Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Kultura

Spravují:

Vosje,
luke_bunda,
Baltazar,
FandaCZ,
Premek,
Ajgor,
dakkon,
Kaatia

Může vás zajímatReklamaMoji rodiče měli spoustu přátel a rádi se scházeli a bavili se při poslechu gramofonu. Tak se stalo, že jsem byla odkojena písničkami a scénkami ze Semaforu a odmala mám ráda tuto autorskou dvojici. Když jsem se přistihla, že mám v klubu Josef Dvořák tendence hovořit spíš o Jiřím Suchém, dospěla jsem k zavěru, že bych si o něm ráda pokecala poněkud více a šířeji, i o Jiřím Šlitrovi, který s ním po léta tvořil nerozlučnou autorskou dvojici, a proto jsem založila tento klub. Snad se i dnes najde pár lidí, naladěných na stejnou strunu, kteří si o nich také rádi popovídají. Buďte vítáni. :)

Stránky divadla Semafor
Neoficiální stránky Semaforu se spoustou zajímavých informací!

Články oscanované:

  1. Mladý svět 1963/Dopisy čtenářů - Semafor (jpg, 450 kB)
  2. Spousta nascanovaných článků o divadle Semafor

Už roky pátram po "Večírek nejen pro zvané 13". Nemohol by si mi to prosím poslať cez hocijaký server?...
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
:-o
 
ocs sine ira et studio  OCSite
 
stare a fishfull of  errors
nahraval nekdo tu dnesni telku s pisnickama v nemcine?
 
Nikto nič ? Je to tu zdá sa mŕtve.
Večírek nejen pro zvané (13/16)
Pekný a príjemný deň zo Slovenska prajem ! Už roky pátram aspoň po tejto jednej časti 13/16: http://www.ceskatelevize.cz/porady/879158-vecirek-nejen-pro-zvane/29135818008-vecirek-nejen-pro-zvane-13/ Tu to ktosi dávnejšie mal a aj ponúkal: http://www.okoun.cz/boards/jiri_suchy_%26_jiri_slitr?contextId=3203469#article-3203469 Nemá to náhodou aj niekto iný nahraté? Srdečne ďakujem za odpoveď a prípadnú pomoc.
 
stare
Máš na mysli obsah putovních pásků ze šedesátých let, nebo to co vycházelo přímo pro členy, jako desky plakáty apod.? Nešlo by nějak dát k dispozici tu nahrávku Klubu spřízněných duší nebo alespoň napsat nějaký podrobnosti? Dík.
 
Tohl? http://www.youtube.com/watch?v=Zdov_4YfegY
stare a fishfull of  errors
lues für dich
Píseň "Blues pro Tebe" má kromě kavárenské verze s Pepíčkem Zimou, a pěvecky strašidelné verze se Suchým i jakousi verzi (která vyšla právě asi jako nějaká SP deska Jonáš klubu, kterou nemám), kde to zpívá myslím Gott, a je to vostrá rokenrolová vypalovačka, rychle a nahlas. Sám jsem to kdysi slyšel, ale už nevím. Víte někdo?
 
stare a fishfull of  errors
archiv Jonáš klubu
(Dobře to tu hnije.)

Po příbuzenstvu jsem shromáždil některé nahrávky Jonáš klubu, ba dokonce Klubu spřízněných duší, než musel utéct pod značku Jonáš c/o hifiklub. Nicméně zdaleka to není kompletní. Znáte prosím někdo kompletní edici Jonáš klubu? Dá se to celé někde sehnat? (Počítám, že někde v Semaforu to asi leží, ale těžko mi to půjčí.) Vyšlo něco z toho v reedicích, nebo mám jít po těch starých deskách a kotoučích? Mají to knihovny? Dík.

 
Noc v synagoze
Přátelé promeškal jsem na CSFilmu Noc v synagoze a nikde nemůžu najít záznam toho představení. nepodělí se někdo ? Třeba AVI nebo mp4 ... díky
 
další DVD
Pokud by to tu eventuálně někoho zajímalo, tak na DVD lze koupit následující hry ze série "Semafor mapuje 50 let své činnosti": Smutek bláznivých panen Faust Jonáš dejme tomu v úterý Víkend s Krauzovou PRÉ - revue z polepšovny Noc v synagoze a Lysistrata ... a připravuje se DVD s filmy společnosti Perplex - Fífa, Babana a Magda - to by mělo vyjít koncem listopadu.
 
Premek Zanedbávat kulturu je zdraví škodlivé,  proto poslouchejte rozhlasové hry!
Žhavte peněženky!
 
S_M_Lomoz Znám já jeden krásný Šrámek  nedaleko Jičína
Praha 14. listopadu (ČTK) - Autor dodnes známých písniček Hvězda na vrbě, Oliwer Twist, Tam za vodou v rákosí či U Kokořína hudební skladatel Karel Mareš zemřel dnes ve věku 84 let. ČTK to oznámila jeho rodina.
Mareš však byl zároveň i scenáristou, divadelním a televizním režisérem, příležitostným hercem, divadelním organizátorem a manažerem. Jeho jméno je spojeno se začátky řady uměleckých souborů i jednotlivců včetně skupiny Olympic, Divadla Semafor, Evy Olmerové, Yvonne Přenosilové a Karla Gotta. Tento "muž v pozadí" měl značný vliv na vývoj československé populární hudby z počátku šedesátých let 20. století.
Karel Mareš, který se narodil 2. srpna 1927 v Mladé Boleslavi, byl také úspěšným autorem filmové, televizní a scénické hudby. Hudbu složil ke zhruba čtyřem desítkám filmů a v několika z nich se objevil v menších rolích. Za svůj život složil na tři stovky písní, některé z nich jsou známé dodnes.
Karel Mareš se od mládí věnoval amatérskému divadlu, hrál se studentským orchestrem Rytmická sedma. Po odchodu do Prahy v roce 1949 pracoval jako pianista a korepetitor v Divadle Jana Wericha (později Divadlo ABC), kde navázal spolupráci s Karlem Vlachem. Nějakou dobu byl asistentem režie v Čs. televizi. Jako choreograf a režisér se uplatnil v Semaforu. Režijně se podílel i na pořadech jiných souborů (Apollo) a na recitálech sólových umělců, zvláště Karla Gotta a skupiny Olympic. Objevil řadu talentů včetně Pavla Bobka, Milana Drobného, Josefa Laufera a Nadi Urbánkové.
Jako herec se objevil například ve filmech Farářův konec, Hlídač, Kdyby tisíc klarinetů, Nevěsta, O slavnosti a hostech, Případ pro začínajícího kata a Vražda v šantánu. Filmová databáze csfd.cz obsahuje záznamy o patnácti celovečerních i televizních snímcích, v nichž si zahrál.
V roce 1980 získal Karel Mareš v soutěži českých a slovenských filmů v Košicích čestnou cenu za hudbu k filmu Hordubal. Jeho písně zazněly naposledy ve filmu Rebelové režiséra Filipa Renče z roku 2001.
 
Jasně, ať to číslo zkrátka ignoruje a je stále mlád, na stárnutí jsme tu my ostatní :-)) A ať už má ty oslavy za sebou a má čas na radostnější věci ;-)
JIRKA.M Proč mi ukazujete takovou hrůzu? 
JS 80
Popřejme dnešnímu oslavenci Jiřímu Suchému k významnému jubileu vše nejlepší, pevné zdraví a stále jeho pověstný neutuchající elán a chuť hrát divadlo a psát nové hry. Nezbývá než si povzdechnout, jak ten čas letí. Nedávno pamatuji, když Jiří Suchý slavil, resp. spíše neslavil, jak je jeho zvykem, šedesátku...20 let je pryč hned. Ale je potěšující, když někdo zůstává stále tak mladý - ať mu to tedy dlouho vydrží :-).
 
Ahoj, tady to můžeš stáhnout: http://www.uloz.to/9541591/1975-sladky-zivot-blazna-vincka-zip
Ahoj, nemáte někdo Sladký život blázna Vincka v mp3 nebo nějak elektronicky? Vím, že to vyšlo v tom megabalíku CD, ale to je pro mě zbytečné kupovat. Mockrát díky za případnou reakci.
 
Nová kniha a cd
Nakladatelství Galén vydává knihu a cd o J.Suchém! http://www.galen.cz/idistrik/vydav/?module=katalog&page[typ]=prepare&page[book]=4675
 
Duat.necer cauky semaformani 
recenze
Potřebovala bych sehnat nějakou recenzi na Suchého knížku Med ve vlasech. Taky nějaké zhodnocení Suchého ilustrací obecně... Nevíte o něčem ???