Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

Lucifer,
Shigor,
LibReklamaCo jste zrovna přečetli / nebo zrovna čtete, žádné kilometrové referáty, ale krátká recenze by byla bezva!

Misty nedobre uchopitelne - uveritelne, nejvic vadi to podani umele iteligence, od zacatku. Pak vsemozne technoblaboly kolem zbrani vs. fyzika, cela zapletky s Džainy mi prijde hodne mimo, naopak v kontrastu s tim jsou IMHO velmi dobre vykresleni Pradori... atd. Je to nevyvazene, ale jako celek beru pozitivne.
Co tím "nepříliš propracované" měl pozorný čtenář na mysli? Penny Royal (Temná Inteligence + Válečná Továrna) jsem koupik a zrovna čtu. No čtu ... je léto, chata volá, příliš dlouhých neunavených večerů poslední dobou moc nemám :-)
 
at.: zbytek poklesle literatury od Ashera ze sveta Radu (Technik, Orbus, Stin Skorpiona...atd.), nema cenu nejak rozebirat zvlast. Je to vse v stejnem stylu a ze stejneho univerza, je to neprilis propracovane a dost skripe, hodne mi v celem tomhe virtualnu vadi prilis "lidska" umela inteligence atd., ale jako takove zachodove cteni a uspavanka do postele ucel splnilo. Prumerne hodnoceni 6,84 huimanskych bodu z 10. (Chybi mi Temna inteligence a Valecna tovarna teda, az se to ke mne dostane tak po vecerech zase prectu.)
 
gorgona "cože?" ... to není otázka, to je epitaf 
nerozumím druhé větě. asi bych to potřebovala nakreslit.
Reakce na | Vlákno  
einy I don't judge the sinners.  I judge the saints.
Btw kdyz uz jsme u toho WoT, coz takhle drobnou anketu? Kdo je vase nejoblibenejsi postava a proc prave Mat?

Kniha ve mě vyvolal pocit, jako by "náš" a "jejich" svět byl oddělen zdí. Ale když jí přelezou, ten "jejich" svět nekončí zdí.
 
tohle jsem se kdysi pokoušel číst, ale spíš nudilo...

Kinga jsem moc nemusel, ale tohle není špatné.
 
markoun fanda mrtvejch červů 
dík.
Leland_Palmer  
Ze všech jeho knížek má člověk blbou náladu :-) "Elementární částice" je asi nejdepresivnější kniha, jakou jsem kdy četl.
...to vypadá zajímavě. díky za typ)

když to člověk dočte, má z toho blbou náladu, ale přestat číst se to nedá
 
einy I don't judge the sinners.  I judge the saints.
No my, co jsme vyskoleni od Pratchetta... ;)
BALCARENKO  
Jinak mě teda nepřišlo, že by Sanderson psal nějak zásadně líp, naopak tam pár věcí zmastil. ;) (drobnosti)
BALCARENKO  
Nechci tě děsit, ale tohle je zrovna série, která se musí číst aspoň 2x, abys měl šanci pochopit některý hinty, co se objeví v knize č. n a dají se pochopit až na základě informací, které se dočteš o dvě knihy dál. Takže jich máš před sebou ještě 18. :)

Popis istambulu, Turecka, Armenie, Kurdistanu, Benatek, Rima, Egypta a Stredniho vychodu vubec z doby tesne pred tricetiletou valkou.
Do ted jsem o historii Armenu vedel prd.
 
einy I don't judge the sinners.  I judge the saints.
Asi jo, navic dostal na hrani vysoce kvalitni skladacku, soude podle predmluvy. Kouknu na to, uz mi zbyvaji jenom tri knihy.
Froggery Kvák?! 
To bude i tim, ze je to schopnejsi spisovatel. Doporucuju od nej serii The Stormlight Archive
Jj!
einy I don't judge the sinners.  I judge the saints.
Zrovna jsem docetl Knife of Dreams a pustil jsem se do The Gathering Storm. Ten posuv ve stylu je znat, bud je to ctivejsi, nebo uz jsem dukladne pohlcenej;) Mozna je to tim, ze Brandon Sanderson ma cele dilo v mnohem vetsi ucte, nez sam Robert Jordan, may he live forever.