Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

Lucifer,
Shigor,
LibReklamaCo jste zrovna přečetli / nebo zrovna čtete, žádné kilometrové referáty, ale krátká recenze by byla bezva!

ocs sine ira et studio  OCSite
(Upřímně se obávám, že Clarke+Lee znamená „Clarke z toho nenapsal ani tečku za větou a na obálce je jen proto, že jinak by si to nekoupil vůbec nikdo“ :/ Podobných případů je víc, třeba Clancy+Piecznik...)
hodnoceni - ODPAD!


Dal jsem tretinu, dal to neslo. hpdnoceni 0 z 5 - odpad. A to mam veci od A.C Clarka fakt rad. Jenze tohle je Arthur C. Clarke + Gentry Lee, a je to 90% bezobsazne vaty + cervene knihovny.
 
Já tu Jaffovu Cestu 3 samozřejmě četl, ale bylo vidět, že to není Kulhánkovo. Jinak ano, Cesta je moje zdaleka nejoblíbenější.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
Dopsal to Jafff a ono to docela je, (zdaleka nejen) podle mne je to velmi dobré zakončení série, a (snad diskutabilně v případě Grafomága, zcela jistě ve všech případech ostatních) daleko nejlepší Jafffova věc. Kdo nečtl a má rád Cestu Krve, doporučuji.

Noční klub není zlý, ale Cesta — podle mého subjektivního názoru, samozřejmě — je lepší, a to všechny tři díly, včetně toho Jafffova.

A mimochodem, na Rybě je klub na všechno :)Takove trochu jine "Setkani s Ramou", zbytecne moc se mota kolem psychologie postav, vzajemnych empatii a antipatii. Jako celek ale OK, dost veci si je potreba domyslet/zustava relativne otevrenych/nevysvetlenych/nedivil bych se pokracovani.
 
Jojo, to prohlásil, bohužel mě se CK zrovna líbí z jeho knih nejvíc.
Jo, prohlásil o CK, že je to nepodarek a že na to dlabe. Někdo jiný třetí díl dopsal, ale není to ono. Noční klub je OK celý.
ocs sine ira et studio  OCSite
(Mně to přišlo jako nepříliš stravitelný pejskokočičkodort nejpozději někde od Alfréda Velikého, ne-li už kapku dříve. Že se to progresivně zhoršuje a ke konci už je to zhola neúnosné, wtz. CK je zjevně otevřená pro nejméně jeden další díl, podle mne úmyslně a později si to rozmyslel, ale v tom se mohu, samozřejmě, mýlit.)
Já včera zrovna dočetl opět Mistra, tu tetralogii s Patejlem. Už jsem to četl několikrát, ale občas si dám opáčko, hlavně když někam dál letím, s Kulhánkem cesta dobře ubíhá. Anyway, první tři knihy pěkné, čtivé. Ale ta čtvrtá je fakt zmatené peklo. Jako by nevěděl, jak to ukončit, tak začal pejskokočičkodort s oponou, padesáti časovými paradoxy, alternativními budoucnostmi, zmatenými novými postavami... Škoda. On ty závěry asi fakt neumí (Cesta krve).
 
Žamboch - Zakutí v oceli. Ale jo, líbilo. Spad od Kotlety asi lepší, ale i tohle nebylo špatné postapo. Na takové to domácí vánoční žvýkání před spaním cajk :-)
 
+1. Moc už si to nepamatuju, chtěl bych to zase někdy dát, ale Údolí vykoupení se mi vryl do paměti jako takový náboženský žblebt
 
Shigor Sanity is overrated 
kaldera byla super. ostatni... natahovane jak sopel celkem sedi
Alastair Reynolds - sérii "Odhalený vesmír" (kromě Prefekta, teda)

Celkem 8 knih - ale vlastne 4, jen rozdelene na pulky. Ze zacatku nebavilo a musel jsem se do cteni dost nutit (Odhalený vesmír 1), dal se to ale celkem rozjede a neni vubec spatne (Kaldera, Archa). Bohuzel posledni kniha (Udoli vykoupeni) do toho dost hazi vidle. Spousta zbytecne vaty, debilni napady s Kvejcim a kracejicimi katedralami, celkove nedotazene. Udoli vykoupeni 2 se vleklo jak sopel a finale tak nejak jen aby se uz toho autor konecne zbavil. Skoda, no... :(
 
lucipher ¯\_(ツ)_/¯  
@Ready Player One: hra začíná
Dobré to bylo. Sice nějak moc krátké, ale bavil jsem se.
 
Toto se libi id. FAVORIT. SKoda ze uz sem nechodi. :))
Panika! Všichni umřeme na elektriku, není kam utéct, jsme ztraceni :-(
 
Qubes_OS nejbezpečnější operační systém zdarma  https://www.qubes-os.org/
Silné mikrovlnné záření vyhání vrabce z center měst. Borovice rostoucí u radarových stanic a antén mají méně jehlic a odumírají v mladším věku. Okřehek na hladinách rybníků poblíž zdrojů vysokého napětí živoří a krávy na stejně položených pastvinách vykazují poškození DNA buněk. V oblastech se silným elektromagnetickým polem hnízdí méně ptáků a včely, netopýři, lososi a další živočichové nedokážou pod jeho vlivem využívat přirozený navigační smysl. A co člověk? Studie dlouhodobě prokazují vyšší výskyt Alzheimerovy choroby, neplodnosti, depresí, ADHD, onemocnění srdce, nádorů mozku, prsu, slinných žláz a dalších typů rakoviny v regionech se silným elektromagnetickým znečištěním. Ještě většímu riziku jsou vystaveni pracovníci elektroenergetických závodů, svářeči, lékaři, zubaři, letoví dispečeři a posádky letadel, zaměstnanci telekomunikací, stavební dělníci, ale také třeba holiči a kadeřnice, šičky, švadleny a krejčí, neboť i holicí strojky, vysoušeče vlasů a šicí stroje generují záření způsobující buněčný stres a poškozující genetickou informaci buněk. A pokud ani vy nedokážete většinu dne odložit mobilní telefon, spíte v místnosti s televizorem v pohotovostním režimu stand-by, „vaříte“ v mikrovlnce a žijete v domě nedaleko stožárů nebo transformátorů vysokého napětí, zbystřete. Nádory na té straně hlavy, kde držíte telefon, nejsou výmyslem sekty podivínů usilujících o návrat do středověku, ale skutečností doloženou vědeckými výzkumy. Lze zabránit zdravotním dopadům elektrosmogu při zachování civilizačních vymožeností? Citace 1: Světová zdravotnická organizace (WHO) oficiálně považuje EM pole - včetně běžného pole síťového kmitočtu a pole vysokofrekvenčního kmitočtu (rádiového) - za možnou příčinu rozvoje rakoviny. Citace 2: Přítomnosti magnetitu a kryptochromů se nepřipisují jen navigační schopnosti holubů a dalších ptáků, ale i včely medonosné. Vědci v těle včely objevili jak magnetit, tak kryptochromy. Není proto nijak překvapující, že zjistili i narušování včelích navigačních schopností v důsledku expozice EM polím podobným způsobem jako u ptačích populací. Můj názor: Až uvidím "vegana", který četl tuto knihu (a i přes všechna varování uvedená v této knize) využívajícího mikrovlné záření (mobil), tak mu dám pěstí do hlavy dostatečné k tomu, aby byly narušeny jeho navigační schopnosti podobně jako těm bezbranným mobilním zářením ozářeným včelám v knize popisovaném experimentu. A až zase bude vnímat, tak mu znovu vysvětlím proč vegan není anebo mu ukážu ještě úspěšně obhájenou bakalářku z Masaryčky na toto téma: Vliv záření používaného v mobilních telefonech na včely. Pokud ani to nepochopí, tak mu ten křáp seberu a odnesu do sběru aby dál neškodil. Dál už radši nic.
 
einy I don't judge the sinners.  I judge the saints.
Sveraz praveho Albionu nikdy nepochopis.
Jako čtu o Crowlym a Azirafalovi, už jsem si začal zvykat a najednou úplně jiný příběh s jinými osobami a obsazením. To mě nějak finálně nas... Ono to není dlouhé, tak to možná dám, ale že bych se tím bavil...
 
No vidis, Dobra znameni me bavila.