Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

Eudoxus

Může vás zajímatReklamaU příspěvků typu PRODÁM/KOUPÍM uvádějte prosím důsledně alespoň orientační cenu kterou požadujete/jste ochotni zaplatit.

Děkuji za informaci, v mezidobí jsem použil tenký pěnový obal od monitorů - podobná výsledná tloušťka a poněkud kompaktnější materiál. Vše funguje OK. Původní houbičku již nebylo možno otočit, protože se zcela rozpadla. Váš nápad se bude jistě hodit nejen mě. Ještě jednou dík.
to mikanit Problém s molitanovou houbičkou pro TI-59 jsem vyřešil již před 5 léty, jednu jsem pouze vyndal a pootočil, tím byly pak jednotlivé přítlaky kláves na nevymačkaných místech, funguje dodnes. Náhradní houbičky jsem získal ze starého Denního diáře A5, který používá v práci každý technik. Jedná se o diář s obalem z PVC a pod ním bývá tenká molitanová houbička. Po odříznutí PVC – podél okrajů diáře (cca 5 mm) a jeho odchlípnutí, dostanete se na molitan, který vyříznete. Ten bývá někdy potřísněn lepidlem, po jeho vyprání ve vlažné vodě a usušení můžete nastříhat potřebný rozměr (cca 67x95 mm). Tloušťka originální houbičky měří 1,5mm a po stlačení mikrometrem 0,12 mm(1.zvuk račny), mnou nahrazená houbička měla tloušťku 2,24 mm a po stlačení 0,11 mm. Z toho plyne, že ačkoliv originální houbička vypadala jemnější než náhrada, byla asi natužena. Výměnu jsem provedl asi u 4 kalkulátorů. Doufám , že Vám to pomůže.
Dík za odkaz. Vím o ní. Šmíruju tam každý den. :-)
Josef01 Texas Instruments  Muzeum
Tak už jsem to napravil :)
Josef01 Texas Instruments  Muzeum
Tady je jedna za slušný peníze, prodejce má 100% tak bych se nebál! http://cgi.ebay.com/TEXAS-INSTRUMENTS-TI-59-PROGRAMMABLE-59-SOLID-STATE-/230602965715?pt=Calculators&hash=item35b10202d3#ht_1113wt_884
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
á tak, to aby jsi ji mohl také prodat? TI-59 v perfektním stavu není žádná láce. Zkus internetovou blešárnu zvanou aukro nebo víkendovou blešárnu v Praze Vysočanech.
O tiskárnu mi opravdu nejde, měl jsem tři a trvalo mi docela dlouho, než jsem dvě (nové) prodal za slušnou cenu, takže teď je pro mne zajímavá právě jen ta TI-59 v perfektním stavu (pokud se najde) :-).
Tak mě zřejmě čeká totéž ( s tou houbou ) :-) Máš už nějaké info čím ji případně nahradit nebo kde koupit ? Pokud ne, poradí nám někdo ze zkušených sběratelů - restaurátorů ? Předem dík.
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
no tak bys měl dvě tiskárny, co na tom? Tu druhou záložní, na náhradní díly. Však texasky mají mnohem větší poruchovost než packardi.
Aha ... no, víš dostal jsem několik odpovědí, ale u žádné nebyl nick "rataiga" a potom, pokaždé byla nabídka na TI-59 spojena s tiskárnou, kterou mám a tudíž nepotřebuji. Ta poslední přišla od Alibaby a podepsán byl Dennis ... Já mám zájem pouze o kalkulátor + zdroj, moduly a štítky. Takže pokud bys mi ho mohl nabídnout, tak mi prosím pošli navrhovanou cenu pod svým nickem tady z "Okouna". Dík za pochopení.
Výměna gumového kolečka TI-59
Pánové, zkušení technici, připravuji se na výměnu gumového kolečka na TI-59 podle h**p://www.marekczeszek.com/sitemap/homepage/ti-59-how-to/ti-59-how-to.htm. A chtěl jsem se zeptat, kde by se dala koupit ta houba s tloušťkou 2 mm pod tlačítka (jestli jste to už někdo řešili). Předpokládám, že bude zralá na výměnu a nechci to řešit, až budu mít rozebranou kalkulačku. Díky.
 
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
Dyť jsem ti před pár dny odpověděl....
Ahoj. Jak to vypadá s tvou TI-59 ? Domluvíme se ? Dík za info. mikanit@seznam.cz
Ahoj, pokud je v takovém skvělém stavu, rád bych jí koupil komplet vč. štítků, modulů, trafa atd., pokud bys jí tedy prodal. Můj e-mail tady je, tak mi pošli cenu a můžeme pohovořit. Škoda že na výměnu momentálně nic od HP nemám, před měsícem jsem měnil hp 41C a CV, ale tyhle kalkule asi máš ... Tak napiš a můžeme se dohodnout. Dík a zdar.
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
sháním akutně
vyděrovanou děrnou pásku 8-stopou. Mám totož čtečku děrných pásek osd ZPA Košíře, udělal jsem si k ní interface a chtěl bych to zkusit, jenže nemám pásku a nemám ani děrovačku. Také sháním 8 palcovou floppy mechaniku s nějakým rozumným interface.
 
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
videa o kalkulajdách na youTube
HP-46 http://www.youtube.com/watch?v=iE9jjihl86Q HP 9825 http://www.youtube.com/watch?v=OFw2Y3LxTXU&NR=1 HP 9845 http://www.youtube.com/watch?v=AICIQAvDeDQ&NR=1 HP 97 http://www.youtube.com/watch?v=kRNmDUWlasI&feature=related
 
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
Nazdar Pepo, pořád nemáš na Tvojím webu na sebe odkaz, jak ti něco nabídnout, když tam nemáš odkaz .... S tím ebay bych to nepřeháněl, zase až tak super mi to nepřijde. Občas se tam dá něco sehnat, ale je to dost riskantní a vyčerpávající.
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
bejvávalo... bejvávalo. Na Texasky nic nemám, ale shodou okolností jsem se dneska dočetl o promrhaných miliobnech na stavbu technické knihovny v Praze, kde stůl stál půl milionu korun a jedna židla z plastiku za 8000 Kč. Návštěvnost je prý silně pod očekáváním. Proč se o tom zmiňuju. Vloni jsem tam byl, šel jsem tam v domění, že si tam půjčím skripta ke kalkulajdám HP, co vydávala v 80tých letech ČVUT FEL pod hlavičkou ČSVTS. A ejhle, ty skripta tam nejsou, ačkoliv by být měly, když byla povinnost 1 výtis dát do Technické knihovny. Nejsou tam proto, že je knihovna vyházela krátce po převratu v 90.tém roce. Podobně dopadlo spousty dalších titulů, podle knihovníků nepotřebných a nezajímavých.... Pochybuju, že by tam měli něco pro texasky, ale zkus to se tam zeptat.
rataiga muzeum počítačů a kalkulaček  muzeum počítačů a kalkulaček
ja ji mám ve 100% stavu, funglovku novou, páč na ní neumím počítat, mám k ní i nějaký modul a hafo štitků, nikdy nepoužitých. Možná bych to prodal, ale jen dohromady, spíš bych to vyměnil. Sháním HP9830.
Magnetické karty - prázdné
Dobrý den, nemáte někdo na prodej prázdné (nevyužité) magnetické karty pro TI-59? Nebo třeba nějaký nepoužívaný modul? Ono je to tak, že člověk často se starou texaskou koupí i věci, které nepotřebuje, nevyužije, nebo už je má. Já TI-59 používám a o prázdné a čisté magnetické karty bych měl zájem, ne e-bay jsem je neviděl. Díky itrnda@seznam.cz