Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

lachauer

Může vás zajímatReklamaOd chvíle, kdy na pulty českých knihkupectví vtrhl světový bestseller Šifra mistra Leonarda, aby jedny nadchl a druhé rozlítil, uplynulo už přece jen trochu času a zvířená hladina se zase uklidnila. Rozbouřit ji ovšem nyní přichází románová trilogie domácí provenience s výmluvným názvem: Evangelium. Její autorka, Katrin Taillefer, žije a pracuje v Praze a odvaha jí rozhodně nechybí, jinak by se do tak kontroverzního a choulostivého tématu vůbec nepouštěla.

VYDÁVÁ NAKLADATELSTVÍ METAFORA
Výborná recenze!

Bridget Per procelas ad portum 
Lachauer: Ty bláho, to je chaos, že jo??? :o) A ještě ke všemu byl Ježíš taky Žid (nebo aspoň napůl) a do toho kostelního tržiště nikoho neposílal, ale vyrazil se všemi dveře vlastnoručně! No ale abych si nerejpla - jak se v tom nemáš ztrácet, když nic NEČTEŠ??? :-)))
 
lachauer Značkovat. Měřit. Barvit. 
Kristian
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
lachauer: no to je právě to spiknutí. Musím si teď tuhle knížku přečíst, abych odhalil, ajk to správně bylo.
 
lachauer Značkovat. Měřit. Barvit. 
Aha, takže to ani nepsal sám Ježíš, ale někdo potom?! To může být ale úplně nepřesné! Jak teda církev ví, jak to je? A jak vědí ti, co kritizují církev, že ví, jak to je, jak to je? Nějak se v tom ztrácím :((( Já vím akorát že židi Ježíše ukřižovali, protože jim v sobotu lozil po poli a posílal do kostelního tržiště ČOIku, nebo tak nějak.
Bridget Per procelas ad portum 
Lachauer: Ty jo, tak to mě nenapadlo! A přestože je nikdo nekupuje, tak je pořád někdo vyrábí a prodělává a prodělává jak blbej... Brilantní dedukce! Jo a Ježíš žádnou bibli nepsal ani tenkrát, tu za něj napsali později, ale s těmi webovkami souhlasím - ty by dneska určitě měl :o))) Kristian: Já ho přece nevzdělávám, já se bavím :o) Stromovous: Na rovinu - byla bych ráda, kdybych uměla tak hezký knížky, ale fakt nejsem :o( Ostatně running už do toho vnesl(a) jasno, ne??? :o)
 
lachauer Značkovat. Měřit. Barvit. 
Bridget
Proč jsou jich plná knihkupectví? No protože je nikdo nekupuje! To je snad jasné. Ale máš pravdu, moc nečtu a docela by mě zajímalo, proč to lidé jako ty dělají. Kdyby žil Ježíš dneska, žádnou bibli by nepsal a měl by prostě webovky. Akorát by mu to teď házelo Error #307 - Temporary Redirect to Heaven.
Kristian Celestial Emporium of  Benevolent Knowledge
Bridget: lachauera se snažíš vzdělávat marně, on je strašný buran a nevzdělanec, jen tě bude zesměšňovat, že toho víš víc než on
 
já jsem katrin taillefer.
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Bridget: Řekni rovnou – jsi Katrin Taillefer?
 
Bridget Per procelas ad portum 
Lachauer: Zbytečnost???? No to mě podrž. A proč jsou jich tedy plná knihkupectví Mně osobně se třeba počítač do tramvaje tahá dost těžko (to byl fór, vím, že existují menší hračičky), no ale jsem staromódní osoba a není nad pěknou listovací knížku. Předpokládám, že svým příspěvkem tak nějak vznešeně okecáváš, že vlastně nečteš vůbec. Proč potom zakládáš kluby o knihách? Jen z opilosti??? :o)))
 
lachauer Značkovat. Měřit. Barvit. 
Bridget
No, jaké knížky se mi líbí, to je těžké. Poslední dobou mě nic až zas tak nezaujalo...taky na to moc nemám čas. Ono v době internetu jsou taky knížky trochu zbytečnost, ne?
Joachim studujte politologii  v Olomouci!
Ahoj, jak se Vám tu vede?
 
Bridget Per procelas ad portum 
J_H_: Přiznávám, že občas to dělám taky a nejen v Luxoru :o) Lachauer: Jo tak. Vtip je ale v tom, že kdybys to četl, tak bys zjistil, že o těch zázracích a "kostelních" řečech, kterých už má kdekdo právem plné zuby, to totiž vůbec NENÍ. Právě naopak! :o)) No ale vnucovat ti to samozřejmě nebudu. Nadhoď třeba, jaké knížky se ti líbí...
 
Ano, já jse začal tot dílo číst v kavárně Luxoru, kde jsem ho uzmul z regálu. Celkem jsem tuto činnost prováděl 3x. Je to povznášející.
lachauer Značkovat. Měřit. Barvit. 
Bridget
No, já tyhle věci o Ježíšovi a zázracích moc nemusím. Stačí, že s tím pořád otravuje církev, i když to jsou jen báchorky a jde jim jen o to, dostat zpátky nahrabaný majetek. Viz katedrála.

Abych se přiznal, ani bibli se mi nepodařilo přečíst, už ten začátek mě odradil..."Bere shit Bára"... Proč bych měl číst o zdrogovaný Báře, co smaží nějakej shit? Toho jsou dneska plný ulice! :-/

Já vůbec moc nečtu (když teda nemusim, povinná četba a tak :-)). Proto se tady ptám na názor.
Yeeehaaa!
Lachauer: Ne, na tebe to nebylo :o) Ptala jsem se J_H_, který pravil, že začal, ale nemůže to dočíst. Omlouvám se za zmatek, ale jsem na Okounovi poprvé a občas netuším, kam co napsat, aby se to neobjevilo úplně jinde. Takže prosím o trpělivost, případně o radu, abych tu nepůsobila chaos. (Dík!) No a tys to tedy přečetl, když už ty písmenka znáš skoro všechna???:O)
lachauer Značkovat. Měřit. Barvit. 
to jako já? no, skoro. Ono je jich hodně.
A umíš už všechny písmenka??? :o)))
 
No vidíš!
Přál sis opravdové Katrinčiny fanoušky a už je máš tady! Co bychom pro radost bližního neudělaly, že jo? :o)