Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

Lucifer,
Shigor,
LibReklamaCo jste zrovna přečetli / nebo zrovna čtete, žádné kilometrové referáty, ale krátká recenze by byla bezva!

Shigor Sanity is overrated 
nedekuji, ted jsem dostal chut jit hrabat v knihovne, jestil nekde najdu zapas s nebem :)
neprihlaseny_OC  
Spoiler alert: a to počkej, až se dostaneš k velkému problému, který krátce před koncem emzáka málem zahubí, leč protagonista jej na poslední chvíli spasí. To už jsem nevěděl, zda to vůbec dočítat :( (Dočtl jsem jen proto, že je to skutečně krátce před koncem, a myslel jsem na krásně vědeckého Trosku.)
Reakce na | Vlákno  
Shigor Sanity is overrated 
no to byl "protagonista" :) zvlast ten zaver...
neprihlaseny_OC  
Mě tam nejvíc bolelo úplně všechno, abych pravdu řekl. Počínaje chováním protagonisty :(
Shigor Sanity is overrated 
me tam asi nejvic bolel ten neustale zduraznovany dusik
Reakce na | Vlákno  
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Nejsem si jistý. Možná ani ne, a to jsem měl pocit, že jsem od Kinga přečetl snad všechno.
Jíha blm 
A toho Billy Summerse jste četl? Mně se to moc líbilo, dokonce mi to přišlo lepčí, než starý Kingy, i když teda ty si, až na Svědectví, moc nepamatuju.
Rozečetla jsem Project Hail Mary a s Marťanem to tedy nesnese srovnání.

SPOILERS ALERT
Nedomyšlenosti a zbytečné chyby furt. Když už zeširoka řeším, kde má ta loď spodek a kde vršek, tak sakra pojednám, že při zrychlování a brždění to je naopak. Stejně tam má otočný kloub, aby spodek byl dole při centrifuga módu, pořešil by třema slovy. Plus teda nésu inžinýr, ale přišlo by mi jednodušší dát halt koberec i na strop, než otáčet celou místnost. Když má sám tlak 40 % a alien má 28x víc, tak to přece není 28 atmosfér. Když posílám zprávu do horkýho prostředí, nepoužiju přece vosk, nebo si pak aspoň rvu vlasy, jakej jsem idiot (ok, třeba ještě bude, nemám dočteno). A tak furt.
Ale co mě fascinuje nejvíc, ten naprosto lidský mimozemšťan. Sice má o končetinu víc a vnímá jinak a vůbec je biologicky nekompatibilní, ale mozek má zadrátovanej tak, že by běžnej psycholog neshledal nic neobvyklého. Jako perlička stejný akustický rozsah.
Plus teda Bigglessova zápletka, v celým širým vesmíru se ti dva setkají zrovna na stejným místě (ok, mají pofidérní důvod navštívit totéž slunce, ale v rámci systému jsou cesty ještě na měsíce až roky a oni skončej na první dobrou na dohled zamávání) a ve stejným čase. A jako náhodou oběma umřela celá posádka.
Jo a celá ta výprava na Tau Ceti je absurdně pofidérní, když s datama, který jakože mají, vidím, že Tau Ceti není infikováno, usoudím logicky, že nemá Venuši, neasi. Aspoň mohl odmávat rukama nějakou tušenou exoplanetu, páč blízká budoucnost a lepčí teleskopy.
 
Dočetl jsem 11. díl série Mercedes Thompsonová od Patricia Briggs. Vlkodlaci, upíři, fae, čarodějové a opravářka Volkswagenů Mercedes... Docela dobré, akorát půl knihy je věnováno citům a pocitům. Inu, psala to ženská. Koukám, že vyšel 12. díl. O čem asi bude? Všichni jsou už mrtví Dejve...
 

Jako, je to ctive, ale soucasne je cele to prostredi neskutecne pitome, nevim no... Vubec predstava sveta pod nadvladou "Nimbuse" coby globalni UI, ktera se dokaze vysporadat uplne se vsim pro blaho lidstva, dokaze zajistit lidem nesmrtelnost, ale pak nevi co s rustem populace a necha vzniknout sektu "smrtek" co se o to postaraji - meh...
 
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
"Stephen King: Později" dočteno - vykradený nudnější Šestý smysl, celé přesně tak unylé, jak to od začátku vypadalo.
Rozečetl jsem jinou druhou knížku, kterou jsem dostal k téhle vlastně náhodně omylem, a i ta je lepší :-/.
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
:-)
Turambar Túrin, dagnir Glaurunga 
Vy mi dáváte! Dnes (včera vlastně) bylo potřeba vrátit knihy do knihovny, tak se tak courám a koukám po Sandersenovi. V regálu beletrie 3 knihy a Vzhůru k obloze žádný. Nevadí, hned vedle je regál se sci-fi: tam už ji mají a asi dalších 5 titulů. OK. Jenže regál sci-fi sousedí s fantastikou: Sanderson je neléčený grafoman, vy člověče! Doufám, že je (i pro mě) tak dobrej, když už je toho tolik :o).
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Jinak aktuálně rozečtená knížka "Později" od Stephena Kinga.
Klasická unylá pozdní kingovina. Ano, relativně čtivé to furt je, ale tak nějak vám nijak zvlášť nezáleží na osudech postav, nezanoříte se do děje. King si k stáru oblíbil styl psaní, kdy jako by celý příběh s časovým odstupem vyprávěla jedna z hlavních postav, což je zábavné asi jako absolvovat čtyři hodiny promítání něčích diapozitivů z dovolené. O napětí z Osvícení, Misery nebo To, kde člověk napětím nedýchal, co se stane v příští vteřině, si může nechat leda zdát.
 
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Jo, to mi taky přesně včera proběhlo - že tablet na tohle ideální.
einy iudico ergo  sum
Pane Flegr?
Shigor Sanity is overrated 
zvlast na tabletu, kde by se dalo rozumne kreslit symboly a crtat ty zakladni linie a obrazce si to fakt dovedu predstavit jako docela zabavnou hru
neprihlaseny_OC  
Teď nevím, zda už jsme se o tom náhodou nebavili jinde — názory se mohou různit a různí, ale podle toho mého je Spasitel aka Hail Mary mnohem slabší než Marťan, dokonce i o dost slabší než Artemis. Asi takto nějak.
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
:-) to by mohla bejt celkem sranda
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Jo aha, tak to b) je správně - o tom jsem jenom někde četl (a nevylučuju, že přímo od tebe).