Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

Lucifer,
Shigor,
LibReklamaCo jste zrovna přečetli / nebo zrovna čtete, žádné kilometrové referáty, ale krátká recenze by byla bezva!

neprihlaseny_OC  
Já mám tady protiposu, dokud jsem bydlel v Praze, trávíval jsem v antikvariátech mnohem více času, než v knihkupectvích. Teď už to není takové, kromě toho mi knihovna poněkud přetéká a nové knihy se tam špatně vcházejí (a v nejposlednější době covidiocie jsou vůbec hádám asi antikvariáty zavřené, nebo fungují? Každopádně já do Prahy jezdím nerad, a dneska tuplem, když jsou na potravní čáře gestapácké hlídky :( Sice bych si mohl napsat propustku kdykoli kamkoli, ale taky by mi mohly rupnout nervy... :/ )
Hele, jestli chceš nějakou specifickou knížku, tak do poštičky. Já jsem zaregistrovaný na ebookfóru, pravda, po konci "českého", už nejsem moc aktivní :-) Jestli jsi navíc ochoten se podílet na digitalizaci, třeba jen ve formě korektur, jsi více než vítán :-)
Turambar Túrin, dagnir Glaurunga 
ach tak. máš konkrétnější info? Klidně se zapojím a budu knihy přepisovat :o)
Existují komunity, které knihy převádí do elektronické podoby. Jsou mezi nimi i tituly neaktuální. Když v reedici vyšly knihy Jana Matzala Trosky, v tiráži bylo poděkování právě této komunitě za poskytnuté zdroje.
Oni davaji vracene knihy da karanteny odlezet, takze to me vubec netrapi.
Turambar Túrin, dagnir Glaurunga 
(o poprskanou knihu, zvlášť poslední rok, nikdo nestojí, WTZ)
Turambar Túrin, dagnir Glaurunga 
nj, ale jak si přečtete staré knihy, které už nevycházejí a jsou tak mimo hlavní proud, že je v elektronické podobě neseženete? Například: pár let zpátky takřka nevycházela Shakespearova dramata. Teď už ano, ale co když vás zajímá jiný překlad? Ne tak moderní, zato ftipnější, nebo vám milý. Jeden příklad za všechny...
Co teď? Kulhánka, Nesbo, Moudrého elektronicky seženete, ale ty starší?
Jako mládí jsem fakt strávil v knihovně (v našem maloměstě jsme měli moderní, novou, velkou knihovnu), ale nějak si nedovedu představit, že bych teď chodil do knihovny. Nějak se mi ekluje číst knížky po někom jiném. Brrr, fuj. Teda čtu teď skoro všechno v elektronické formě, ale když už papírovou, tak panenskou, voňavou, ne ohmatanou a poprskanou... Asi mám Posu.