Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

Eudoxus

Může vás zajímatReklamaU příspěvků typu PRODÁM/KOUPÍM uvádějte prosím důsledně alespoň orientační cenu kterou požadujete/jste ochotni zaplatit.

:-) jasně, chápu (btw, nad tou sklenkou jsme se už hodně dlouho nesešli)
No, já od maturity mám casio fx602, což je programovatelná kalkulačka, jednou za 3-5 let vyměním dvě CD2032 a jede se dál. Kromě rozlepení pouzdra na tom nic jiného co se týče stáří nevidím a tý kalkulačce je více jak 25let.

Jinak k tomu konci světa, pokud se zamyslím, co by mohlo nějakou katastrofu způsobit, tak věci jako supervulkán, planetka či cokoliv co spadne z vesmíru nebo nedej bože nějakej šílenec s a-bombou, tak všechny tuto katastrofy sebou nesou výrazné snížení dopadu slunečního záření na zemský povrch, takže by Ti solární nabíječka byla celkem k ničemu....
 
Eudoxus SUMMA SCIENTIA - NIHIL SCIRE 
Ale to snad ani ne. Celé to víceméně začalo jako debata nad sklenkou dobrého pití, ale mohl by to být zajímavý a nepříliš drahý experiment.
Otázka jestli TI nebo HP je spíš drobnost. Řádově zajímavější jsou problémy kolem toho jak zakonservovat moderní elektroniku třeba na 10 či 20 let. Co na to součástky ? Bude solárně/kličková nabíječka ještě nabíjet, až jí za 20 let někdo vykope ? Atd. atd.

Ale z hlediska konce světa a kalkulaček je to taky docela zajímavá debata. Zkus si představit, že energie máš opravdu málo, Net není, PC nejdou etc.
Vykopeš bednu, v ní máš moderní programovatelnou kalkulačku, fůru odborných knih ve čtečkách, nezávislou nabíječku na ty věci a máš na tom začít stavět něco, co by se dalo nazvat "návrat z doby kamenné"...
Eudoxus: chystáš se na konec světa? :-))
 
Eudoxus SUMMA SCIENTIA - NIHIL SCIRE 
Nákup moderní kalkulačky
Zdravím,

pojal jsem nápad pořídit si pro změnu jednu moderní kalkulačku. Celkem logicky jsem skončil u volby mezi TI-89 Titanium a HP-50g. Z dostupných materiálů (manuály, recenze, diskuse, emulátory) musím říct, že HP-50g se mi jeví jako lepší volba než TI-89Ti.
Není tu někdo, kdo by měl osobní zkušenost s oběma exempláři a dokázal je objektivně porovnat ?

Asi bych měl ještě zmínit, že mi ani tak nejde o to, že bych tu kalkulačku nějak aktivně moc využíval. Spíš bych jí chtěl jako reservu pro případ, že z nějakého důvodu nebude možné používat PC a Internet. Něco ve stylu toho, že jí zakonservuju do ocelové schránky, přihodím k ní dvě nebo tři Amazon Kindle čtečky naplněné odbornou literaturou ze všech možných oborů, solárně/kličkovou nabíječku a náhradní baterie a nechám to celé někde odpočívat klidně 10/20/40 let.
 
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
jsem se tam zapsal, ze ji koupim. Akorat mi cas od casu poslali majl, ze kalkulacka je momentalne nedostupna. To bylo vsechno, zrejme cekali, az se jim sejdou objednavky.
skull Znám osobně pár chlapců z Okouna,  oblečených velice kýčovitě
zelezo sběratel a uživatel hp kalkulaček 
Zmizela další stránka o kalkulačkách
Bohužel, ze stránek http://www.taswegian.com/MOSCOW/soviet.html zmizelo muzeum sovětských kalkulaček. (část textů je v archivu Google ) Neuděla jste si někdo "zálohu" ? P.Ž.
 
HP 15c v nabidce HP
FYI , ceskem HP eshopu se objevila Hp15c Limited Edition v nabidce. Dostupnost je udano do 48h.

http://www.hpmarket.cz/product.asp?ccode=kalkulacky
 
Zdroj pro TI 59. Poradil by mi někdo, jak nahradit jednoduše bateriový zdroj pro TI 59. Z držáku jsem kdysi odstranil plechový segment, protože byl zdeformovaný a návody, které jsem dosud našel mi nevyhovují. Případně bych tuto část kalkulátoru i koupil. Zdravím nadšence tohoto strojku. savanam@seznam.cz
 
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
mno, ale já tu HP-71 s Tebou mohu maximálně vyměnit za nějaký home kompjůter. Co třeba Sanyo MPX, boxovaný v origoš krabici? Co ty na to?
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
mikanite, mikanite, zkus eBay nebo Aukro :)
HP-71B
Prodám počítač HP-71B - jako nový - plně funkční, bez škrábanců a koroze, RAM 80 kB (vloženy 2 moduly 32 kB). Cena 4800,- Kč. Nabídky prosím na mikanit@seznam.cz
 
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
perspektivní forum pro historické kalkulačky a počítače
Toto se zdý být perspektivní fórum pro historické kalkulačky a výpočetní technku: http://www.radio-forum.cz/index.php Snad se to tam rozjede více, než tady.
 
Texas Instruments TI-59
Koupím - pouze ve výborném stavu, bez koroze v prostoru akumulátoru (jeho stav není podstatný), osobní odběr - cena cca 3000 Kč - dle stavu a příslušenství. Za nabídky děkuji. mikanit@seznam.cz
 
Ahoj, najdi si příspěvek uživatele Josef01 z 23.července 2010 - tam je funkční řešení za pár kaček. :-)
PetrVeliky  
Náhrada gumového kolečka u TI-59
Chtěl jsem se zeptat zda již někdo měnil gumové kolečko u TI-59 podle h**p://www.marekczeszek.com/sitemap/homepage/ti-59-how-to/ti-59-how-to.htm ? A čím to kolečko nahradil (kde se dá ono náhradní kolečko sehnat) ? Děkuji
 
Ne ne, žádný prodej - chci ji do sbírečky jen a jen pro sebe.
Děkuji za informaci, v mezidobí jsem použil tenký pěnový obal od monitorů - podobná výsledná tloušťka a poněkud kompaktnější materiál. Vše funguje OK. Původní houbičku již nebylo možno otočit, protože se zcela rozpadla. Váš nápad se bude jistě hodit nejen mě. Ještě jednou dík.
to mikanit Problém s molitanovou houbičkou pro TI-59 jsem vyřešil již před 5 léty, jednu jsem pouze vyndal a pootočil, tím byly pak jednotlivé přítlaky kláves na nevymačkaných místech, funguje dodnes. Náhradní houbičky jsem získal ze starého Denního diáře A5, který používá v práci každý technik. Jedná se o diář s obalem z PVC a pod ním bývá tenká molitanová houbička. Po odříznutí PVC – podél okrajů diáře (cca 5 mm) a jeho odchlípnutí, dostanete se na molitan, který vyříznete. Ten bývá někdy potřísněn lepidlem, po jeho vyprání ve vlažné vodě a usušení můžete nastříhat potřebný rozměr (cca 67x95 mm). Tloušťka originální houbičky měří 1,5mm a po stlačení mikrometrem 0,12 mm(1.zvuk račny), mnou nahrazená houbička měla tloušťku 2,24 mm a po stlačení 0,11 mm. Z toho plyne, že ačkoliv originální houbička vypadala jemnější než náhrada, byla asi natužena. Výměnu jsem provedl asi u 4 kalkulátorů. Doufám , že Vám to pomůže.
Dík za odkaz. Vím o ní. Šmíruju tam každý den. :-)