Ahoj.
Neměl bys tam ještě kalkulačku OKU104? Měl bych o nic zájem. Určitě bysme se nějak domluvili.
Jestli tak mě prosím kontaktuj na: jirkaj4@gmail.com Dík moc
aha, sorry za zpozdenou odpoved. jo, kalkulacku jsem bohuzel uz udal...
Exodus, TI-89 neznám, z moderních HP používám HP-32S II, ale pro případ konce světa a restart zpět z doby kamenné :) mám nachystány dvě HP9825 a šlapací rotoped ke kterému jsem přidal dynamo, baterii a měnič na 220V. Zabírá to sice dost místa, ale jistota je jistota.
československé kalkulačky Tesla
prodám fungující československé kalkulačky Tesla, tyto modely po 1 kuse od každé: OKU103, OKU104, OKU107, T801. Také prodám digitronovou Soemtronku, je fungující.
prodal jsi ji na aukru? Jestli ji jeste máš, rád se ji ujmu. Dokonce jsem ochoten za ní něco dát.
TI-nspire (Black/white display)
2 DadB: Mám jednu na prodej, napiš prosím na zelez@post.cz
Velmi předběžně přemýšlím o tom, že bych si pořídil TI-Nspire CAS (na verzi zase tak nezáleží). Kdyby se jí náhodou někdo chtěl zbavit za nějakou příjemnou cenu, dejte vědět. Dík.
(pozastaveno, když nebyl zájem, vystavil jsem to na aukru.)
nechce nekdo zadara toto?:

tuhle a jednu podbnou tu vyhazovali, bylo mi to lito, tu druhou uz jsem udal. je plne funkcni, tu roli papiru k ni nemam, ale ma, jak vidno i display. "sharp electronic printing calculator compet cs-2166A"
Tak ono je to o zvyku. Ta HP-50g umí obojí, já umím obojí a tak nějak jsem se přistihl, že spíš používám RPN.
Oni to mají udělané celkem dobře v tom smyslu, že i když je zvolený RPN režim, tak se dají výrazy zapisovat i v "algebraic" režimu. Z toho vzniká zajímavý mix, protože když chci například spočítat kořeny kvadratické rovnice, tak pokud mám zapnutý algebraický režim, tak píšu:
root(3 * x^2 - 2 * x - 4 = 0,x)
a kalkulačka vyplivne kořeny jako dvě odpovědi (pokud jsou dva).
V RPN režimu mohu psát:
'3 * x^2 - 2 * x - 4 = 0' ENTER
'x' root
a kalkulačka hodí ty dva kořeny na stack.
Ale co mně nepřestává udivovat je její schopnost počítání a řešení problémů v symbolickém tvaru, schopnost zcela přirozeně vyjadřovat výpočty pomocí různých "půl pí", "odmocnina ze dvou lomeno dvěma", "tři odmocniny z pěti" apod.
Kdykoli si s ní hraju, tak se mi do hlavy vkrádá myšlenka "Sakra, tohle mít tenkrát na gymplu nebo na VŠ" :-) Ona ta mrcha umí i dělení polynomu polynomem se zbytkem včetně mezivýsledků a dokonce i celkem pěkně integruje jak substitucí, tak per partes. Paní profesorka N. by měla radost :-))
Ta logika TI je mi prostě bližší i když věřím že RPN má výhody hlavně v délce programů. Samozřejmě klasiku HP-41CV doma mám, abych mohl RPN občas vyzkoušet.
Mimochodem nedávno jsem otestoval klasiku emulátor Ti-59 na iPhone 4 (škoda, že již není k dispozici na Apps) a výsledek rychlosti je zajímavý - zhruba 100 tisíc krát rychlejší než originál - holt technika hodně pokročila...
(No ale debata o tom Silvestru /je sice OT, ale/ není akademická ani trochu! ;))
(Polská je ještě horší, to je operátor/operand/operand; HP měl reversní polskou. Ale jinak bych si tak od boku tipnul, že se zmíněným názorem v tomto klubu budeš asi poněkud osamocen :))
Já nějak neumím zkousnout tu polskou logiku HP kalkulaček, tažke já volím TI :)
Ale tak zase nějaký výpočetní výkon se hodí a kalkulačka má rozhodně lepší poměr energie/výkon než počítač.
Nicméně debata je skutečně akademická. Už jsem koupil HP-50g a tu TI-89 Titanium dostane časem mladá k narozeninám nebo k Vánocům. :-)
No proto právě ta kličková nabíječka, že ano.
Já mám navíc určité pochybnosti o reálném využití špičkové kalkulačky po teotwawki. Ta encyklopedie je jiná pohádka, samozřejmě. Ale konservoval bych spíše
nějak takto, ovšem uznávám, že to je zde kapku OT.
(Stran sklínky, pánové, zvolna se blíží Silvestr!)
:-) jasně, chápu (btw, nad tou sklenkou jsme se už hodně dlouho nesešli)
No, já od maturity mám casio fx602, což je programovatelná kalkulačka, jednou za 3-5 let vyměním dvě CD2032 a jede se dál. Kromě rozlepení pouzdra na tom nic jiného co se týče stáří nevidím a tý kalkulačce je více jak 25let.
Jinak k tomu konci světa, pokud se zamyslím, co by mohlo nějakou katastrofu způsobit, tak věci jako supervulkán, planetka či cokoliv co spadne z vesmíru nebo nedej bože nějakej šílenec s a-bombou, tak všechny tuto katastrofy sebou nesou výrazné snížení dopadu slunečního záření na zemský povrch, takže by Ti solární nabíječka byla celkem k ničemu....
Ale to snad ani ne. Celé to víceméně začalo jako debata nad sklenkou dobrého pití, ale mohl by to být zajímavý a nepříliš drahý experiment.
Otázka jestli TI nebo HP je spíš drobnost. Řádově zajímavější jsou problémy kolem toho jak zakonservovat moderní elektroniku třeba na 10 či 20 let. Co na to součástky ? Bude solárně/kličková nabíječka ještě nabíjet, až jí za 20 let někdo vykope ? Atd. atd.
Ale z hlediska konce světa a kalkulaček je to taky docela zajímavá debata. Zkus si představit, že energie máš opravdu málo, Net není, PC nejdou etc.
Vykopeš bednu, v ní máš moderní programovatelnou kalkulačku, fůru odborných knih ve čtečkách, nezávislou nabíječku na ty věci a máš na tom začít stavět něco, co by se dalo nazvat "návrat z doby kamenné"...
Eudoxus: chystáš se na konec světa? :-))