Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

Eudoxus

Může vás zajímatReklamaU příspěvků typu PRODÁM/KOUPÍM uvádějte prosím důsledně alespoň orientační cenu kterou požadujete/jste ochotni zaplatit.

rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
mno, ale já tu HP-71 s Tebou mohu maximálně vyměnit za nějaký home kompjůter. Co třeba Sanyo MPX, boxovaný v origoš krabici? Co ty na to?
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
mikanite, mikanite, zkus eBay nebo Aukro :)
HP-71B
Prodám počítač HP-71B - jako nový - plně funkční, bez škrábanců a koroze, RAM 80 kB (vloženy 2 moduly 32 kB). Cena 4800,- Kč. Nabídky prosím na mikanit@seznam.cz
 
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
perspektivní forum pro historické kalkulačky a počítače
Toto se zdý být perspektivní fórum pro historické kalkulačky a výpočetní technku: http://www.radio-forum.cz/index.php Snad se to tam rozjede více, než tady.
 
Texas Instruments TI-59
Koupím - pouze ve výborném stavu, bez koroze v prostoru akumulátoru (jeho stav není podstatný), osobní odběr - cena cca 3000 Kč - dle stavu a příslušenství. Za nabídky děkuji. mikanit@seznam.cz
 
Ahoj, najdi si příspěvek uživatele Josef01 z 23.července 2010 - tam je funkční řešení za pár kaček. :-)
PetrVeliky  
Náhrada gumového kolečka u TI-59
Chtěl jsem se zeptat zda již někdo měnil gumové kolečko u TI-59 podle h**p://www.marekczeszek.com/sitemap/homepage/ti-59-how-to/ti-59-how-to.htm ? A čím to kolečko nahradil (kde se dá ono náhradní kolečko sehnat) ? Děkuji
 
Ne ne, žádný prodej - chci ji do sbírečky jen a jen pro sebe.
Děkuji za informaci, v mezidobí jsem použil tenký pěnový obal od monitorů - podobná výsledná tloušťka a poněkud kompaktnější materiál. Vše funguje OK. Původní houbičku již nebylo možno otočit, protože se zcela rozpadla. Váš nápad se bude jistě hodit nejen mě. Ještě jednou dík.
to mikanit Problém s molitanovou houbičkou pro TI-59 jsem vyřešil již před 5 léty, jednu jsem pouze vyndal a pootočil, tím byly pak jednotlivé přítlaky kláves na nevymačkaných místech, funguje dodnes. Náhradní houbičky jsem získal ze starého Denního diáře A5, který používá v práci každý technik. Jedná se o diář s obalem z PVC a pod ním bývá tenká molitanová houbička. Po odříznutí PVC – podél okrajů diáře (cca 5 mm) a jeho odchlípnutí, dostanete se na molitan, který vyříznete. Ten bývá někdy potřísněn lepidlem, po jeho vyprání ve vlažné vodě a usušení můžete nastříhat potřebný rozměr (cca 67x95 mm). Tloušťka originální houbičky měří 1,5mm a po stlačení mikrometrem 0,12 mm(1.zvuk račny), mnou nahrazená houbička měla tloušťku 2,24 mm a po stlačení 0,11 mm. Z toho plyne, že ačkoliv originální houbička vypadala jemnější než náhrada, byla asi natužena. Výměnu jsem provedl asi u 4 kalkulátorů. Doufám , že Vám to pomůže.
Dík za odkaz. Vím o ní. Šmíruju tam každý den. :-)
Josef01 Texas Instruments  Muzeum
Tak už jsem to napravil :)
Josef01 Texas Instruments  Muzeum
Tady je jedna za slušný peníze, prodejce má 100% tak bych se nebál! http://cgi.ebay.com/TEXAS-INSTRUMENTS-TI-59-PROGRAMMABLE-59-SOLID-STATE-/230602965715?pt=Calculators&hash=item35b10202d3#ht_1113wt_884
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
á tak, to aby jsi ji mohl také prodat? TI-59 v perfektním stavu není žádná láce. Zkus internetovou blešárnu zvanou aukro nebo víkendovou blešárnu v Praze Vysočanech.
O tiskárnu mi opravdu nejde, měl jsem tři a trvalo mi docela dlouho, než jsem dvě (nové) prodal za slušnou cenu, takže teď je pro mne zajímavá právě jen ta TI-59 v perfektním stavu (pokud se najde) :-).
Tak mě zřejmě čeká totéž ( s tou houbou ) :-) Máš už nějaké info čím ji případně nahradit nebo kde koupit ? Pokud ne, poradí nám někdo ze zkušených sběratelů - restaurátorů ? Předem dík.
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
no tak bys měl dvě tiskárny, co na tom? Tu druhou záložní, na náhradní díly. Však texasky mají mnohem větší poruchovost než packardi.
Aha ... no, víš dostal jsem několik odpovědí, ale u žádné nebyl nick "rataiga" a potom, pokaždé byla nabídka na TI-59 spojena s tiskárnou, kterou mám a tudíž nepotřebuji. Ta poslední přišla od Alibaby a podepsán byl Dennis ... Já mám zájem pouze o kalkulátor + zdroj, moduly a štítky. Takže pokud bys mi ho mohl nabídnout, tak mi prosím pošli navrhovanou cenu pod svým nickem tady z "Okouna". Dík za pochopení.
Výměna gumového kolečka TI-59
Pánové, zkušení technici, připravuji se na výměnu gumového kolečka na TI-59 podle h**p://www.marekczeszek.com/sitemap/homepage/ti-59-how-to/ti-59-how-to.htm. A chtěl jsem se zeptat, kde by se dala koupit ta houba s tloušťkou 2 mm pod tlačítka (jestli jste to už někdo řešili). Předpokládám, že bude zralá na výměnu a nechci to řešit, až budu mít rozebranou kalkulačku. Díky.
 
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
Dyť jsem ti před pár dny odpověděl....