi! Já dávám unbook
 
nebud zpupny, tak se pravdy nedobes¨res, pokoru.