Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

OldrichReklamaKdo ho čte, ten porozumí... Pište cokoli o kterémkoli díle K.Čapka. Neznám jiného světového autora, který je lepší...

ocs sine ira et studio  OCSite
Konrád
Nic nevyřeší, avšak je-li vedena rozumně, pobaví. Tu a tam dokonce i poučí, neb nabízí srovnání pohledu mého s pohledem ostatních.

Tedy ta diskuse, samozřejmě, o diskuzi to v žádném případě neplatí ;)))

 
Konrád Slavia Praha  Mistr ligy!
K čemu je taková diskuze? :-)
 
ocs sine ira et studio  OCSite
bard
Pak by to asi chtělo širší kontext. Neboť kdybych reagoval slovy ten trumbera, to ťululum, ten bloud, ten pleticha, ten trumpeta, ten vrták..., šlo by také o citát, bez širšího kontextu však značně zavádějící ;)))
 
bard Žádná česká věta  není dost holá.
Ne to je Čapek. Doslavná citace z jeho fejetonu Hledají se jistoty.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
bard
Tedy pokud to byla odpověď na Konrádovo nevím přesně o čem se bavit, tak bych osobně upřímně řečeno preferoval tu diskusi o tom, která kniha je lepší ;)))
 
bard Žádná česká věta  není dost holá.
Někdo spočine v Bohu a někdo ve víře, že vším co je, jsou vinni židi. Někdo uvěří v jedenáctou internacionálu a jiný v bezpečnost toho, že musí být přísnost na chudý lid.
 
Melly Being good isnt always easy,  no matter how hard I try...
Oldrich: myslime oba stejnou Miladu? :)
 
Konrád Slavia Praha  Mistr ligy!
Oldrich: Vše, co jsem sem napsal šlo jen a jen ze mě... :-)

Ale upřímně řečeno, nevím přesně o čem se bavit. Diskuze o tom, která kniha je lepší mi připadají k ničemu (bez urážky).

 
Oldrich Love is axiom... 
Konrad
Myslím, že bys mohl už přestat rýpat do výroků ostatních a psát o něčem co jde z tebe. Nikoli jen upozorňovat na nepřesnosti výrokových forem ostatních... Ale dle mne je škatulkování nutné "zlo", jež se nám hodí k tomu, abychom se v čemkoli alospoň trochu vyznali. Sice je nepřesné říkat, např. "Já jsem realista, když existují situace, kde bych se určitě bezvýhrad zachoval zcela rozporuplně." OCS: Staré vily mají své osobité kouzlo, ale nemyslím tím vily typu Milada. 8-)))
janina.cz you know furt hovno and ever  shall be deemed to nestydíš
existencionalismus mi pride jako neco jinyho nez surrealismus, ne, k tomu se mas hlasit, ke smeru.. ale do existencionalistu ty lidi radej.. o to mi de, kdyz je proste radi nekam nekdo jinej, no, ale ja mam celkove divnej pristup k "umeni", tak si to tak neberte. zaskatulkujte me treba mezi puristy ;-)
 
Konrád Slavia Praha  Mistr ligy!
Citace: janina.cz the best you can get ;-) ... 9.leden 2004 12:00:06 "je skatulkovan sam" znamena co? ze ho NEKDO zaskatulkoval, ne? ja nevim, ja to nemam rada, to pak prides do knihovny a vybiras si podle toho, co o tom kdo rek, jako.. hmmm humanista, to budou zas blafy to ja nechci , hmmm existencionalisti .. a nemas vlastni nazor, me to sere no

Není existencialismus směr? ;-)))))

Ať promluví sám bard, já to nechci pořád vysvětlovat... :-)

 
ocs sine ira et studio  OCSite
A koneckonců, škatulka "humanista" nic neškodí, neboť beztak nikdo přesně neví, co to znamená ;)))

Zpět k Čapkům: měl jsem to štěstí, že jsem mohl prolézt jejich vilu; moc se mi stýská po časech, v nichž si člověk mohl rozumně dovolit schodiště přes tři patra s půdorysem bezmála 10x10 metrů. Též trik KČ se stupínkem pod pracovním křeslem -- aby bylo vidět okénkem ven -- patrně brzy okoukám ;)))

 
shaga kdo hledá najde a tak hledám já se nedám  už kvůli nim
To skatulkovani se provadi na zakladkach, v mediich apod. Vztekat se nad skatulkovanim muzes, ale to je asi tak jedine, co proti nemu muzes delat.
 
janina.cz you know furt hovno and ever  shall be deemed to nestydíš
sloupky jsou potvrzeni capkovy nadcasovosti, jojo
a "noeticka trilogie" .. ehm? co to je? ja to ctu, ja se to neucim, tak sorry :-) mne tyhle tri veci sedely hrozne moc jako celek, tak proto sem je prskla sem zaroven, navic si myslim, ze sou nedoceneny u nas

konrad> skatulkovani neni totez co smer, to zas bacha :-) a vzteka-li se bard kvuli nalepce humanisty, vzteka se podle me naprosto zbytecne, neb prostym NEskatulkovanim byste se tomu vyhnuli :-)
 
ocs sine ira et studio  OCSite
janina.cz
nejlepsi je cist jeho fejetony po sedmdesati letech

Amen to that! Ještě lze přidat Bassova Kázáníčka, jakkoli jsou zde poněkud offtopic.

Souhlasím, že romány jsou skvělé (osobně bych patrně Absolutno preferoval před Krakatitem, ale jen docela malilinko), hry také (speciálně miluji Matku), ale sloupky prostě nemají konkurenci...

 
Konrád Slavia Praha  Mistr ligy!
Někteří možná... :-)
 
repa enum Bool {True, False, FileNotFound}  www.vaudeville.cz
a ja vul si myslel ze literarni vedci voli Marsyas :)
 
Konrád Slavia Praha  Mistr ligy!
repa: Co ty víš. Třeba v Kameňáku někdo rozpozná utajený klenot českého filmu, který vyřešil hned několik filozofických otázek najednou ve formě modrého pramenu... Ale asi ne... :-)))))
 
Konrád Slavia Praha  Mistr ligy!
IMHO je noetická trilogie jedno z nejlepších děl české literatury vůbec. Válku s Mloky jsem volil proto, že jí mám čistě subjektivně nejradši, a protože to je vrchol Čapkova stylu. Kdybych měl volit z hlediska literárně-vědního, zcela jistě zvolím noetickou trilogii. :-)
 
repa enum Bool {True, False, FileNotFound}  www.vaudeville.cz
konrad: nektery dila si zavrzeni zaslouzi a neni fair zavrhovatele obvinovat z nepochopeni dila ;) Kamenak je treba hrozna blbost a zustane jim i tricet let po Troskove smrti.

Cimz se nenavazim do Povetrone, coz je bezesporu vyborna vecicka. I kdyz ne tak vyborna jako Obycejny zivot; to je proste dokonale vymazlenej tuzex.